Jméno Mikuláš nebo Viktor?

19
28.3.20 19:12

Libi se vam vice jmeno Mikuláš nebo Viktor?

Už mame syna Matyáše, říkame mu Maty, pro případného druhého syna by se nam líbilo říkat mu Miki, ale manželovi se příliš nelíbi, že Mikuláš je prostě zažitý jako Mikuláš s čerty…ještě mě napadlo místo toho Viktor a mít Vikiho..diky za nazory:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

329
28.3.20 19:19

Víc se mi líbí Mikuláš, Viktora mám spojenýho s Viki Cabadajem :lol: :D Na Mikuláše se dá vymyslet asi i víc variant oslovení a víc to sedí k Matyášovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1645
28.3.20 19:20

Ja bych teda nevedela, ktery vybrat. Obe jsou super :D ale k Matyasovi spis ten Mikulas :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48759
28.3.20 19:21

Mi se libi obe. U Mikulase se mi libi osloveni Miki. Nelibi se mi Mikes pro dite a slysim to pravidelne.
Pak slysim casto u jednoho Viktora osloveni Vikisek a to je hrozne.
Obe jmena jsou hezka v zakladnim tvaru nebo Miki, Viki, kdyz to rodice nekazi komolenim a hnusnym zdrobnovanim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13302
28.3.20 19:22

Mikušáše mám zažitého úplně stejně jako tvůj manžel…řadím ho na stejnou úroveň jako Silvestr, takže bych to jméno nedala…Viktor se mi nelíbí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22571
28.3.20 19:23

Manžel má pravdu, ale myslím, že to bude platit čím dál tím méně. S popularitou jména Mikuláš, která vzrůstá právě v této generaci dětí, bude klesat jeho neobvyklost. Současná generace mladších už se, posle mého, nebude pozastavovat nad tím, že má jmenovce spojeného s významnou církevní tradicí.
Ale jinak se mi líbí obě jména, k Matýskovi ladí jedno i druhé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16497
28.3.20 19:26

Mikuláš je prostě Mikuláš s čepicí a berlí a pytlem cukratek. Dejte Viktora

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
28.3.20 19:27

Mikuláš :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
338
28.3.20 19:29

Obe jsou super a obe mam cim dal casteji ve svem okoli. Souhlasim s nazorem vys, ze Mikulas zacina byt bran jako nornalni jmeno a ne jen ve spojeni s Vanocema.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
463
28.3.20 19:36

Za mě Viktor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.20 19:36

Mikuláš na 100%

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.3.20 19:38

Viktor mi přijde zženštilé prostě…
Viky, to je jak na babu… Zatímco Mikuláše znám dva a zní to vážně dobře!

• Nahlásit
  • Citovat
24834
28.3.20 19:56
@Mikinafes píše:
Už mame syna Matyáše, říkame mu Maty, pro případného druhého syna by se nam líbilo říkat mu Miki, ale manželovi se příliš nelíbi, že Mikuláš je prostě zažitý jako Mikuláš s čerty…ještě mě napadlo místo toho Viktor a mít Vikiho..diky za nazory:)

No radší Viktor. Ale Viki se mi nelíbí. Hned vidím Cabadaje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3660
28.3.20 19:59

A co třeba Mikoláš? Jde o jedno písmenko a jakej rozdíl to udělá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48759
28.3.20 20:03
@chaela píše:
A co třeba Mikoláš? Jde o jedno písmenko a jakej rozdíl to udělá…

Chudak. Cely zivot bude vysvetlovat, kterou variantu mysli. Lidi na uradech atd. nebudou rozumet a budou se opakovane ptat na jmeno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama