Líčíte se? Co je k tomu potřeba?

13287
3.4.16 12:22

Líčíte se? Co je k tomu potřeba?

30 už mi bylo a ještě jsem se nezačala líčit. Poslední dobou si myslím, že by mi lehké líčení mohlo prospět, ale připadá mi, že tím člověk ztratí asi hodně času, ne? Líčíte se každý den? Kolik času vám takové běžné líčení zabere (nalíčení a večerní odlíčení)? Neničí to pleť? Co si koupit a jak se nalíčít, aby vlastně člověk vypadal, jako nenalíčený? Velice nerada bych vypadala jako od od kolotočů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
levante
3.4.16 12:27

Používám makeup, pudr, tužku a řasenku. Zabere mi to tak 10min :lol: Abys nevypadala jak od kolotočů, tak to chce cvik a taky vhodne barvy. Záleží, co jsi za typ. Já jsem velmi světla. Makeup mám ten nejsvětlejší odstín a tužku hnědou. A dělám si jak obočí, tak oči :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
35763
3.4.16 12:29

Mě je podobně jak Tobě a používám maximálně řasenku, rtěnku nesnesu z principu, vyjímečně tonovací krém, který jsem vybírala s kamarádkou, která má na barvy cit.Aby člověk nevypadal jak od kolotočů, musí vědět, co mu sluší, co se k němu hodí a v neposlední řadě umět sjednotit tonovací krém, případně makeup a pudr.To Ti tady tak z fleku nikdo neporadí :nevim: Musel by Tě vidět. Nejlépe si zajdi na kosmetiku do nějakého salonku, tam Ti poradí, stačí, když si půjdeš nechat vytrhat obočí a zakecáš se s kosmetičkou(já musím, mě srůstá dohromady).

Jsou ženy, které mají cit a umí se nalíčit prakticky čímkoliv, mám kamarádku, která se umí nalíčit školními křídami - udělá si oční stíny, a to bez legrace. A nikdo nic nepozná. A potom někdo, kdo rozmaže značkovou řasenku, když si líčí spodní řady(jako já, moc jich tam nemám :mrgreen: ) a jsou vidět šmouhy i po tom tonovacím krému snad správně vybraném.
Další věc je, že každá jsme od přírody jiná, některá to má prostě snažší než jiná - čistá pleť kontra např. hodně mateřských znamének i v obličeji
Já to řeším v létě permanentním nabarvení řas, postupně to „vybledne“,stíny nepoužívám, hodně příležitostně se namažu krémem.

Jinak obecně stačí nějaký podkladový krém(i tonovací),pudr a řasenka, případně oční linky a stíny, rtěnka.

Příspěvek upraven 03.04.16 v 12:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50875

@eva valoi Hodně času ne, ale za dvě minuty to taky není :)
Já občas ráda kouknu na youtube, kde holky točí tutorialy s líčením, už jsem tam načerpala hodně rad a inspirace.Nebo doporučení na konkrétní produkty. Protože mě fakt nebaví ztrácet čas mezi těmi nekonečnými stojany v drogerii :lol:
Ale jinak, vystačím si bb creamem, lehkým pudrem, řasenkou, stíny a leskem, na den většinou v nude barvách. Na večer mám ještě makeup, linky a rtěnku.
Ráno tak 10 min, večer ještě míň :nevim:

Příspěvek upraven 03.04.16 v 12:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26539

Bb cream, pudr, řasenku, tužku, světlou rtenku. Nalíčení a odliceni dohromady tak 10 minut.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2327
3.4.16 12:33

Ahojky :-)
Odlíčení mi trvá minutu, nalíčení-to základní tak max.5 minut :-) Používám klasický krém na obličej, na to makeup tekutý, pudr, tvářenku, řasenku, tužku na obočí a linky.
Když jdu někam večer, přidám víc tvářenky a třeba stíny a lesk :-)
Na začátek by možná stačila řasenka a pudr/makeup :-) A na odlíčení micelární voda, tou odlíčíš celý obličej :-) Já se líčit musím, líčím se od 14cti, když se nenalíčím tak se mě ptají, jestli nejsem nemocná :-D
Jinak třeba pro představu cenově:
makeup - 200-350,–, mám ho tak na 2-3 měsíce
Pudr - 450,– tak na 3-4 měsíce Řasenka - 150-300- 1-2měsíce
Tvářenka - 100,– - rok
Tužka na obočí, na oči - kolem 100/ks a vydrží dlouho :-)
Micelární voda - kolem 100,– v akci, taky na cca 5 měsíců :-)

Příspěvek upraven 03.04.16 v 12:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34044
3.4.16 12:33

Líčení, makeup pleti neškodí, to je názor jak z pravěku. Naopak pleť chrání, protože vytváří jistou bariéru proti UV záření. Hlavně moc nekoukej, co nosí ulice, to je často hrůza ( černé linky na barevně nesjednoceném obličeji s beďary…).Dobrým minimem je makeup + pudr, zdravíčko a barevné rty - rtěnek se nebát, ani výraznějších, sluší. Plus upravené obočí, klidně domalované tmavšími stíny. To vše zabere pár minut. A vůně!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14552
3.4.16 12:37

Ahoj, tak já používám make-up, pudr a tvářenku, na řasy řasenku, toť vše. Trvá mi to asi 10 minut, možná trochu méně ;) Odlíčení mi trvá 2 minuty? Nevím, nikdy jsem to neměřila :lol: Líčím se pouze v pracovní den, o víkendech jen když jdu někam na návštěvu ;)
K make-upu: používám make-up tento https://www.douglas.cz/…_475179.html?… Mám s ním zatím nejlepší zkušenost, krásně se roztírá :palec:

Příspěvek upraven 21.06.17 v 22:07

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14552
3.4.16 12:40

Jo a na odlíčení používám pleťové mléko Cien (LIDL), má pumpičku tak se dobře dávkuje a micelární vodu Cien (též LIDL) ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50875
3.4.16 12:41

@Burj Chalifa tohle bych řekla, že je silně individuální a záleží na typu pleti, já to vidím na sobě, že v době, kdy jsem si pleti ani nevšimla max natřela večer krémem a to ani ne pravidelně, tak jsem ji měla lepší než mám teď, kdy se „musím“ líčit denně (tedy v pracovní dny).

@kaja00 fakt? já měla v ruce něco podobného od maybelline a přišlo mi, že je to tak hutné, že to musí dělat masku.. tak jsem to nevzala, ale možná tomu teda dám šanci :think:

jo a korektor jsem ještě zapomněla, věrný pomocník :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2023
3.4.16 12:50

Zakladatelce teda zavidím, já bez makeupu ani ránu. :oops:
Do obchodu, do práce, do školky mi stačí krém + makeup, řasenka, tvářenka, někdy linka, ale když se chci vyfiknout do města na nákpy apod., tak přidám i stíny, tužku na obočí, pudr. Nemám pěknou plet, navíc pihy, takže maskuju, ale snažím se zůstat nekolotočová. :mrgreen:
Je to o zvyku, hotová jsme za 5-10minut, odlíčení 3 minutky.

Příspěvek upraven 03.04.16 v 12:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13287
3.4.16 12:51

Tak to jsem zvědavá, jestli se k tomu dokopu. Vlasy mám schválně sestříhané tak, abych byla ráno hned hotová. Asi když v tom člověk získá určitou zručnost, tak to tak dlouho netrvá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13287
3.4.16 12:52

@Frnda Jestli to jsi na profilovce Ty, tak se Ti daří se pěkně nenápadně malovat. Tak bych si to představovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
474
3.4.16 12:58

Já se malovat musím. Vypadám jinak jako dítě. :D Líčím se tedy téměř denně, když ale nestíhám nebo se mi mooooc nechce, vykašlu se na to, však ono zas o tolik nejde.
Tady v ČR jsem ale vždycky strašně zápasila s hledáním toho správného odstínu makeupu pro moji pleť. :?

@eva valoi Chce to trochu cviku, jakmile ho získáš, bude to líčení opravdu rychlovka. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
324
3.4.16 13:00

@kaja00 pod ten make-up nic nedáváš? A čím ho nanášíš - houbičkou, nebo štetcem? Chtěla bych začít používat make-up, ale mám strach, abych neměla mapy a dočetla jsem se, že rukou se to patlat nemá :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat