Lícní obrna, léčba, bolest

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nikolkar
Kecalka 132 příspěvků 09.02.18 22:09
Lícní obrna, léčba, bolest

Ahoj, už dva dny pročítám diskuze a nenašla jsem to co jsem potřebovala. Tak snad mi dokážete poradit. Včera ráno sem se probudila s lícní obrnou. Takže sem okamžitě letěla na neurologii. Kortikoidy, masticka, kapičky.. Dnes rehabka. Teď jsem ve fázi kdy se nemůžu na sebe podívat a kdybych mohla tak brečím…
A když sem četla diskuze tak valná většina je po nějaké době v pořádku, jak dlouho vám trvalo úplně uzdravení nebo to stále není 100%? Co vám zaručeně pomohlo? (cvičím doma, masáže, teplo na obličej). A další věc četla jsem že jste byly na vyšetření ČT.. Lumbalka.. Já na ničem takovém nebyla. Mě se doktorka jen zeptala zda jsem byla venku, řekla sem ji ze chodím každý den se psem, ale že mám čepici. Tak řekla no to může být z chladu. Pak se ptala sestry zda mě pošlou na magnet, a sestra ji říká já nevím.. A ona se na mě podívá a říká no kvůli borelióze, ale to je nesmysl.. A tím to ukončila.
A další a poslední věc, dnes mě bolí za uchem tak než začnu stresovat a panikarit patří to k tomu? Děkuji moc za každou odpověď :srdce:

Reklama

Reakce:

Russet
Echt Kelišová 9244 příspěvků 09.02.18 22:14

Vylučuje se vyšetřením borelióza a další nemoci. Ale fakt to může být i jenom z chladu. Nepanikař. Bude to lepší!

Nikolkar
Kecalka 132 příspěvků 09.02.18 22:19

@Russet spíš mám strach, snažím se to brát tak jak to je. S humorem. Ale když se pak podívám jak vypadám.. A potom čtu že žensky podstoupil několik zákroku, a na mě se jen podívala..

harpyje
Extra třída :D 10663 příspěvků 09.02.18 22:27

Máš zjevně rozumnou doktorku. Která si stojí za tím, že když jsou tyhle mrazy a chodíš ven, tak je to obrna lícního nervu a nehoní tě po invazivních vyšetřeních jen prtoo, aby si ověřila, že má pravdu.

za týden to bude výrazně lepší než dneska a za dalších pár týdnů výrazně lepší než za týden :) Sama doporučuju kromě rehabky i logopedku. Přístupy jsou různé, podpořila bych to. Cvičení je hodně důležité.

Nikolkar
Kecalka 132 příspěvků 09.02.18 22:31

@harpyje no ona mě zneklidnila i tím, že se ptala sestry co píšou na obrnu za léky. Kolik kortikoidu, jaké kapky..
Doma trenuji pomalu, B, P, M. O a U. Pak klasika, spuleni rtů, mraceni… Atd.
Teď do toho ta bolest za uchem, tak mám prostě obavy. No :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.18 22:53
@Nikolkar píše:
Ahoj, už dva dny pročítám diskuze a nenašla jsem to co jsem potřebovala. Tak snad mi dokážete poradit. Včera ráno sem se probudila s lícní obrnou. Takže sem okamžitě letěla na neurologii. Kortikoidy, masticka, kapičky.. Dnes rehabka. Teď jsem ve fázi kdy se nemůžu na sebe podívat a kdybych mohla tak brečím…
A když sem četla diskuze tak valná většina je po nějaké době v pořádku, jak dlouho vám trvalo úplně uzdravení nebo to stále není 100%? Co vám zaručeně pomohlo? (cvičím doma, masáže, teplo na obličej). A další věc četla jsem že jste byly na vyšetření ČT.. Lumbalka.. Já na ničem takovém nebyla. Mě se doktorka jen zeptala zda jsem byla venku, řekla sem ji ze chodím každý den se psem, ale že mám čepici. Tak řekla no to může být z chladu. Pak se ptala sestry zda mě pošlou na magnet, a sestra ji říká já nevím.. A ona se na mě podívá a říká no kvůli borelióze, ale to je nesmysl.. A tím to ukončila.
A další a poslední věc, dnes mě bolí za uchem tak než začnu stresovat a panikarit patří to k tomu? Děkuji moc za každou odpověď :srdce:

Mně jako mladou taky odbyli zánět lícního nervu, bylo mi tehdy 15. Ano, prochladla jsem, běžela jsem v tělocviku za špatného počasí 1500 Km, při viroze, atb se to neřešilo, nevyšetřovalo jinak, jen jsem prováděla megapoctivě rhb a jsem bez následků. Jen na fotce, když se zamětím na koutky úst, tak jedno je malinko níž, ale ničemu mi to nevadí. Po deseti letech neurologické nespecifické problémy, velmi výrazné, přišly s únavou z přetížení a bylo to opravdu náročný rok, cítila jsem to ještě dva roky poté. Všichni zkušení neurologové se divili, že mi neudělali lumbálku tehdy, že by se mohlo vědět teď, jestli se jedná o nezaléčenou boreliozu. Takže za mě, nenech se odbít a pořádnou diagnozu a zaléčení atb.

Nikolkar
Kecalka 132 příspěvků 09.02.18 22:56
@Anonymní píše:
Mně jako mladou taky odbyli zánět lícního nervu, bylo mi tehdy 15. Ano, prochladla jsem, běžela jsem v tělocviku za špatného počasí 1500 Km, při viroze, atb se to neřešilo, nevyšetřovalo jinak, jen jsem prováděla megapoctivě rhb a jsem bez následků. Jen na fotce, když se zamětím na koutky úst, tak jedno je malinko níž, ale ničemu mi to nevadí. Po deseti letech neurologické nespecifické problémy, velmi výrazné, přišly s únavou z přetížení a bylo to opravdu náročný rok, cítila jsem to ještě dva roky poté. Všichni zkušení neurologové se divili, že mi neudělali lumbálku tehdy, že by se mohlo vědět teď, jestli se jedná o nezaléčenou boreliozu. Takže za mě, nenech se odbít a pořádnou diagnozu a zaléčení atb.

Ona mi řekla že borelióza je nesmysl teď v zimě.. Ale já mám pocit že i po půl roce může být. A nelíbí se mi bolest za tím uchem. Asi se vydám znova na neurologii. Radši.
 Děkuji

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.18 23:10
@Nikolkar píše:
Ona mi řekla že borelióza je nesmysl teď v zimě.. Ale já mám pocit že i po půl roce může být. A nelíbí se mi bolest za tím uchem. Asi se vydám znova na neurologii. Radši.
Děkuji

Jako jo, je to každého věc. Třeba to nebude tvůj případ. Ale já už moc na lícní obrny z prochlazení nevěřím. A hlavně je to věc, se kterou není radno si zahrávat. Jo, lumbálku v 15ti bych obrečela, bála bych se toho atd, ale aspoň bych věděla, na čem sem a kdyby to vážně byla borelioza, tak by ji zaléčily. Takhle nevím nic a můžu jen doufat, že to nepřeroste v něco horšího. Neuropatie mám od té doby do teď.

Mallisa 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.18 07:07

Já obranu lícního nervu prodělala před 4 lety. Stěhovala jsem se, byla zima, já byla zpocená, málo oblečená a ještě jsem si v autě na obličej pouštěla studený vzduch. Tehdy mě hrozně bolelo za ušima - to je jeden z projevů obrny. Jinak chtěli mi hned udělat lumbálku. Já ji nakonec odmítla, protože borelie se dá zjistit i z krve. Stála jsem si za svým a nakonec jsem měla pravdu. Bolesti jsem po lécích ani neměla, spíš mě víc ničilo, jak na mě zírají lidi a děsí se, co se mi stalo. Je to hlavně psychicky náročný. Hodně mi na zánět pomáhalo teplo. Vždycky, když jsem vytáhla ručníky ze sušičky, zabořila jsem do nich obličej. Ale neboj, bude to dobrý. Jen do budoucna pozor na chlad, může se ti to kdykoliv vrátit.

Nikolkar
Kecalka 132 příspěvků 10.02.18 08:33

@Mallisa děkuji za pozitivní zprávu. Takže bolest za uchem je zcela normální? Mě to od včera bolí děsně. Není to žádná krůta bolest ale je to dost nepříjemné.. Chodím v šátku doma, furt nahrivam.

Mallisa 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.18 20:44

@Nikolkar ano, mě to bolelo i nějakou dobu před tím, než se obrna projevila. Dokonce jsem nemohla nosit ani náušnice, myslela jsem, že je to z toho :lol: a nakonec obrna. Neboj, přejde to. :hug: hlavně šetři svaly v obličeji, mně bylo doručeno moc nemluvit a celkově to nenamáhat. A intenzivně jsem chodila na rehabky :)

Nikolkar
Kecalka 132 příspěvků 10.02.18 21:23

@Mallisa děkuji moc. Uklidnila si mě. Dnes jsem byla u mamky na oslavě, tak sem se setrila. Ale když někdo zakřičel.. Tak sem myslela že vyskočím. Tak jsem citlivá na ucho :D
Dnes mi babi řekla že ať zkusím akupunkturu že její sestře hodně před lety pomohla :) tak zkusím k rehabka i toto :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Komplic ústeckého vraha před soudem: Na jeho verzi něco nesedí!

Soud začal projednávat případ dvojnásobné vraždy a znásilnění v chatové... číst dále >

Zdravotní stav Menzela se nezlepšuje, jaké změny provedla jeho žena Olga?

Kolem režiséra Jiřího Menzela (80) je opět rušno, podle dostupných informací... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama