Lidé se ZŠ a s nedokončenou ZŠ mají v průměru 21 tis. Kč

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kaliopa
Závislačka 3282 příspěvků 19.12.17 10:58
Lidé se ZŠ a s nedokončenou ZŠ mají v průměru 21 tis. Kč

Jsem ráda, že se v ČR konečně zvyšují platy a lidem se daří. Dle statistik už je průměrný plat lidí, co mají jen ZŠ nebo nedokončenou 21 tis. Kč, lidé s VŠ mají průměr 51 tis. Kč. Tak snad to takto bude pokračovat i nadále. Lidé bez maturity si už přijdou na 24 tis. Kč. Je to velmi zajímavé, jak se ty statistiky tvoří. Protože mi přijde, když se dívám na inzeráty na jobs.cz, nabízí lidem s VŠ i ten plat pro ZŠ nebo nedokončenou ZŠ nebo SŠ bez maturity.

https://zpravy.aktualne.cz/…c1f6b220ee8/?…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

sucuba
Stálice 81 příspěvků 19.12.17 11:02

@Kaliopa je to průměrný plat, lide se zs vetsinou delaji technicky, zemedelsky, nebo zednicky zamerene prace, a tam jsou ty penize vetsi.. Ja bych se o statistiky moc neopirala, a pokud to je v hrubem, tak na cisty vydelek to neni nic moc :)

debra.morgan
Závislačka 2975 příspěvků 19.12.17 11:10

On ještě někdo věří statistikám?

Malaga
Generální žvanilka 23731 příspěvků 19.12.17 11:14

No jo, to jsou ty průměry :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

@Kaliopa píše:
Jsem ráda, že se v ČR konečně zvyšují platy a lidem se daří. Dle statistik už je průměrný plat lidí, co mají jen ZŠ nebo nedokončenou 21 tis. Kč, lidé s VŠ mají průměr 51 tis. Kč. Tak snad to takto bude pokračovat i nadále. Lidé bez maturity si už přijdou na 24 tis. Kč. Je to velmi zajímavé, jak se ty statistiky tvoří. Protože mi přijde, když se dívám na inzeráty na jobs.cz, nabízí lidem s VŠ i ten plat pro ZŠ nebo nedokončenou ZŠ nebo SŠ bez maturity.https://zpravy.aktualne.cz/…c1f6b220ee8/?…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.17 11:20

LOL by mě zajímalo, který vysokoškolák bere mých 20.000 :lol:

jkra
Generální žvanilka 23987 příspěvků 19.12.17 11:23
@Kaliopa píše:
Jsem ráda, že se v ČR konečně zvyšují platy a lidem se daří. Dle statistik už je průměrný plat lidí, co mají jen ZŠ nebo nedokončenou 21 tis. Kč, lidé s VŠ mají průměr 51 tis. Kč. Tak snad to takto bude pokračovat i nadále. Lidé bez maturity si už přijdou na 24 tis. Kč. Je to velmi zajímavé, jak se ty statistiky tvoří. Protože mi přijde, když se dívám na inzeráty na jobs.cz, nabízí lidem s VŠ i ten plat pro ZŠ nebo nedokončenou ZŠ nebo SŠ bez maturity.https://zpravy.aktualne.cz/…c1f6b220ee8/?…

Nevis, jak se tvori statistika? Neni Ti jasne, ze staci vzit prazske platy a hned mas cisla jinde?

Kaliopa
Závislačka 3282 příspěvků 19.12.17 11:25
@jkra píše:
Nevis, jak se tvori statistika? Neni Ti jasne, ze staci vzit prazske platy a hned mas cisla jinde?

Tak to by asi neměly být jen pražské platy. U lidí se ZŠ a bez dokončené ZŠ mne ten plat teda dost překvapil. Když si vezmu, že se běžně těmto lidem nabízí plat 13-14 tis. Kč…

jkra
Generální žvanilka 23987 příspěvků 19.12.17 11:27
@Kaliopa píše:
Tak to by asi neměly být jen pražské platy. U lidí se ZŠ a bez dokončené ZŠ mne ten plat teda dost překvapil. Když si vezmu, že se běžně těmto lidem nabízí plat 13-14 tis. Kč…

Nejsou, ale zvednou TI to nerealne myslim. Staci namixovat republiku a k tomu tu Prahu, to tak zahybe cislama.

Moise
Vesmírná mluvilka 34539 příspěvků 23 inzerátů 19.12.17 11:28
@Kaliopa píše:
Tak to by asi neměly být jen pražské platy. U lidí se ZŠ a bez dokončené ZŠ mne ten plat teda dost překvapil. Když si vezmu, že se běžně těmto lidem nabízí plat 13-14 tis. Kč…

ale houby. Pokud si vezmeš šikovného manuálně zručného chlapa, vydělá si několikanásobně víc a to, že má jen zš, řeší málokdo

Kaliopa
Závislačka 3282 příspěvků 19.12.17 11:33
@jkra píše:
Nejsou, ale zvednou TI to nerealne myslim. Staci namixovat republiku a k tomu tu Prahu, to tak zahybe cislama.

Tak já mám v Praze příbuzného, pracuje v kalírně, je tam přes 20 let, mají směnný provoz a plat má 25 tis. Kč hrubého. A práce to není zrovna lehká a v čistém prostředí. Že by si mohl vybírat moc jinou práci, tak to teda ani náhodou. Z článku vyplývá, že vlastně i člověk se ZŠ nebo s nedokončenou ZŠ nebude nějak živořit. Myslela jsem si, že tito lidé se pohybují platově kolem 15 tis. Kč maximálně nebo vůbec nemohou najít práci. Ale 21 tis. Kč hrubého? Potom se nedivím, že když si to přečtou věčně nespokojení a fňukající učitelé a uvěří tomu, tak si musí připadat blbě. Mně před pár lety v Brně nabízeli s VŠ a s využitím jazyků - byla to obchodní pozice se dvěma jazyky, plat odpovídající zde skoro SŠ bez maturity, zkoušeli to s 23 tis. Kč, potom by prý nabídli 25 tis. Kč. Jestli by mi dnes nabídli více, netuším. Ale pochybuji.

Kaliopa
Závislačka 3282 příspěvků 19.12.17 11:34
@Moise píše:
ale houby. Pokud si vezmeš šikovného manuálně zručného chlapa, vydělá si několikanásobně víc a to, že má jen zš, řeší málokdo

Moise - akorát že ti šikovní a manuálně zruční mít jen ZŠ nebo nedokončenou ZŠ asi nebudou. Ti šikovní řemeslníci nebo ti, co pracují sami na sebe, nemohou být intelektuálně úplně tupí.

jkra
Generální žvanilka 23987 příspěvků 19.12.17 11:37
@Kaliopa píše:
Tak já mám v Praze příbuzného, pracuje v kalírně, je tam přes 20 let, mají směnný provoz a plat má 25 tis. Kč hrubého. A práce to není zrovna lehká a v čistém prostředí. Že by si mohl vybírat moc jinou práci, tak to teda ani náhodou. Z článku vyplývá, že vlastně i člověk se ZŠ nebo s nedokončenou ZŠ nebude nějak živořit. Myslela jsem si, že tito lidé se pohybují platově kolem 15 tis. Kč maximálně nebo vůbec nemohou najít práci. Ale 21 tis. Kč hrubého? Potom se nedivím, že když si to přečtou věčně nespokojení a fňukající učitelé a uvěří tomu, tak si musí připadat blbě. Mně před pár lety v Brně nabízeli s VŠ a s využitím jazyků - byla to obchodní pozice se dvěma jazyky, plat odpovídající zde skoro SŠ bez maturity, zkoušeli to s 23 tis. Kč, potom by prý nabídli 25 tis. Kč. Jestli by mi dnes nabídli více, netuším. Ale pochybuji.

ale to je kus od kusu. ja pred 16 lety na podobne pozici dostala 30 a dnes mam nekolikanasobek.
Statistice preci nemuze uplne verit, neni schopna pojmout jemne nuance, ktere delaji znacny rozdil.

Moise
Vesmírná mluvilka 34539 příspěvků 23 inzerátů 19.12.17 11:38

@Kaliopa to se nevylučuje. Spousta lidí prostě do školy nechce, znám pár takových, co zdrhli před závěrečnýma zkouškama na učňáku a šli radši do práce. Nechápu to, ale někdo to tak má. Mě přijde, že kdo dneska pracovat chce, vydělá si. Naopak těžší to mají právě ti vysokoškoláci, kterých je mraky a mraky a školy neustále chrlí tisíce dalších :nevim:

Kaliopa
Závislačka 3282 příspěvků 19.12.17 11:40
@jkra píše:
ale to je kus od kusu. ja pred 16 lety na podobne pozici dostala 30 a dnes mam nekolikanasobek.
Statistice preci nemuze uplne verit, neni schopna pojmout jemne nuance, ktere delaji znacny rozdil.

Já statistice právě nevěřím, protože tyto údaje mi přijdou neodpovídající realitě. Zvláště v regionech není tolik dobře placených míst a i řadě VŠ tam nabízejí 25 tis. Kč a vic prostě nedají. Stačí se podívat na nabídky na jobs.cz. Kolik je tam nabídek s takovými platy kromě vysoce specializovaných odborníků? Na ta běžná SŠ místa, která nevyžadují nic zvláštního, tím myslím ani jazyky, tak tam jsou platy kolem 15 tis. Kč.

jkra
Generální žvanilka 23987 příspěvků 19.12.17 11:43
@Kaliopa píše:
Já statistice právě nevěřím, protože tyto údaje mi přijdou neodpovídající realitě. Zvláště v regionech není tolik dobře placených míst a i řadě VŠ tam nabízejí 25 tis. Kč a vic prostě nedají. Stačí se podívat na nabídky na jobs.cz. Kolik je tam nabídek s takovými platy kromě vysoce specializovaných odborníků? Na ta běžná SŠ místa, která nevyžadují nic zvláštního, tím myslím ani jazyky, tak tam jsou platy kolem 15 tis. Kč.

Kaliopo, ale ta lepe placena mista se casto shaneji jinak. Pretahne Te konkurence, zminis se nekde a nekdo Ti zavola. Takova se malokdy hazi na jobs:).
Ja si udelala minuly tyden profil na Link. a uz mam 10 nabidek.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Legendární pražský DJ Loutka zemřel ve věku 51 let. Oběsil se!

DJ Loutka, občanským jménem Michal Maudr, je po smrti. Houseový dýdžej,... číst dále >

Slunce, seno, bikiny a krajka: Ochotská pálí ostrými, kdo bude její cíl?

Je to přesně pět let, co Michaela Ochotská (33) dala výpověď na Nově a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama