Lidé si mě pletou s těhotnou :-(

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 16:33
Lidé si mě pletou s těhotnou :-(

Ahoj, je to pro mě citlivé téma, tak se omlouvám za anonymitu. Vždycky jsem byla docela štíhlá, ale vždycky jsem měla trochu břicho, bohužel jsem typ, že všechny špeky mi jdou vždycky do břicha. No a samozřejmě dva porody po třicítce sekcí mi moc nepomohly. Už po prvním dítěti mi zůstalo břicho, po druhém ještě víc. Přitom za ty roky mám navrch jen pár kilo, nic hroznýho, ale jak říkám, jednak mi špeky jdou hned do břicha (holky, co přibíráte na zadku, tak si toho fakt važte, pořád to vypadá líp a žensky!) a navíc mi zůstala diastáza (rozestup břišních svalů). Cvičím tuplerovu metodu a z 6cm jsem si stáhla už na 3cm, ale pořád se mi stává, že si mě lidi spletou z těhotnou a to pak pokaždé skoro obrečím :-(((( Vím, že bych mohla cvičit víc a líp jíst, já vím no, ale jsem ráda, že zvládám všechny svoje povinnosti a na sebe mi už nějak nezbývá času ani sil. Vlastně asi ani nejdu pro radu, ono člověk by věděl, co by měl dělat :-)) Jen jsem si potřebovala postěžovat, že v tom nejsem sama, a třeba najít i inspiraci, jak jste se s tím třeba vypořádaly vy :srdce:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 8791 příspěvků 06.05.19 16:37

Osvojila jsem si větu - Já nejsem těhotná, já se mám tak dobře… ;)

Cenarius
Kecalka 498 příspěvků 06.05.19 16:37

Berte to z te lepsi stranky, v MHD si sednete :D

Ou
Echt Kelišová 7702 příspěvků 06.05.19 16:45

Ukládání tuku na břiše je hodně podmíněno hormonálně a to konkrétně stresovými hormony. A pokud ti na sebe samu nezbývá čas a je pro tebe hodně náročné snášet nikteraz závratnou zátěž že si holt lidi břicho na štíhlé paní vysvětlují jako těhotenství, tak je možná nejvyšší čas začít si dělat čas na sebe- na odpočinek, sebepřijetí a sebepéči.

Díky tomu že budeš kompenzovat stres a pravidelně zvládeneš přepínat z modu stres do módu regenerace, tak jednak budeš daleko snáze snášet frustraci a především se možná začne konečně spalovat tuk na břiše.

Dokud bude v krvi přehršel stresových hormonů, bude tělo ukládat cokoliv co může do zásoby a právě na břiše. Evolučně jsme nastavení na to, že pokud tělo je vystaveno chronickému strasu, logicky počítá že to bude ještě horši - typu náš kmen nemá dostatek zásob přes zimu, utíkáme před válkou a podobně, takže prostě zajišťuje přežití před blížící se katastrofou.

jedinný způsob jak mu v tom zabránit je naučit se úzkost a stres (což je to samé, minimálně fyziologicky) limitovat a když už je, tak ho vykompenzovat.

Mrkni sem

https://www.kosmas.cz/…mozte-stres/
https://www.kosmas.cz/…ost-a-obavy/

Uživatel je onlineivašot.
Echt Kelišová 8120 příspěvků 06.05.19 16:49

Tohle je přesně ten důvod proč se zásadně nikoho neptám, jestli je těhotná.

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 686 příspěvků 06.05.19 16:57

Taky to tak mam, uprimne se tem lidem, kdyz se kouknu do zrcadla, ani nedivim. Ani nemam na brise spek a myslim, ze ani diastazu ne, jsem proste 25 dni z 30ti stihla s nafouklym brichem. Ale taky jsem odpovidala „ne, nejsem tehotna, jsem tlusta“ proste z pomstychtivosti, aby se tazatel taky citil chvili spatne :oops: Ted jsem nastesti znova tehotna, takze je to cajk, sice mam stejne bricho jako pred tehotenstvim, ale uz je to adekvatni. Nejvic me to vytacelo v dobe, kdy jsem tehotna byt chtela. Nebo ve chvilich, kdy jsem si myslela, jak mi to slussi, a nejaky dobrak z okoli, se prisel zeptat, nebo mi rovnou gratuloval :zed: Predpokladam, ze po druhem porodu to nebude lepsi. Jinak pro pobaveni: prvni gratulace k druhemu tehotenstvi prisla na krtinach prvorozeneho syna, kteremu nebyl v te dobe ani mesic :roll: :lol: To bych asi musela byt koala a mit dve delohy, abych to stihla.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 17:02
@Janli píše:
Osvojila jsem si větu - Já nejsem těhotná, já se mám tak dobře… ;)
:-D To je moc hezká věta! Aspoň na to koukáte pozitivně, to já moc neumím. Já obvykle říkám „Ne, nejsem těhotná, asi málo cvičím…“ a koukám ne ně. Lidem je pak obvykle docela trapně, což jim tak trochu přeju, protože já bych na tohle poznámku nikdy neudělala, pokud by dotyčná nebyla viditelně těsně před porodem :-D No protože vím, jaký to je, když je to omyl :-( No snad to těm lidem pak dojde…
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 17:03
@Cenarius píše:
Berte to z te lepsi stranky, v MHD si sednete :D

Ano, tak to by nebyl problém, udělat si místo v mhd k sezení :-D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 17:04
@Ou píše:
Ukládání tuku na břiše je hodně podmíněno hormonálně a to konkrétně stresovými hormony. A pokud ti na sebe samu nezbývá čas a je pro tebe hodně náročné snášet nikteraz závratnou zátěž že si holt lidi břicho na štíhlé paní vysvětlují jako těhotenství, tak je možná nejvyšší čas začít si dělat čas na sebe- na odpočinek, sebepřijetí a sebepéči.

Díky tomu že budeš kompenzovat stres a pravidelně zvládeneš přepínat z modu stres do módu regenerace, tak jednak budeš daleko snáze snášet frustraci a především se možná začne konečně spalovat tuk na břiše.

Dokud bude v krvi přehršel stresových hormonů, bude tělo ukládat cokoliv co může do zásoby a právě na břiše. Evolučně jsme nastavení na to, že pokud tělo je vystaveno chronickému strasu, logicky počítá že to bude ještě horši - typu náš kmen nemá dostatek zásob přes zimu, utíkáme před válkou a podobně, takže prostě zajišťuje přežití před blížící se katastrofou.

jedinný způsob jak mu v tom zabránit je naučit se úzkost a stres (což je to samé, minimálně fyziologicky) limitovat a když už je, tak ho vykompenzovat.

Mrkni sem

https://www.kosmas.cz/…mozte-stres/
https://www.kosmas.cz/…ost-a-obavy/

Děkuju za příspěvěk, na tom něco bude…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 17:05
@ivašot. píše:
Tohle je přesně ten důvod proč se zásadně nikoho neptám, jestli je těhotná.

To děláte dobře, když se člověk netrefí, tak je to fakt trapas a dotyčnou to hodně zamrzí :-(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 17:12
@malytlustyhroch píše:
Taky to tak mam, uprimne se tem lidem, kdyz se kouknu do zrcadla, ani nedivim. Ani nemam na brise spek a myslim, ze ani diastazu ne, jsem proste 25 dni z 30ti stihla s nafouklym brichem. Ale taky jsem odpovidala „ne, nejsem tehotna, jsem tlusta“ proste z pomstychtivosti, aby se tazatel taky citil chvili spatne :oops: Ted jsem nastesti znova tehotna, takze je to cajk, sice mam stejne bricho jako pred tehotenstvim, ale uz je to adekvatni. Nejvic me to vytacelo v dobe, kdy jsem tehotna byt chtela. Nebo ve chvilich, kdy jsem si myslela, jak mi to slussi, a nejaky dobrak z okoli, se prisel zeptat, nebo mi rovnou gratuloval :zed: Predpokladam, ze po druhem porodu to nebude lepsi. Jinak pro pobaveni: prvni gratulace k druhemu tehotenstvi prisla na krtinach prvorozeneho syna, kteremu nebyl v te dobe ani mesic :roll: :lol: To bych asi musela byt koala a mit dve delohy, abych to stihla.

Úplně přesně stejné zkušenosti! :-)) Nejraději jsem nosila upnuté věci v těhotenství, to byly ty břicha adekvátní stavu :-D Upřímně se těm lidem taky nedivím, jen se mě to vždycky dotkne, přesně, zrovna na tom třeba makám a říkám si, jak už to začíná vypadat dobře a přijde nějaká taková poznámka. Stávalo se mi to dokonce i před dětmi, jednou jsem letěla s přítelem na dovolenou a u odbavení mě zastavila pracovnice letiště, jestli jsem těhotná. Přičemž když jsem pak později opravdu letěla těhotná s trochu větším břichem, nikoho to vůbec nezajímalo, tak nechápu. S přítelem jsme spolu byli chvíli, no propadla bych se do země v té chvíli. Nebo když jsme byli na kolaudaci bytu seznámit se s novými sousedy a na večírku mě přivítala před všemi sousedka slovy „Těší mě, ježiš, další těhotná!“ :zed: A takových zábavných historek mám víc :))))

Russet
Neúnavná pisatelka 16478 příspěvků 06.05.19 17:27
@Anonymní píše: Úplně přesně stejné zkušenosti! :-)) Nejraději jsem nosila upnuté věci v těhotenství, to byly ty břicha adekvátní stavu :-D Upřímně se těm lidem taky nedivím, jen se mě to vždycky dotkne, přesně, zrovna na tom třeba makám a říkám si, jak už to začíná vypadat dobře a přijde nějaká taková poznámka. Stávalo se mi to dokonce i před dětmi, jednou jsem letěla s přítelem na dovolenou a u odbavení mě zastavila pracovnice letiště, jestli jsem těhotná. Přičemž když jsem pak později opravdu letěla těhotná s trochu větším břichem, nikoho to vůbec nezajímalo, tak nechápu. S přítelem jsme spolu byli chvíli, no propadla bych se do země v té chvíli. Nebo když jsme byli na kolaudaci bytu seznámit se s novými sousedy a na večírku mě přivítala před všemi sousedka slovy „Těší mě, ježiš, další těhotná!“ :zed: A takových zábavných historek mám víc :))))
Říkám si, co vede CIZÍ lidi k tomu, aby komentovali tvoje břicho. I kdybys byla těhule. Komu je co do toho? Asi bych říkala, ne, jsem jen tlustá, nemusíte mi to připomínat :zed: Ale beztak to zas tak tučné břicho nebude… :roll:
malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 686 příspěvků 06.05.19 17:35
@Russet píše: Říkám si, co vede CIZÍ lidi k tomu, aby komentovali tvoje břicho. I kdybys byla těhule. Komu je co do toho? Asi bych říkala, ne, jsem jen tlustá, nemusíte mi to připomínat :zed: Ale beztak to zas tak tučné břicho nebude… :roll:

Tlusta, tlusta… Ta zivotni nespravedlnost :) je prave, ze kdyz lidi videj zenskou velikosti slonice, tak jsou opatrny v usudcich, ale kdyz ma clovek jen bricho, tak je hned kazdej kolem gynekolog-amater.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 17:42
@Russet píše: Říkám si, co vede CIZÍ lidi k tomu, aby komentovali tvoje břicho. I kdybys byla těhule. Komu je co do toho? Asi bych říkala, ne, jsem jen tlustá, nemusíte mi to připomínat :zed: Ale beztak to zas tak tučné břicho nebude… :roll:

NO VID! Taky si vzdycky rikam, i kdybych tehotna byla, proc to maji uplne cizi lidi potrebu komentovat. :roll:

Jahudka82
Závislačka 2802 příspěvků 5 inzerátů 06.05.19 17:44
@Anonymní píše:
Ano, tak to by nebyl problém, udělat si místo v mhd k sezení :-D

Tak me nepustili kolikrat sednout ani v 8.mes. A to nemam velky zadek, takže uz muselo byt jasne, ze tak vykrmena zase nejsem… :cert: :pocitac: :mrgreen: A ano taky jsem ten typ co mu to jde vsechno do bricha, zezadu by mi byl kolikrat nikdo ani tehotenstvi nehadal, ani ted po dvou detech to na zadku neni tolik znát, ale zrovna nedávno jsem byla s obema v kramu a pani prodavacka povida, jee vy čekáte treti, to jste odvážná - to je pak teprv mazec :mrgreen: A to nebyla jedina, asi se neumím oblict spis, a nektery svetry v kombinaci s kalhotama mi to bricho asi nejak zduraznujou…coz treba ani v zrcadle kolikrat tak zepredu nevypada, ale holt z profilu muze…tak vždycky rikam, ne to je jen trénink abych nevysla ze cviku kdyby nahodou :mavam: :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama