Lidi hodnotí jak žijeme

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.19 01:10
lidi hodnotí jak žijeme

Zdravím. Přestěhovali jsme se do jiného bytu a v jiné zemi. Když jsme bydleli v Čechách stále jsem poslouchala od okolí jak kdo žije až jsem neměla snad chuť někoho zvát do bytu. Probíhali jsme postupnou rekonstrukcí bez dluhů a vždy se snažili žít dobře a podobně až na ostatní známé, kteří měli vše na dluh, ale perfektní. No asi bych to řekla tak, že žijeme tak, jak nám finance dovolují, snažíme se to mít hezké, moderní, ale nijak přepychové. Přijde mi, že dnešní doba je o tom jak mít vše hned a pokud to nemáš, tak tě okolí soudí kdoví kdo nejsi a tak. Já si říkám každý máme jiné nároky na život a my s manželem někam radši jedeme, já jdu s dětmi radši ven, než abych
od rána do večera šurovala jen kdyby náhodou někdo měl přijít na návštěvu a podobně. Vždy dorazí stejně někdo, když je binec :D A manžela fakt nenutím abysme stále vráželi peníze do zlepšování, ale ať radši někam vyrazíme a podobně. Jak to máte vy? Dřív jsem taky řešila nemovitosti hypotéku a podobně, protože to tak dělá každý a snad je to i povinnost. Ale já s tím nesouhlasím. Rozhodli jsme se cestovat a dětem dát spíš poznání než se zadlužit a žít ve stereotypu.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Šarlota4
Extra třída :D 11604 příspěvků 02.06.19 01:19

Proc se ptas? Chces hodnotit jak lide ziji? Zije se vam dobre? Pokud ano, tak je vse v nejlepsim poradku :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.19 01:25

Proč se ptám? protože mi přijde divná ta věc, že jsem dospělý člověk a přijedu tam k nám a dostanu kázání jako malý dítě o tom, že není normální takto žít. Působíme, že nic neřešíme, o nic nám nejde a nic nebudujeme. Pro nás je opak pravdou. A ano já spokojená jsem.

Šarlota4
Extra třída :D 11604 příspěvků 02.06.19 01:27
@Anonymní píše:
Proč se ptám? protože mi přijde divná ta věc, že jsem dospělý člověk a přijedu tam k nám a dostanu kázání jako malý dítě o tom, že není normální takto žít. Působíme, že nic neřešíme, o nic nám nejde a nic nebudujeme. Pro nás je opak pravdou. A ano já spokojená jsem.

Tak bych asertivne odvetila, ze jsem dospela a zit si budu podle sve chute, moznosti a o hodnoceni sveho zivota jsem nikoho nezadala.

Kazimíra Olejovka
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 02.06.19 05:50

Také mi to vadí. Rekonstruujeme dům, vypadal opravdu bídně. Vnitřek jsme komplet vybourali, zároveň jsem v domě bydleli. Zvenku dům oprýskaný, nedokončená fasáda. Lidi nás pomlouvali. Přitom jsme každému pomáhali, se všemi se snažili vyjít, pracovali, pěkně oblečení, nové auto… a až když se dům dokončil, udělala krásná fasáda a plot, tak jsou lidé najednou příjemní, baví se a chválí. Popravdě, řešila jsem i nějaké psychické problémy, takže mě to dřív hodně ranilo, nechtěla jsem k nám nikoho zvát, styděla jsem se, že náš dům nemá fasádu, má starý plot atd. Byla to hloupost, ale tenkrát mě to hodně trápilo a hodně jsem se nabrečela. Dnes ty lidi, co se k nám ošklivě chovali, pozdravím, ale ignoruji je. Chválí, snaží se bavit, tak jim to odkejvu a jdu si po svém. Vím, že jsou falešní a skutečně je nezajímáme, jen jsou zvědaví.

Cenarius
Zasloužilá kecalka 805 příspěvků 02.06.19 06:26

Je to vas zivot, zijte si jej jak chcete vy abyste byli stastni a na nazory ostatnich se zvysoka vyser*e. :palec:

Elenloth
Závislačka 4321 příspěvků 02.06.19 06:32
@Anonymní píše:
Proč se ptám? protože mi přijde divná ta věc, že jsem dospělý člověk a přijedu tam k nám a dostanu kázání jako malý dítě o tom, že není normální takto žít. Působíme, že nic neřešíme, o nic nám nejde a nic nebudujeme. Pro nás je opak pravdou. A ano já spokojená jsem.

Jo, to znám. Lidi vždycky štvalo, že to někdo má jinak. A nedejbože, když je ještě spokojený a nemá stejné starosti, jako ten druhý (to, že má třeba jiné starosti se nepočítá). :roll: Já vyznávám „žít a nechat žít“ a už jen to, že se odmítám podílet na hodnocení jiných, se setkává s nelibostí.

Nezbývá, než se obrnit, pokud to jde, asertivně se ohradit.

Uživatel je onlinePajka89
Ukecaná baba ;) 2456 příspěvků 02.06.19 06:44
@Anonymní píše:
Zdravím. Přestěhovali jsme se do jiného bytu a v jiné zemi. Když jsme bydleli v Čechách stále jsem poslouchala od okolí jak kdo žije až jsem neměla snad chuť někoho zvát do bytu. Probíhali jsme postupnou rekonstrukcí bez dluhů a vždy se snažili žít dobře a podobně až na ostatní známé, kteří měli vše na dluh, ale perfektní. No asi bych to řekla tak, že žijeme tak, jak nám finance dovolují, snažíme se to mít hezké, moderní, ale nijak přepychové. Přijde mi, že dnešní doba je o tom jak mít vše hned a pokud to nemáš, tak tě okolí soudí kdoví kdo nejsi a tak. Já si říkám každý máme jiné nároky na život a my s manželem někam radši jedeme, já jdu s dětmi radši ven, než abych
od rána do večera šurovala jen kdyby náhodou někdo měl přijít na návštěvu a podobně. Vždy dorazí stejně někdo, když je binec :D A manžela fakt nenutím abysme stále vráželi peníze do zlepšování, ale ať radši někam vyrazíme a podobně. Jak to máte vy? Dřív jsem taky řešila nemovitosti hypotéku a podobně, protože to tak dělá každý a snad je to i povinnost. Ale já s tím nesouhlasím. Rozhodli jsme se cestovat a dětem dát spíš poznání než se zadlužit a žít ve stereotypu.

Mame to podobne. Jednou jsem tady prohlasila neco v podobnem duchu, ze zadluzit se hypotekou na 30 let mi pripada silene a ze nez cely zivot cpat penize do baraku, to radsi procestuju svet. A byla jsem tady za cvoka. Kdo nema vlastní barak jako by nebyl :roll:

terien
Extra třída :D 11760 příspěvků 02.06.19 06:55

Tyhle paranoidní výkřiky do tmy fakt miluju :roll: jasně, všichni vás děsně řeší, všechny náramně zajímá jak zrovna vy dva žijete, všichni se baví o tom, jak to máte :lol: jestli ono to nebude spíš naopak, když jste tak spokojený.

Šáruší
Závislačka 3560 příspěvků 02.06.19 06:55

A co děláš ty? Napíšeš pohrdavě, že každý řeší hypotéku, protože je to skoro povinnost a ty nehodláš žít ve stereotypu. A chceš být free. No tak buď free a máš to. My ostatní holt platíme hypotéky a budeme mít své bydlení a nebudeme žít celý život v pronájmu. Protože vlastní bydlení je po zdraví nejsmysluplnější věc. No a někdo holt doma uklízí, má uklizeno a ještě se stihne věnovat dětem.

Kostroma
Kecalka 338 příspěvků 02.06.19 07:03

Ja nevim, nejakou takovou kritiku jsem v zivote nezazila. Maximalne si po oslave u strejdy rekneme, ze to je fakt divny, ze za tech tricet let nedal baraku omitku a ma jen pul plotu, ale to jen tak mezi reci. Me je teda uplne burt jak kdo zije, jestli ma hypo nebo podnajem a proc nebo proc ne. Lidi si asi mysli, ze ziju v hnoji, kdyz mam v byte velkyho chlupatyho psa, ale nikdy mi to nikdo nerekl. To by si mohl zkusit. A kdyz si to jenom mysli, tak cajk.

Janee19
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 02.06.19 07:04

Tak znám lidi „vašeho stylu“. Hypotéku nemají/nechtějí, protože žijí v 1+1 po babičce a nějak se vejdou. Byt strašný, většina je v původním stavu, bordel (ne nenaklizino jak z katalogu), v tom dvě děti. Upřímně by mi to bylo jedno, kdyby oni premoudrele nehodnotili a nepomlouvali bydlení ostatních :zed: Ať si každý zamete před svým prahem

terien
Extra třída :D 11760 příspěvků 02.06.19 07:09
@Pajka89 píše:
Mame to podobne. Jednou jsem tady prohlasila neco v podobnem duchu, ze zadluzit se hypotekou na 30 let mi pripada silene a ze nez cely zivot cpat penize do baraku, to radsi procestuju svet. A byla jsem tady za cvoka. Kdo nema vlastní barak jako by nebyl :roll:

Tak barák určitě nutný není, ale nejde mi do hlavy jedna věc. Kde budu ti lidé, kteří vlastním bydlením tak pohrdají, žít v důchodu?

TeSudička
Zasloužilá kecalka 535 příspěvků 02.06.19 07:21

@Pajka89 tak nejde o to, ze by nebyl. Ja to beru tak, ze si vezmes hypoteku a platis do sveho s vidinou toho, ze jednou tady po tobe neco zustane, co predas detem. A hlavne to je jistota, nikdo prece nehce tahat deti po podnajmech :mavam:

TeSudička
Zasloužilá kecalka 535 příspěvků 02.06.19 07:23
@terien píše:
Tak barák určitě nutný není, ale nejde mi do hlavy jedna věc. Kde budu ti lidé, kteří vlastním bydlením tak pohrdají, žít v důchodu?

To pak prave zase ty deti budou tahat po podnajmech svoje rodice- v tom nejlepsim pripade :lol:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama