Lidé v mém okolí se normálně vídají, ale já jsem za blázna

Anonymní
12.2.21 19:53

Lidi v mém okolí se normálně vídaj a já jsem za blázna

Holky, potřebuju soudný názor, jestli to máte některá podobně nebo jestli mi už z té karantény hrabe.
Snažíme se dodržovat ta opatření a nařízení (já si povolila dvě kamarádky, nastřídačku se vídám s každou tak jednou za dva týdny, syn má jednoho kamaráda, s kterým chodí ven, druhý chodí do školy). Než pojedeme k rodičům, půjdem na testy a tak. Ale celá moje rodina a lidi v okolí tohle naprosto ignorujou, nějaký zákaz scházení mimo domácnost absolutně nic, sourozenci jezdí za rodiči každou chvíli, sami chodí, kam je napadne, a jejich děti taky, takže to je otázka času, kdy to rodiče chytnou. Bojím se o rodiče a připadám si jako outsider, o kterém si všichni myslí, že je posera a bojí se covidu. A zároveň že je nemám ráda a nechci se s nimi vidět…
Asi lidi, co to mají podobně, nepotkávám, protože jsou podobně zalezlí jako my (samozřejmě na procházky chodíme, myslím sociálně zalezlí)… už mě to štve, že na to okolí tak prdí a ještě jsme jim pro srandu. Až se to uvolní, nějak ani nemám náladu se s nimi vidět… docela vtipný. Nebo jsme divný my a ve skutečnosti to mají na háku všichni, jenom se to neříká?
Prosím anonym, nechci tu někoho napráskat, jde mi o ten princip.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1967
12.2.21 19:58

A proč by tví sourozenci nemohli jezdit k rodicum?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3365
12.2.21 19:59

Já jsem z těch co to mají na háku. Chodím do práce, s kamarádkama a jejich dětmi se navštěvujeme. Rodiče a prarodiče navštěvujeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17534
12.2.21 19:59

Do práce nechodíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2027
12.2.21 20:01

My Teda taky dodržujeme..stykame se jen s 1kamrady, kteří Covid stejně jako my už měli. Pak lidi z práce. Rodiče manžela vídáme častěji, protože manželův otec s ním pracuje, moje rodiče vídáme velmi sporadicky, při jakémkoliv náznaku (bolí mě hlava, děti trochu rýma atd) návštěvu raději přesouváme a ruším. Moji sestru vídám ještě min, má malé miminko za poslední měsíc 1 kontakt. To je vše… I když jsme Covid měli začátkem listopadu. Není to extrém jako na začátku března 2020kdy jsme se opravdu nestykali vůbec s nikym, manžel omezil i práci, já byla na rd, děti odvolán že školky. Takže za mě blázen nejste.. Stykame se jen s provozně nutnym počtem lidí. Nákup 1× týdne. Taky ale máme v rodině lidi co to neřeší a s kámošema se vidaj jedna basen

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1733

Ke starým členům rodiny chodíme jen s čerstvým testem. Manžel, který chodí do práce, se testuje jednou týdně a snaží se o minimum kontaktů. Já se potkávám s kamaradkama zřídka a venku. Víceméně…

Protože občas manžel do práce jde, i když nutně nemusí, aby se tam někdy taky objevil. Párkrát za ten rok jsem byla u kamarádky i doma. Jedu MHD (je 5o pro mě jednodušší volba), než vytahovat auto, když nekam musím. Dneska jsem vzala děti s sebou do obchodu, i když jsem nemusela (chodí teď tak vzácně, že je to atrakce). A děti chodí do školky, i když by nemusely.

Takže se ne chováme jako normálně, ale 100pro všechno nedodrzujeme, je to tu už rok a bůhví kolik dalších let bude… Kdyby šlo o pár měsíců, tak bych se hecla, ale tohle budou zakopy, zadnej Blitzkrieg :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
302

Jsem taky divná. V mém okolí hodně lidí chodí k holiči, na kosmetiku, neustále se navštěvují a pořádají společné akce a výlety… Ale znám i takové, kteří jako já vše dodržují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2506
12.2.21 20:03

Pokud bych to dodržovala jak vy, tak mi zemřou prarodiče steskem :nevim: Nehledě na to, že potřebují pomoc.

Ano, vídám se se svojí rodinou a nepovažuji to za porušení čehokoliv. Z přátel vídám tři lidi tak jednou týdně. To mi má doma hrabnout? U nás v rodině to nikdo ještě neměl, nemáme žádné rizikové kontakty. Většina z nás je na HO.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 20:03

Opatření dodržujeme, ale např. u sousedů běžně probíhají mejdany, oslavy. Když jdeš tady na úřad, tak tam nikdo nemá roušky. Nasazují si je až když přijdeš. U švagra v práci chlapi v kanceláři taky celý den bez roušek. atd.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 20:05

Díky, já jsem doma s nejmladším na rodičáku, pracuju z domova. A mám pocit, že když mí sourozenci nejsou společná domácnost s rodiči a bydlí v jiném městě, neměli by se vídat ve větším počtu než jeden na jednoho a venku (bez testu, tedy). Nebo už je to jinak?

• Citovat
  • Nahlásit
2029
12.2.21 20:06

Já tady to dohadování kvůli covidu nechápu… Když sourozenci chtějí jezdit k rodičům tak ať jezdí a když ty jezdit nechceš tak nejezdi a nic jim nevyčítej. Myslíš, že ty dvě kamarádky tě nakazit nemůžou? Nebo kamarád tvého syna? Ty v práci nebo manžel se nakazit taky nemůžete? Myslím, že ani na jednu otázku nemůžeš odpovědět ne. Když chceš všechny ty jejich pravidla dodržovat tak dodržuj, ale vztekat se na rodinu, protože oni to vidí jinak 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
12.2.21 20:08

Není zakázané vídat rodinu ani jiné lidi - skupiny dvou lidi jsou povolene. Ty dodrzujes nařízení, která neexistuji. A nevím no, chodím normálně do práce a řešit, jestli a kdy chytnu covida, tak se zblaznim. Máma taky chodí normálně do práce, tak se nebojím ji i tátu vidat. Jen k babičce chodíme o něco méně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 20:09

No a vy, co dodržujete, štvou vás ti ostatní, nebo ne? Asi v tom u mě je i závist, že se vídají a mně svěomí nedovolí. Snažím se být ohleduplná a děsím se toho, že někoho nevědomky nakazím a on bude mít špatný průběh…

• Citovat
  • Nahlásit
12733
12.2.21 20:10

Ja se obecne snazim chovat se dle nejlepsiho vedomi a svedomi a selskeho rozumu tak, abych co nejmene ohrozila sebe i sve okoli. Opatreni uz veru moc nesleduji. Venku se vidame celkem s kymkoliv, jen se po sobe nesapeme. S uzsi rodinou do cca 65r se vidame, s sirsi ne, z uzsi rodiny nejezdime jen za prarodici (85r), deti jim pisou dopisy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14457
12.2.21 20:10

Potkám denně jen v práci tak 600 - 800 lidí :mrgreen: S ostatními se vídáme normálně, jak s rodinou, tak s přáteli. Naštěstí mě nevyškrtli ze seznamu, jako velmi rizikovou :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat