Limit pro přivýdělek na mateřské dovolené.

35
14.9.20 03:39

Limit pro přivýdělek na mateřské dovolené.

Dobré ráno,
Mám skoro ročního syna. A chtěla bych začít chodit na brigádu. Nebyla by to stejná pracovní činnost ani stejný zaměstnavatel jako před mateřstvím. Nepobírám žádné příspěvky na bydlení ani jiná přilepšení od státu.
Mám nějaký limit kolik hodin bych měla maximálně odpracovat nebo jakou částku bych neměla měsíčně překročit, abych nepřišla o mateřskou dovolenou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2815
14.9.20 05:44

@ŠárkaVK trochu se v tom motas. Na mateřské už nejsi. Jedna se o dvě věci. Tobě jde o rodičovský příspěvek. Do dvou let věku dítěte ho nesmis umístit do zařízení na hlídání na více jak 96h za měsíc (radši zkoukni, od 2020 se to navysovalo myslím na toto). Pak by ti rodicak sebrali. Když to bude hlídat babička, tak klidně můžeš nastoupit na plný úvazek. Částka omezena není. Jedine kdy nesmis pracovat je mateřská - tj 28 týdnu a ta konci cca ve 4m dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5194
14.9.20 05:44

Tak s rocnim uz jste maximalne na rodicovske dovolene a pobirate RP a tam omezeni neni zadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6011
14.9.20 06:29

Já jsem ted od července zaměstnaná, dcera 15m. Tento rok si jen hlídám vydělanou částku, aby si mě manžel mohl dát do daní, příští rok se do toho již nevlezu. Je to kolem 68tisíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42878
14.9.20 06:44

@ŠárkaVK zadny limt, kolik si privydelat pri rodicovskem prispevku, neni. Klidne miliony

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16658
14.9.20 07:06
@hospodki píše:
@ŠárkaVK trochu se v tom motas. Na mateřské už nejsi. Jedna se o dvě věci. Tobě jde o rodičovský příspěvek. Do dvou let věku dítěte ho nesmis umístit do zařízení na hlídání na více jak 96h za měsíc (radši zkoukni, od 2020 se to navysovalo myslím na toto). Pak by ti rodicak sebrali. Když to bude hlídat babička, tak klidně můžeš nastoupit na plný úvazek. Částka omezena není. Jedine kdy nesmis pracovat je mateřská - tj 28 týdnu a ta konci cca ve 4m dítěte.

Ještě dodám, že se dá pobírání rp pozastavit a začít zase v těch 2 letech, aby zakladatelka mohla případně dítě do jeslí nebo školky dát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
458
14.9.20 07:35
@hospodki píše:

Na MD můžeš taky pracovat, ale nesmíš být na stejné pozici z čeho je vyčerpaná MD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16658
14.9.20 07:38
@Musulka12 píše:
Na MD můžeš taky pracovat, ale nesmíš být na stejné pozici z čeho je vyčerpaná MD.

Jenomže zakladatelka už PPM nepobírá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
458
14.9.20 07:58

@P4ja To ne, reagovala jsem na příspěvek níže.. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73237
14.9.20 08:11
@P4ja píše:
Jenomže zakladatelka už PPM nepobírá.

To sice nepobírá, ale ani tak by v diskuzi neměly zůstávat nesmysly bez uvedeni na pravou míru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2643
14.9.20 08:28

Na rodičovské limit není, jedině těch 68tis. je hranicí, aby si tě případně manžel mohl odepsat z daní. Já mám třeba smlouvu na 300 hodin ročně a vychází mi to tak, že buď oddělám cca 220 hodin a další dvacku si odepíšeme z daní, nebo oddělám celých 300 hodin a budeme na tom plusminus stejně za více moji práce. Proto si to hlídám. Kdybys byla schopna/ochotna vydělat ročně vysoce přes 100k tak to hlídat nemá smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16658
14.9.20 08:29
@j.a.n.i1 píše:
To sice nepobírá, ale ani tak by v diskuzi neměly zůstávat nesmysly bez uvedeni na pravou míru.

jj, to určitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3202
14.9.20 08:36

Na rodičáku jsem v pohodě nastoupila zpět do zaměstnání (v 14měsících dětí) a RP byl v podstatě kapesné k platu.. plat neomezený… jen tedy děti nebyly v žádném zařízení..
do školky šly až ve dvou a půl letech a to už jsem si rychlou cestou RP dočerpala.. takže LIMIT opravdu na výdělek není ;) to buď úplně v klidu.. můžeš mít i sto měsíčně :mrgreen:
spíš si pohlídej ty hodiny v předškolním zařízení, tam může být omezení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama