Líná střeva kvůli sezení

Anonymní
14.11.19 09:37

"Líná střeva" kvůli sezení

Ahoj maminky, mám nepříjemný problém, který nevím, jak řešit. Nedávno jsem po MD nastoupila do práce, a náplní práce je, že půlka dopoledne (8-11) jsem na cestách, v autě. Problém nastal v tom, že trpím od té doby strašnými zácpami. I když si ráno v práci na wc pře jízdou zajdu a jdu se projít, hodně piju, pak sednu na 3 hoďky do auta a v další dny mám o zábavu postaráno. Nevíte, co s tím? Přece kvuli tomu neskončím v práci, jsme bez tatínka. Ale když teda zavzpomínám, tak jsem tohle měla i na gymplu, jak jsem se delší dobu hlavně dopoledne nehýbala, byl problém. A bylo jedno, že jsem si pak odpoledne šla zaběhat a jedla švestky, nepomohlo to :D
Zastávky každou hodinku si dělat nemůžu, vezu s sebou na jednání další kolegy

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3453
14.11.19 09:45

Co zkusit brát probiotika, to by myslím pomohlo a ráno si dojdete v klidu doma nebo protáhnout střeva nějakým cvikem ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6234
14.11.19 09:49

Mně nejvíc pomáhá ranní káva. To si jen čuchnu a hned musím jít :oops: :mrgreen: A taky psyllium.

A když už je fakt špatně, tak sním hodně máku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14618
14.11.19 10:20

1. neparkuj hned u místa kde pracuješ, zaparkuj alespoň tak o 15 minut chůze dál a cestou z práce a do práce se projdi. Čím delší procházku si dopřeješ, tím tvůj organismus bude spokojenější. A teda zkusila bych to navrhnout i kolegům. I jim procházka jen prospěje.

2. ráno a večer cvič https://www.youtube.com/watch?…

3. Začni dělat během dřepy - tak vždycky po pěti až deseti během krátké pauzy.

4. hlídej si množství vlákniny ve stravě - měla bys sníst alepso 20g denně, spíš více. A začni používat chia semínka - tak 2 lžičky denně - namočné do nějaké tekutiny (chia limonáda) a nebo do jogurtu a podobně, případně k tomu ještě přidej třeba inulin a psyllium, ale je výrazně lepší mít vlákninu ze stravy.

5. ráno pij kávu, pomáhá to s motilitou střev.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.11.19 13:27

Večer sněz několik sušených Švestek a zapij alespoň 0,25lt hodně teplé- nejlépe převařené vody. Ráno to půjde samo😉

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat