Líné miminko, má někdo zkušenost?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
12.10.21 13:33

Líné miminko, má někdo zkušenost?

Ahoj holky, vím, že děti si na vše mají přijít samy a že každé dítě je jiné…každopádně, mám holčičku, včera 9,5 měsíce, o pět týdnů dříve narozená - umí paci paci, pápá, jak dělá pejsek, tanytany, zazpívat “lalala”, říká bába, něco jako táta, učí se jak jsi veliká…po této stránce je tedy šikovná, řekla bych, toto její starší bráška zvládal až tak kolem roka…ovšem po té pohybové stránce je to horší, k dnešnímu dni tedy umí toto: válet sudy, pivotovat, péruje na čtyřech, jednou se jí povedlo si sama sednout, ale to byl spíš omyl - byla opřená o mé nohy, jakoby přepadla na bok a z boku šla do sedu, ale od té doby to neudělala, takže to beru jako náhodu, sama tedy nesedí, neplazí se - pokusy proběhly ale neúspěšně, když ji to nejde, po chvíli se vzteká a řve, neleze, o nějakém stavění u nábytku nemůže být řeč…měl někdo podobně líné dítko? :D můj starší v tomto věku už lítal jak tryskomyš a stál u nábytku, tak jsem taková rozpačitá :) díky…prosím ponechat anonym :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22027
12.10.21 13:35

A na pravidelných kontrolách u pediatričky jsi řešila? Neplazí se ani neleze? To už byste v tomto věku asi měli být zkontrolovaní minimálně fyzioterapeutem. Možná bych se vyprdla na tanečky jako paci paci a spíš jí dala víc prostoru k pohybu. Prostě veškerý čas, kdy je vzhůru, pěkně na bříško na zem, hračky kolem ní a ať se snaží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2073
12.10.21 13:38

Ano, meli jsme to podobne, neplazila se, rovnou zacala lezt po 4, a to bylo nekdy mezi tim 9. a 10.mesicem. Vzapeti tacala obchazet nabytek a v rice uz sama chodila. Dobry vykon na to, ze jeste v 9 mesicich „jen“ lezela :lol:. A dokonce mam pocit, ze ani nebyla mimo tabulky, protoze delala to, co ta tvoje-pivotovala, valela sudy, perovala na ctyrech. Dnes uz je to slecna. Bud v klidu, myslim, ze to je uplne v pohode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.21 13:38

@unuděná na osmiměsíční prohlídce se zajímal doktor jen o to, jestli se přetáčí na břicho a zpět, na desetimesicni teprve jdeme

• Citovat
  • Nahlásit
22027
12.10.21 13:42
@Anonymní píše:
@unuděná na osmiměsíční prohlídce se zajímal doktor jen o to, jestli se přetáčí na břicho a zpět, na desetimesicni teprve jdeme

No takhle, jestli má dost možností se motoricky rozvíjet, tak ještě nutně nemusí být žádný problém. Já jen že z osobní zkušenosti vím, že často se maminky podivují nad leností dětí a pak zjistíš, že většinu času tráví v kočárku v polosedu (protože se chudinka vzteká, když nevidí ven) nebo mámě na ruce či na klíně blbnutím právě ve stylu „bububu baf“. Dítě pak nemá vlastně jak procvičovat to svalstvo a logicky je pomalejší. Bývají takové i hodně spavé děti (rodiče jsou vděční, že ještě v roce prospí 6 hodin denně v kočárku, ale proč sakra ještě nechodí?) :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
832
12.10.21 13:45

Nas taky v 9 mesicich jen lezel, do desateho mesice prisel na plazeni, z neho hned na ctyri a sed, v roce lezl a začal si stoupat..rozchodil se az v 19 mesicich, ted jsou mu dva roky, u chuze porad nekdy vypada jak opilej, ale vleze, kam muze. Pohybe uplne ok, taky narozeny o 5 tydnu driv. Nam teda spis nechce mluvit, ale kostky, stavebnice, auta, to je jeho, postupne vše dohani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
12.10.21 14:02

Náš mladší syn začal v 10 měsících teprve pérovat na kolínkách, ale byl tak línej, že se pomalu odmítal i sám přetočit :lol:. Nikdy se neplazil, v roce začal teprve lézt, pak už to všechno nějak ve vývoji pokračovalo normálně, ale moc se mu nechtělo. Samostatná chůze potom v 17 měsících. Dneska je mu 7 let a línej je pořád. :lol:. Máme srovnání, starší syn se v půl roce plazil, v 9 měsících lezl a v roce chodil, takže jsem se u mladšího už bála, ale on je prostě taková povaha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1306
12.10.21 14:40

Já mám motoricky hodně opožděné dítě, ale prakticky od narození bylo sledované na neurologii a fyzioterapii. Na desetiměsíční prohlídce bych se poradila s pediatrem, co a jak, ať se pak v roce nedivíte. Když bude pediatr laxní, klidně bych zašla někam na fyzio sama, pro jistotu. Každopádně na nic není pozdě, ještě má čas v klidu všechno dohnat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23576
12.10.21 15:38

Podívej, je nedonošená, takže se řiď podle korigovanýho věku, ne podle kalendářního. Navíc jsou tyhle děti ještě často trochu opožděný, protože mozek dostal tím předčasným porodem plecku a musel fungovat víc a dřív než měl. Buď v klidu, holčičku máš šikovnou. Ta moje, taky nedonošeně, začala sedět a lézt až v 10ti měsících korigovaně, všechno v jeden den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
14.10.21 10:57

To je sikovna a vubec neni line miminko:-) Pokud se pretaci, peruje na kolinkach atd., tak si proste jede svym stylem vyvoje. Ja jsem se jako mala vubec neplazila, jenom jsem se pri houpala na brise jako „lachtan“(rika moje maminka), a potom jsem si rovnou stoupla. Ale moje maminka byla uzkostliva, nasi meli a dodnes maji velmi nevhodny nabytek s ostrymi rohy a ja byla urcite porad v ohradce(nebo v naruci)diky ktere nebyla moznost do prostoru a zaroven mi umoznila se o sprusle rovnou postavit.Bez sprusli o nabytek to dite donuti k sedu a lezeni. Celozivotne jsem jinak sportovec s dobrou koordinaci a co se tyce psychomotorickeho vyvoje-nemelo to zadny vliv(coz vynechavani nebo preskakovani pohybovych fazi mit muze), brzo jsem mluvila s obrovskou slovni zasobou bez sislani, i jemna motorika byla ok. Ted mam tri deti, vsechny mely moznost se plazit volne po byte, zadne ohradky, zadne sprusle, ale je fakt, ze bez drsne kobercove podlahy se deti maji tendence strasne dlouho plazit na ukor lezeni. Nicmene mam u kazdeho uplne jiny pohybovy vyvoj (chuze v 9.mesici dcera, teprve plazeni v 9.mesici syn a v 10.behem 14dni sed, klek, stoj a chozeni kolem nabytku v 11.,samostatna chuze az v 16mesicich, no a nejmladsi se uz ve 2.mesici pretacel na bricho a ve 3.mesici plazil svym stylem, ve4.kleka atd.) Takze maximalne bych srovnani tech fazi podporila konzultaci s fyzioterapeutem-zadanku vam napise detsky lekar. A mimochodem i treba mluveni zacala dcera uz brzo a syn teprve ve trech letech. U ne mladsiho to bude urcite zase jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat