Lipovy čaj v prvním trimestru

55
11.1.20 13:35

Lipovy čaj v prvním trimestru

Ahoj holky, chci se zeptat jsem v 10 týdnu a leze na mě chřipka a slabost chtěla jsem se zeptat v lékárně mi doporučili septilen pastilky a na vypoceni sem četla že je dobrý lipovy čaj nemáte stim někdo zkušenosti? Už jsem o jedno miminko přišla tak sem opatrnější

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1929
11.1.20 13:41

Co vím, a co jsem teď letmo googlila :), lipový čaj by měl být ok. V případě pochyb je vždy dobré zeptat se gynekologa. Ale osobně jsem pila lipový i meduňkový čaj, hodně kojící (i v těhotenství, protože mi chutnaly) nebo rooibos. Při viróze v těhu jsem si dala i zázvorový čaj (ač jsem se teď dočetla, že ten moc ok není), ale naopak jsem byla velmi střídmá s pulmoranem, protože obsahuje šalvěj a před tou mě taky varovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1929
11.1.20 13:43

https://www.maminka.cz/…-davat-pozor

Mezi bylinky, které se mohou (v rozumné míře) používat i v těhotenství, patří meduňka a máta (podporují trávení a zklidňují trávicí trakt), lipový květ a heřmánek (ty pro změnu uleví při zácpě). Ty jsou obecně považovány za zdravotně nezávadné pro vyvíjející se miminko i nastávající maminku.

Na pozoru se mějte, pokud jde o skořici, bazalku, tymián, eukalyptus, jalovec, zázvor, šalvěj, aloe vera a maliník.

https://www.alza.cz/…-tehotenstvi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
11.1.20 13:50

@PenelopaW
On zrovna gynekolog nepracuje dnes a jdu tam v pondělí, ale bez ničeho bych to nezvládla do pondělí, den ode dne je to horší :D, ale tak jeden šálek lipoveho čaje snad miminku neublíží

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1929
11.1.20 16:56

@Martina128 Přiznám se, že já lipový čaj pila po půllitrech, protože mi i hrozně chutnal :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.1.20 19:16

No jednoznačně lepší rozehnat slabost lipovým čajem, než čekat na antibiotika. Lipový čaj je v pohodě a myslím, že ani zázvor v rozumné míře neškodí, vždyť se z něho dělají lízátka proti nevolnostem. Ať jsi brzy ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
12.1.20 12:00

Já jen doufám ať to mimi zvládne, kašlu až ztoho bluju a nijak se to nelepší a moc se mi ty pastylky septilen brát nechce ikdyz se můžou furt ztoho mám respekt, tak sem si dala aspoň půl Paralenu a zkusím to vylezet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat