Lískové oříšky - jak uskladnit?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
16886
10.8.11 16:19

Lískové oříšky- jak uskladnit?

Ahoj, jak uskladnit lískáče? Nechat proschnout na zemi ve skořápce, či vyloupat? Nebo je dát takhle čerstvé do bedny? Vůbec nevím, první rok se nám urodily 3 přepravky, tak jak na ně? Děkuji :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14546
10.8.11 16:32

závidím, koupím :mrgreen: jsem nemocná z lískáčů a u nás nikde nejsou :cert: :cert: :cert: bych vraždila

bohuže k tématu nevím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7631
10.8.11 17:05

Já vím, že mamka vyloupané ořechy dávala do zavařovacích sklenic a zavařila (nasucho) :think: Nejakou dobu vydrží i sušené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16886
10.8.11 17:12

Sušené jako vyloupané? A jak dlouho vydržej? Jako sušené?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7631
10.8.11 17:14

Tuším, že do Vánoc určitě. Nesmějí však chytit plíseň, musejí se skladovat v suchu. Ty zavařené vydrží i rok.
Myslím si, že to bude podbné jako s normálnimi ořechy. Nemám zkušenost, ale zkusila bych je osušit i neloupané :think:

Příspěvek upraven 10.08.11 v 17:16

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16886
10.8.11 17:16

Myslíš, že se dají i zamrazit? Někde jsem to na netu četla. zavařovat neumím :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16886
10.8.11 17:17

Už se loupou:-) To se bojím, že vevnitř seschnou.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9511
10.8.11 18:09

Ořechy uskladňujeme ve skořápce v suchu a chladnu(sklep). Louskáme až před konzumací. Vydrží minimálně rok. Nalouskaný po čase žluknou a mění chuť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
10.8.11 21:30

Vždycky jsem je nechala proschnout na půdě a skladovala ve skořápkách v bedýnkách. Jak píše PeBa, vydrží minimálně rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Janina72
21.9.11 19:14

Jestli máš zájem, prodám :mrgreen: .
Když tak napiš na b.bambulka@seznam.cz, domluvíme se :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
172
27.9.14 19:21

Ahoj, chci oživit tuto diskuzi, právě řeším sběr lískáčů, už mám nějaké v bedýnce ve skořápkách a některý jsou takový mokrý, tak jsem je dnes dala na sluníčko…ale vůbec nevim co s nima dál…jestli je tak dávat pár dní na sluníčko proschnout :nevim:? a pak je dát třeba do spíže v těch skořápkách? a před vánoci je vyloupat na cukroví?…vždycky jsem líškáče dostala už vyloupaný a skladovala ve sklenici, kde vydrželi dlouho..děkuji za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17606
27.9.14 19:46

Je potřeba je promíchávat a přesypávat, aby proschly. Sluníčko určitě pomůže. Musí být jen ve skořápce, nesmí na nich zůstat takový ten nejdřív zelený a později hnědý obal, to pak rychle plesniví. Ve skořápce pak taky vydrží dlouho. Jednou jsem našla zapadlý pytlíček cca 2 roky starých a byla pořád dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
27.9.14 20:30

@kadlina ten zelenej obal už nemaj, jsou ve skořápce..ale ty mokrý mě přijdou některý, že už jsou chlupatý, že začínaj plesnivět - mám je vyhodit? nebo myslíš, že to to sluníčko „vypálí“ :oops: a budou dobrý?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat