Listerioza a toxoplazmoza v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lenka26042012
Povídálka 13 příspěvků 07.05.19 21:45
listerioza a toxoplazmoza v tehotenstve

Prosim Vas som v 21 tt a dneska som si robila v sklenniku v zahrade, sadila som. Samozrejme som pouzila rukavice, ale potom som si isla vyfukat nos a fukala som normalne z tej zeminy co sa prasilo, ten prach…Teraz sa bojim listeriozy, alebo toxoplazmozy, mohla som sa takto nakazit? Hned som si urobila vyplach nosa, ale ostala som v soku citala som.ze sa tieto choroby prenasaju aj vdychnutim kontaminovanej hliny, a aerosolu prip. zvierat. Strasne sa bojim

Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 46716 příspěvků 07.05.19 21:46

Ne

pikola
Generální žvanilka 21073 příspěvků 07.05.19 21:50

Ja bych pro jistotu přestala dýchat komplet :think:
Trošku to přeháníš

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2110 příspěvků 07.05.19 21:59

A vám do skleníku chodí čůrat kočky, nebo proč se jako bojíš?

Lenka26042012
Povídálka 13 příspěvků 07.05.19 22:02

Nie jasne ze nie ale strasne ma to vylakalo a hned ma napadla listeria a toxoplazmoza… No viem.ze so zahradou som na toto obdobie skoncila tak ma to vylakalo. Bojim sa hlavne tej listerie. Predsa sa da nakazit aj vdychnutim. A mna to ani netrklo pri praci, ze ved tu zeminu vdychujem je sucha a prasi sa z nej…

Haleyy
Kecalka 106 příspěvků 07.05.19 22:12

Pusť to z hlavy a nestresuj se. Stejně teď už s tím nic neuděláš. Nákaza je v tomhle případě fakt nepravděpodobná.

Lenka26042012
Povídálka 13 příspěvků 07.05.19 22:17

Aspon poziadam lekara o odber krvi, kedy by to uz bolo preukazatelne? O 2 tyzdne?

werajsik
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 07.05.19 22:40
@Lenka26042012 píše:
Predsa sa da nakazit aj vdychnutim.

A na to jsi přišla kde? Schválně jsem si našla něco o listerii, ale o přenosu vdechnutím jsem nikde nic nenašla. Tak nevím jestli opravdu nepřehaníš…
Co se týče toxoplazmózy, tak pokud máš skleník, do kterého se kočka nedostane, tak opravdu ani tu nemůžeš dostat…

Haleyy
Kecalka 106 příspěvků 07.05.19 22:44

Myslím, že dr by se ti vysmál, ale můžeš si ho samozřejmě udělat jako samoplátce. Inkubační doba je až 3 měsíce, takže bys asi musela na odběry chodit snad kazdy týden.
Promiň, ale myslím si, že je to fakt nesmysl.. listerie se vzduchem nešiří, musela bys jedině vdechnout hlínu, kde bylo nááhodou velké množství listerií a tys měla nááhodou poškozenou nosní sliznici.. :)

Lenka26042012
Povídálka 13 příspěvků 07.05.19 22:58

@Haleyy ved ja som vdychla ten prach z tej hliny… Ta zemina bola sucha a ako som sadila tak sa z nej prasilo a ja som to vdychovala, kedze potom ako som si sla vyfukat nos, som tam mala blato? Hlinu… Hned som si nos vyplachla urobila si preplach nosa, ale ma to vylakalo a kedze mam este nadchu tehotensku o to viac ma to vystrasilo, ze sliznica nosa je teraz podrazdena… No ja si len radsej zbehnem na krv ked aj kazdy tyzden.

Puntanella
Stálice 56 příspěvků 07.05.19 23:01

V těhotenství jsem prodělala akutní toxoplazmozu. Vůbec netuším, kde jsem k ní přišla. Koukám, že jsem asi málo prozkoumala všechna rizika :grin: Dítě mám naprosto v pořádku, takže hlavně no stress 8) 8)

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1380 příspěvků 07.05.19 23:04

Ale no tak já se bojím taky kde čeho… ale tohle mi přijde přehnané..to jste pracovala na zahradě poprvé? kolik let jste dělala a nakazila jste se někdy? nebo někdo ve vašem okolí,? tak proč zrovna teď? a jak to dělají zahradnické povoláním když jsou těhotné?… podle mě plasite…

Lenka26042012
Povídálka 13 příspěvků 07.05.19 23:04

@Puntanella Ja sa viac ako toxoplazmozy bojim tej listerie, z tej mam panicky strach, nejem rizikove potraviny, davam si pozor a teraz toto :,( :,( :,( :,(

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1380 příspěvků 07.05.19 23:20

@Lenka26042012 klid stresem ublizujete miminku… já jedla v obou těhotenství vsehcno… zase znáte někoho kdo prodělal listeriozu v těhotenství z hlíny? já ne… ani nikoho kdo ji prodělal z potravin… na internetu se toho dá najít…

flicek18
Kecalka 481 příspěvků 07.05.19 23:53

Moje mamka když mě čekala tak pracovala kolem braku a to měla velký záhon jak na zeleninu tak další s kytkama, skleník a pracovala na zahradě i na konci těhotenství ( koček nám tam běhali vždy hafo) a nic nechytila a já jsem zdravá ;)
Neboj se, přestaň číst jaké nemocí můžeš chytit a co to způsobí miminku a buď v klidu. Stres jaký si teď sama děláš je pro miminko špatný, buď v klidu a užívej si těhotenství :srdce:

Váš příspěvek
Reklama