Lítání tlaku v těhotenství

Anonymní
15.7.21 13:27

Lítání tlaku v těhotenství

Ahoj. Chtěla bych se zeptat, jak jste na tom byli v těhotenství s tlakem? Jsem ve 13.tt, na kontrolách mám tlak vždy vysoký (až kolem 140/90), takže jsem dostala na úkol měřit se doma. Půjčila jsem si pažní tlakoměr a měřím se poctivě několikrát denně (přístroj značky Omron). A doma mám naopak tlak normální až nízký, takže strašně velké rozdíly. Mám se teď měřit do další kontroly, která bude v srpnu, a tam to probereme. Je možné, že mi to takhle lítá, nebo že mám u lékaře ten tlak tolik vyšší, nebo se mám bát, že mám doma přístroj špatně zkalibrovaný? Jak jste to měli s tlakem vy? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18049
15.7.21 13:30

Já to mám, měla jsem i Holtera a výsledek je syndrom bílého pláště. Navíc vše ostatní je v pořádku, testy na preeklampsii negativní, tak jsem v klidu. Jo a na doma mam taky značku Omron, i když nejlepší je ten rtutovy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
15.7.21 13:32

Ahoj, u mě také selfmonitoring. U mě tedy klasický syndrom bílého pláště - u doktorky kolem 150 na 90, doma cca 120 na 80. Zkus si vzít tlakoměr s sebou, doktorka případně zjistí odchylky ;) přeji ti pohodové těhotenství :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22419
15.7.21 13:38

Nemáš třeba u toho Dr nervy? Já mám u Dr taky vyšší než normálně, než tam vybehnu schody, pak se desim jak dopadne kontrola a tlak lita.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.7.21 13:46

Nikdy jsem si nemyslela, že mám z doktorů strach, ale je to možné. Mně právě kvůli těm hodnotám u lékaře vyšla ta preeklampsie dost hraniční. Každopádně do další kontroly se budu měřit a pak si tam zkusím ten přístroj vzít se sebou, dobrý nápad. Je pravda, že tak vždycky musím vyběhnout schody a nějaká skrytá nervozita je asi možná. Moc všem děkuju 🙂

• Citovat
  • Nahlásit
849
15.7.21 13:56

No, ja to mela naopak, nez holky, i na holteru prokazane velké vykyvy tlaku. Ve tretim trimestru uz jsem i pres lecbu mivala 160/110, vecer, znicehonic, dve, tri hodiny silene zle a pak to slo dolu. Jak na houpačce. Delaly mi to placentarni hormony. Pokud si ale ty doma nikdy nenameris vyssi tlak, bude to bílý plast. Ja mela v začátcích i u dr. tlak v pohodě a s postupujicim tehu to zacalo litat hore dole bez ohledu na to, v jakým klidu jsem byla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat