Literatura, která rozbrečela Vaše díte

191
9.9.20 08:01

Literatura, která rozbrečela Vaše díte

Přeji pěkný den,
ráda bych věděla, jaké téma v knize, je-li nějaké, rozpláče Vašeho školáka. U nás naprosto pohořel Sekorův Kocourkov. Smrt slepice ve studni byla oplakána, ale syn (8 let) ještě četl dál. „Vtipně“ popsané oběšení býka způsobilo velký záchvat zoufalého pláče a kniha byla odložena hluboko do knihovny. (Teprve potom jsem si uvědomila, že ani já tu knížku nikdy nedočetla… a toto byl nejspíš ten důvod.) A to se jedná o knihu od 6ti let. A jak je to u Vás? Co snesou a nesnesou v knize Vaše děti?
Děkuji předem za odpovědi ;)
Nela

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
198
9.9.20 08:03

Syna (10 let) rozbrečel Harry Potter. Ale to mě taky :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
720
9.9.20 08:07

Ja brecela pravidelne nad koncem Babicky… i ted me ten film dokaze slusne rozlozit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
9.9.20 08:13

Já jsem odmalička četla všechno v čem byli písmenka, ale jestli hledáte nebrečící knížku, tak úžasné jsou Garpíškoviny od Báry Nesvatbové :srdce:

Edit: My máme to novější vydání, má hezčí illustrace.

Příspěvek upraven 09.09.20 v 08:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
9.9.20 08:14

Já jako malá brečela u Malého prince :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1430
9.9.20 08:19

Ja brecela v osmi letech u Broucku. Do ted si to pamatuji, jak na konci knizky vsichni umrzli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7759
9.9.20 08:21

Já milovala knížky o zvířatech, a většina autorů měla pro mě nepochopitelnou posedlost zvířecího hrdinu na konci nechat zemřít. Takže i dnes se knihám o zvířatech vyhýbám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
519
9.9.20 08:22

@NelaS Můj syn taky brečí u Harryho Pottera. Celkově špatně bere příběhy, kde umřou rodiče. Třeba v Létadélku Kaneti je zmínka o tom, že dětem umřel tatínek. Opravdu jen jedna věta. Potom, co tuhle větu syn před dvěma lety obrečel a ve čtení nechtěl pokračovat, jsem před rokem při dalším čtení tuhle jednu větu prostě přeskočila. Myslela jsem, že si ani nevšiml. Když jsme knížku dočetli, tak se mě zeptal, jak jsem to udělala, že ten tatínek tentokrát neumřel 😄

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1430
9.9.20 08:25

A taky Sirotek Lowoodsky me vzdy rozbrecel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6877
9.9.20 08:25

@NelaS syn Kocourkov miluje a nerozbrečelo ho nikdy nic. Harryho Pottera jsme ještě nečetli. Smrt je přirozená součást života, umřelo mu už několik domácích mazlíčků, takže to by ho asi nechalo v klidu. Možná nějaké hrubé násilí, ale to snad v dětských knížkách není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
542
9.9.20 08:39

@Oriseka My totéž - Broučci. Holka u toho brečela ve třech letech. Já se pak přidala, protože mi bylo líto, že je jí to líto a bulily jsme obě. Manžel tenkrát z toho jako jediný dostal záchvat smíchu.
Teď se snažím vybírat ty nebrečící:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
191
9.9.20 08:40
@kacz píše:
@NelaS syn Kocourkov miluje a nerozbrečelo ho nikdy nic. Harryho Pottera jsme ještě nečetli. Smrt je přirozená součást života, umřelo mu už několik domácích mazlíčků, takže to by ho asi nechalo v klidu. Možná nějaké hrubé násilí, ale to snad v dětských knížkách není.

Mně to oběšení býka popravdě i teď v dospělosti přišlo dost drsné a vůbec ne vtipné. Asi bude citlivka po mně :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
191
9.9.20 08:51
@ŽofkaTofka píše:
Já jako malá brečela u Malého prince :D

Já u něj brečela i teď nedávno jako velká :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
9.9.20 08:53
@NelaS píše:
Já u něj brečela i teď nedávno jako velká :)

Já ho od té doby nečetla, takže nevím, jestli by mě rozbrečel i teď. Ale asi jo, minule mě v televizi rozbrečela pohádka Hodný dinosaurus. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6921
9.9.20 09:02

@ŽofkaTofka presne. A to jsem ho cetla nekolikrat. Myslim, ze bych brecela i ted :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama