Litinový tál vs. rozptylovače plamene

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Alenka8
Nováček 7 příspěvků 27.03.19 23:38
Litinový tál vs. rozptylovače plamene

Ahoj holky,
kdo vaříte na plynu, máte někdo zkušenosti s nerezovým rozptylovačem plamene? Mám na mysli tohle: https://eshop.tescoma.cz/…presto-19-cm
Nebo je lepší klasický litinový tálek?

Reakce:
Janli
Echt Kelišová 8148 příspěvků 28.03.19 00:22

Vařím na plynu, tál mám sice doma, ale vůbec ho nepoužívám. Na co to potřebuješ? Za 16 let mě menapadlo se pp něčem takovém shánět.

danyk
Generální žvanilka 23499 příspěvků 28.03.19 08:36

též vařím na plynu a nepoužívám ani jedno. V dětství jsme tál měli, používali, ale u novějších sporáků už není.

smudlinky
Závislačka 2677 příspěvků 276 inzerátů 28.03.19 08:45

Nepoužívám pod žádné nádobí , ale co si pamatuji jako dítě používali jsme hlavně pod pánvičky, pak byl i kovový větší kulatý kus co se dával pod některé hrnce aby se pomaleji ohřívaly a nepřipalovaly. Nemám tedy nic skleněného, jen pánvičky a nerez. nádobí se silným dnem.

Alenka8
Nováček 7 příspěvků 28.03.19 22:14

Nevím přesně, na co bych ho měla potřebovat. Snad pod papiňák? Do bytu s plynem se teprve budeme stěhovat, budu si muset zvyknout. Z dětství si pamatuji, že maminka tálek používala pod pánev na smažení a taky pod pekáč na dušení na plotně.
Děkuji za rady, zatím tedy pořizovat nebudu a pak uvidím, zda mi chybí. :mavam:

Janli
Echt Kelišová 8148 příspěvků 28.03.19 22:24

Potřebovat ho nebudeš. Používali se dřív, aby rozváděli rovnoměrně teplo, dneska už máš dost kvalitní nádobí a nepotřebuješ to. Já litinový tál používám jen na bramborový placky. Ty se na pánvi dělají hodně špatně.

Váš příspěvek
Reklama