Lítost vůči staršímu synovi

Anonymní
15.9.20 04:19

Lítost vůči staršímu synovi

Ahojky, trápí mě taková asi blbost, ale já jsem citlivka, ale pořád se nemůžu zbavit pocitu viny, protože mám teď tří týdenní miminko, které se snažím zuby nehty kojit, trochu bojujeme, ale vypadá to, že to zvládneme. Zatímco u staršího syna jsem to vzdala a asi od měsíce je na Sunaru. A pak taky si teď budu pořizovat šátek na nošení pro miminko a u staršího jsem nad tím tehdy uvažovala, ale ještě to asi nebylo tak rozšířené, nic jsem o tom nevěděla a zavrhla to tehdy. Co já se se starším natrápila. Byl a je hodně citlivý, mazlivý. Co jsem se narozčilovala, že ho musim držet na ruce, nebo ho nesla vzteklá, že je už těžký a druhou rukou tlačila kočárek.. Nějak je mi hrozně líto, že jsem mu to taky nedopřála. Asi ořeháním že? Nebo je normální, že si druhého teď víc užívám? Jsou od sebe 5 let.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31634
15.9.20 06:21

S každým dalším dítětem jsem měla víc zkušeností, věděla, co a jak dělat a co si případně pořídit. Jinak satkovani je staré jak lidstvo samo, na emiminu se to řešilo i před 10 lety, měla jsi chodit sem :mrgreen: - nadsázka :)
Nic si nevycitej :kytka: Mě nikdy nenapadlo si tyto věci vyčítat, brala jsem to jako přirozený vývoj, že s každým dalším dítětem mám víc zkušeností a že ty menší měly v určitém ohledu lepší podmínky :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1797
15.9.20 07:00

Jsi v šestinedělí a hormony pracujou. Všechno a všichni budou v pohodě :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12659
15.9.20 07:01

Ja myslim, ze je to pomerne normalni, s druhym jsem taky byla podstatne vic v klidu, uz jsem nebyla vyplasena prvorodicka, navic byl lepsi porod atd. Zase to ber tak, ze prvni te mel jen pro sebe, to druhy nikdy nezazije…kazde dite ma neco. Litovat, co uz nezmenis, nema moc cenu :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
635
15.9.20 07:37

Nemá cenu něčeho litovat. První dítě je takové „pokusné“, u druhého už máš zkušenost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13016
15.9.20 08:10

No před pěti lety už šátky hodně frčely. Každopádně desetiletou dceru jsem nosila málo, pětiletý je téměř jen nošenec. A nevyčítala jsem si to.
Chápu, že hormony pracují, ale přesně jak píšou holky výš, už máš zkušenosti a jednáš podle toho.
A nesrovnávej. :-) Ale vím, jak je to těžké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1210
15.9.20 20:30

Já tě chápu, mívám výčitky svědomí, že nejstarší dcerami odnesla všechny mé rodičovský chyby a nezkusenosti nejvíc. Každopádně je asi jasný, že trápit se tím nemá cenu, ne? Zase jsem se té nejstarší nejvíc věnovala, mluvila, zpívala, ukazovala, četla… Pak už jsem neměla tolik čas a už mě to ani tak nebralo. Každé dítě má ty podmínky jiné, nelze jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama