Litovali jste, že jste měli malou svatbu?

179
30.11.20 02:17

Litovali jste že jste měli malou svatbu ?

Zdravím, přítel mě požádal o ruku a teď z ní otázka udělat malou svatbu nebo nic velkého jen v rodinnem kruhu? Upřímně na velkou svatbu nemáme peníze a půjčovat si kvůli tomu nehodláme a hlavně by mě bylo i líto vyhodit za svatbu třeba 100 000 (nejsem vyloženě ten typ co má vysnenou svatbu a vyloženě se chtěl vdavat ),ale když premyslim nad tou malou svatbou tak mě to na jednu stranu přijde líto jestli do toho jít nebo ne
Nebo počkat nasetrit si?? :nevim: a proto mě zajímá ti co jste měli menší svatbu nelitovali jste toho? Užili jste si to i tak? Vím, že je to čistě na nás jaký si to uděláme takový to budeme mít jen jsem v tomhle nerozhodná :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5551
30.11.20 02:20

Nelitujeme.. ;) takových peněz za jeden den bych nedala..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
383
30.11.20 02:23

Já bych to bral jaký si to uděláš takové to máš.
Upřímně nikdy člověk neví jestli je to svadba na celý život ( neber to zle ) a dát 100tis to bys určitě našla uplatnění na věci do domácnosti či pro mimčo a nebo luxusní líbánky :kytka:
Manželé budete tak jako tak i když na svadbe budete jen se svědky a oddávajícím ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20810
30.11.20 02:26

Nelitovali. Měli jsme nejbližší rodinu a kamarády, celkem nás bylo asi 17 včetně jednoho dítěte. Obřad, oběd, odpolední posezení a popovídání, bez nějakýho předem danýho programu, bez tance, pozdní večer jsme pak měli už sami pro sebe. Ale my na ty velký sešlosti obecně nijak nejsme. Bylo to přesně tak, abysme byli spokojení oba (a ostatní snad taky).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.20 02:36

@RockFous u nás byla v roce 2008 svatba opravdu malá. Cca 35 lidí a asi kolem 50 000,– Kč se vším všudy (myšleno šaty, oblek, prsteny, dokonce i hudba DJ, fotografka, kadeřnice, kosmetička, atd). Popravdě nejde o to jak byla velká nebo malá, ale 100 000,– Kč za svatbu v dnešní době vlastně není až tak moc a zjistíš, že za to vlastně moc nepořídíš. Naše svatba nebyla špatná, ale nedostatek peněz byl znát. S manželem jsme spolu stále, máme 2 děti a psa, máme se stále moc rádi, ale o svatbě zpětně se moc nebavíme, poněvadž víme, že dokonalá nebyla a není nám to moc příjemné. Vzít se někde na úřadě jen se svědky jsme nechtěli. Opravdu tam byl pouze základ rodiny (nadělalo to dost zla, málo kdo pochopil), pár přátel, tam to bylo v pohodě.

• Citovat
  • Nahlásit
46913
30.11.20 03:40
@RockFous píše:
Zdravím, přítel mě požádal o ruku a teď z ní otázka udělat malou svatbu nebo nic velkého jen v rodinnem kruhu? Upřímně na velkou svatbu nemáme peníze a půjčovat si kvůli tomu nehodláme a hlavně by mě bylo i líto vyhodit za svatbu třeba 100 000 (nejsem vyloženě ten typ co má vysnenou svatbu a vyloženě se chtěl vdavat ),ale když premyslim nad tou malou svatbou tak mě to na jednu stranu přijde líto jestli do toho jít nebo ne
Nebo počkat nasetrit si?? :nevim: a proto mě zajímá ti co jste měli menší svatbu nelitovali jste toho? Užili jste si to i tak? Vím, že je to čistě na nás jaký si to uděláme takový to budeme mít jen jsem v tomhle nerozhodná :nevim:

Podepsali jsme to na urade se svedky, nelituju. Me ty saskarny kolem nebavi. Pro me je to jen nejaka smlouva, nic podstatneho ke slaveni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13943
30.11.20 04:43

Nelituju - obřad v obřadní síni na úřadě, salonek v restauračce na cca 4 hodiny s rodinou - cca 30 lidí, šaty, kosmetička, kadeřnice fotograf, dort a nejhezčí první svatební tanec jen ve dvou u nás doma..
Jako velké svatby mají taky své kouzlo, ale tahle byla naše :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
30.11.20 05:51

My nelitujeme. Bylo nás asi 23, rodina a nejlepší přátelé. Měli jsme raut, večeři a pro „přespolní“ 4 pokoje v penzionu. Obřad jsme ale chtěli mít na krásném místě, na které budeme vzpomínat. Zvolili jsme prvorepublikovou vilu, to stálo 5000Kč. A svadba nás vlastně přišla… na 20 tis.? Šaty, vila, oznámení.. už nevím co. Ono.. Dělá se, že každý host dá za sebe do obálky 1000Kč. Hostinu platí otec nevěsty a můžete uvést, že nechcete věcné dary, ale peníze. Nám to bylo hloupé uvádět, mysleli jsme, že do dvou sestěhovaných domácností nikdo nic kupovat nebude… A už bych se nestydéla. Každopádně komorní svadby nelitujeme a rádi vzpomínáme na to krásné místo obřadu. A spíš si užijte svatební cestu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
543
30.11.20 06:05

My jsme měli velkou svatbu, asi 80 lidí. S tím, že kromě rodiny si ubytování každý platil sám. Byli to hlavně kamarádi a u těch jsme předpokládali, že to s námi chtějí oslavit a nějakých pár stovek za ubytování jim za to stojí.
Měli jsme sice v seznamu darů i pár věcných, ale na prvním místě jsme měli příspěvek na dovolenou. A nakonec jsme skončili v plusu - to, co jsme za svatbu zaplatili, to se nám v obálkách vrátilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5706
30.11.20 06:42
@Baba píše:
Podepsali jsme to na urade se svedky, nelituju. Me ty saskarny kolem nebavi. Pro me je to jen nejaka smlouva, nic podstatneho ke slaveni.

Měli jsme to stejně. Jen dodám, že jsem měla červené šaty, manžel normálně oblek. Prstýnky jsme měli. Svědky jsme vzali na večeři.
Ještě necelou hodinku před obřadem manžel montoval vestavnou troubu. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
30.11.20 06:52

@RockFous Ahoj, měli jsme svatbu teď v sobotu :) malou, jen s rodinou a nejlepšími kamarády a absolutně toho nelituji. Udělali by jsme úplně stejnou svatbu i kdyby nebylo žádné omezení. Také jsme nechtěli utrácet za svatbu desetitisíce a povedlo se nám to 😊 Měli jsme oběd a raut doma, koupili jsme si bečky s pivem, nějaký alkohol a nealko ve velkoobchodu, výzdobu jsem si dělala sama doma a se vším všudy nás stála svatba do 15 tisíc a to včetně šatů, obleku, výzdoby atd :dance: A všichni si to užili a my také :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3996
30.11.20 06:55

Vubec nelituju a udelala bych ji jeste mensi. Za me je skoda penez za velkou svatbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7598
30.11.20 06:56

12 lidí plus fotograf, ideál

nikdy jsem nelitovala, čeho taky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18351
30.11.20 07:03

@Lenca93 krásná výzdoba, jsi šikovná :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
199
30.11.20 07:05

S dovolením přispěji, ikdyž jsem měla velkou svatbu. My chtěli velkou svatbu. Po 2 dětech a 18 letech jsme to vzali jako párty s lidmi, které máme rádi a se kterými si to opravdu užijeme. A bylo to tak. Byla to skvělá párty. Ikdyž nevyšlo vše dle plánu. Ale to nevadí i tak to stalo za to. Peníze se vybrali tak, že jsme poplatili 90% nákladů. Ale švagr bude mít malou, protože nemají rádi velké akce. Každý má rád něco jiného. A je to tak krásné. Vem si tam lidi, které tam chceš opravdu mít. A když vás bude 20 nebo 30 pořád tam budeš s lidmi, které tam chceš mít a užiješ si to. Půjčovat si určitě ne. To neuznávám ani u dárků ani u dovolené. Prostě udělej takovou svadbu, na kterou máte usetreno. A užij si to ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat