Litovaly jste někdy, že jste si ještě "udělaly" dítě?

Anonymní
11.8.21 20:44

Litovaly jste nekdy, ze jste si jeste "udelaly" dite?

Mam takovy (mozna trochu kontroverzni) dotaz. Litovaly jste nekdy, ze jste si „udelaly“ jeste dalsi dite?
Stojim ted pred rozhodovaním, jestli jeste jit do jednoho ditete - je mi 40, jsem x let rozvedena, mam dceru v puberte a pritel chce moc dite. Jsme spolu uz treti rok, ale tak nejak to proste uplne necitim. Pri prvnim tehotenstvi jsem po diteti strasne touzila, prislo to tak nejak samozrejme. Ted uz o tom hrozne moc premyslim a beru to cele hodne rozumove - muj vek, co kdyz vztah neklapne, co kdyz peci uz nebudu zvladat, co kdyz dcera dalsi dite neprijme, nechci uz mit radeji svuj klid atd.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25179
11.8.21 20:50

Nelitovala, ale cekam třetí a není mi ani 30. V tvém případě už bych do něj nešla. Přesně jak říkáš, vysoký věk, člověk má nějaký životní styl, chce svůj klid…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1853
11.8.21 20:55

Myslím, že nikdo ti nepřizná, že lituje, z si udělal dítě. Já bych do toho nešla z důvodu věku, také té jste spolu jen 3 roky a že je to jen přítel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9910
11.8.21 21:07
@Anonymní píše:
Mam takovy (mozna trochu kontroverzni) dotaz. Litovaly jste nekdy, ze jste si „udelaly“ jeste dalsi dite?
Stojim ted pred rozhodovaním, jestli jeste jit do jednoho ditete - je mi 40, jsem x let rozvedena, mam dceru v puberte a pritel chce moc dite. Jsme spolu uz treti rok, ale tak nejak to proste uplne necitim. Pri prvnim tehotenstvi jsem po diteti strasne touzila, prislo to tak nejak samozrejme. Ted uz o tom hrozne moc premyslim a beru to cele hodne rozumove - muj vek, co kdyz vztah neklapne, co kdyz peci uz nebudu zvladat, co kdyz dcera dalsi dite neprijme, nechci uz mit radeji svuj klid atd.

Pokud to necítíš tak bych do toho nešla :nevim: věk si myslím že je ještě dobrej…
Ale ty prostě celkové vahaš :nevim: s jak člověk váha tak by se měl ná to vyprdnoit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1138
11.8.21 21:07

Myslím, že tady není až tak důležité to, jestli někdo jiný litoval, ale spíš fakt, že ty se na další dítě očividně necítíš a už předem tě napadá, že bys mohla litovat. To by pro mě byla červená kontrolka. O dítě se budeš v prvních letech starat primárně ty, takže pokud ty ho bezpodmínečně nechceš, nepořizovala bych si ho. Je tu ale samozřejmě riziko, že přítel si po čase dítě pořídí s jinou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9910
11.8.21 21:08
@Kriss Tina píše:
Nelitovala, ale cekam třetí a není mi ani 30. V tvém případě už bych do něj nešla. Přesně jak říkáš, vysoký věk, člověk má nějaký životní styl, chce svůj klid…
,,,3deti a takhle brzy 8o to si nedovedu představit.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.8.21 21:10

Bylo mi cca jako Tobe, jiny partner, pubertak doma…vy jste spolu 3 roky, my spolu byli jen rok a par mesicu a do druhého ditete jsem šla. Nelituji ani vteriny, od zacatku pozitivniho testu, miluji obe deti, od 2 let druheho pracuji, s partnerem jsem stále. Ale kazdy to citi jinak, ja bych do toho šla klidně znovu.

• Citovat
  • Nahlásit
26506
11.8.21 21:12

Pokud to necítíš, nechceš, není to tvé přání, tak do toho už nechod. Ve 40 už bych si to asi rozmyslela.
Já teda po rozvodu s novým partnerem společné dítě mám, ale narodilo se mi v 35 a teprve snad to třetí dítě jsem opravdu moc chtěla a toužila po něm. U těch prvních dvou o biologických hodinách nemohla být řeč, sice taky byly plánované v podstatě, a chtěné, ale bylo to prostě jiné ( takové přirozeně automatické, věk, po svatbě, po prvním logicky druhé..). Teď má nejmladší 2,5 a zatím nelitujem. Ale ve 40 už budu ráda, že bude ve školce, samostatnější, hlidatelny..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35440
11.8.21 21:16

Ve 40 bych do toho nešla. Ve třiceti ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
815
11.8.21 21:17

První rok po narození posledního dítěte (ve 30) jsem se „bila do hlavy“, co mě to napadlo :oops: dítě bylo hrozně náročné, nespavé, do dvou let jsme imrvére lítali po doktorech. Několikrát mě napadlo, jak už jsme mohli mít klid a misto toho starosti. ALE, je mu 7 a je to výjimečný člověk. Plný elánu a energie, neuvěřitelně pozitivně naladěná osoba, každý den se s ním směju. Jsem moc ráda, že to dítě mám. Na tvém místě, kdy máš jen jedno dítě, partner žádné a chce, pokud s ním vidíš světle svou budoucnost, tak bych ješte dítě měla. Já jsem vždy chtěla víc, než jedno dítě. Moje osobní hranice pro to mít děti je 43 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
463
11.8.21 21:19

Šla jsem do toho po 1,5 roce vztahu, ale já po druhém dítěti velmi toužila vždy. Dcera je zlatá, vždy pozitivně naladěná, hrozně mě dobíjí. Nevím, co bych říkala, kdyby byla náročné dítě…
Jinak šance na to, že otěhotniš po 40,je bohužel již mizivá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
326
11.8.21 21:21

To nejde preci takto srovnavat.. zalezi na situaci. Jsem za pate dite rada, ctyri s prvnim muzem. Ale je to super muz, otec i nevlastni otec v podstate dospelym detem.. ale taky nemusi byt. To my nevime :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4329
11.8.21 21:34

Sama vahas, takze je jedno jak to mel kdo z nas. Ja sla pokazde do vseho po hlave, do vztahu, do manzelstvi, do detí. Ctyricitka byl pro me limitni vek, kdyby se zadarilo treti. No nezadarilo a beru to, ze to tak melo byt. Otehotnet v tomhle veku uz neni tak jednoduche.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.8.21 21:47

Ahoj mne je o rok méně než Tobe a do ditete jsem s novým partnerem šla po dvou letech známosti. Nicméně já byla rozhodnuta dítě mít to jsem vůbec neváhala. Spíše jsem pak resila logistiku okolo ale o mateřství jsem byla přesvědčena a to natolik ze i kdyby partner nakonec dítě nechtěl tak vím ze bych ho vychovala i sama. Jinak rovněž mám pubertacku a vzala to celkem ok jako jasné žádné mega ovace, ale ani žádná tragédie, spíše tak jako ok víceméně v pohodě. Řekla bych ze zásadní je jak to citis ty sama uvnitř - držím palce at se rozhodnes správně.

• Citovat
  • Nahlásit
15154
11.8.21 21:48

Jestli partner zadne dite nema, tak se mu nedivim, ze chce.
Na tobe zalezi, jak moc ho milujes a jak moc veris spolecne budoucnosti.

Byla jsem v podobne situaci, akorat dcerka si nas nasla sama. A nelituji, je skvela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat