Litujete někdo koupi bytu? Aneb prodej při nesplacené hypotéce.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.18 09:59
Litujete někdo koupi bytu? Aneb prodej při nesplacené hypotéce.

Ahoj,

ráda bych našla někoho, kdo řešil podobnou situaci. Koupili jsme byt a koupili jsme špatně. Vím, že za takové věci si může člověk do velké míry sám. No stalo se, litujeme toho, a nevíme moc, jak teď z toho ven.

S manželem jsme bydleli ve 3 podnájmech, kdy nám 2× nečekaně vypověděli smlouvu (ne naší vinou, že bychom neplatili, nebo něco špatného dělali - ale v jednom případě se změnila rodinná situace majitele a potřeboval byt, ve druhém se objevili známí majitele, kteří potřebovali bydlení, tak je upřednostnil). Potom jsme si z nouze pronajali garsonku. V tom čase jsme už chtěli založit rodinu, takže krátce na to jsem otěhotněla. Ale ta garsonka byla opravdu zkouškou vztahu. Myslím, že kdo to nezažil, to nepochopí. Ale i kvalitné a dobré vztahy v garsonce trpí. No nakonec jsem začala velmi tlačit na změnu bydlení do 7. měsíce těhotenství.

Už jsme nechtěli zase zažít problémy vypovězení nájemní smlouvy a navíc platit cizím, měli jsme i našetřeno, tak jsme si vzali hypotéku a velmi narychlo koupili byt. Chyba! Já vím! Vybrali jsme sice super lokalitu, ale bohužel, byt je nevyhovující. Je to sice 3pokojový, ale velmi špatně dispozičně řešený. Opravdu je to nanic - praktičtěji se moc nedá vyřešit (radili jsme se i s architektem a prostě nejde s tím moc dělat). Nyní čekáme 2. dítě a hrozně bychom chtěli do budoucna jiný byt. Jenže tady bydlíme teprve 2 roky, hypotéka je ještě na 23 let a my nevíme, jak by se to dalo řešit.

Je tady někdo, kdo to tak udělal a prodával byt s neplacenou hypotékou?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
B4RC3LON4
Zasloužilá kecalka 746 příspěvků 20.12.18 10:02

urcite to jde ta hypoteka se muze prevest na nekoho jineho kdo to za vas bude platit

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1763 příspěvků 5 inzerátů 20.12.18 10:02

Je to naprosto bezne,ze se prodava byt s hypotekou ;) svym zpusobem si to vyresi banky,ale bude to tak,ze Vase banka vycisli dluh a banka kupujiciho ten dluh umori a pripadny zbytek prijde Vam na ucet :) samozrejme zalezi na tom,jak si to date do smlouvy,ale tohle je nejbeznejsi postup :kytka:

Janli
Kelišová 6831 příspěvků 20.12.18 10:13

Pokud budete hypotéku převádět na jiný byt, není v tom problém. Jen musí mít nový byt přibližně stejnou odhadní cenu, lépe vyšší. Jen budete muset zkorigovat prodej s koupí. Doporučuju vám najít si opravdu schopného finančního poradce, vyřeší spoustu problémů za vás, ušetří vám peníze i čas. Nehledě na to, že většinou mají mezi klienty i takové, co zrovna byt chtějí koupit a pomůžou vám s prodejem. Poptej se po svých známých, nejlepší je osobní doporučení.

Azallea
Ukecaná baba ;) 1293 příspěvků 20.12.18 10:29

Není rozhodující, jak dlouho ještě budete platit, ale jak dlouho ještě máte fixaci. Byt se dá prodat kdykoli, na to hypotéka nemá vliv, ale pokud byste byt prodali a z prodeje doplatili hypotéku ve fixu, tak za to si banka účtuje velké poplatky (to vám obratem řeknou u vaší banky, u Hypotečky to je myslím 5% ze splátky krát počet let, které zbývají do konce fixu).

Já jsem prodala byt s hypotékou úplně v pohodě, prostě jsem požádala banku o mimořádnou splátku, oznámila její termín - čili následující měsíc po převedení peněz z advokátní úschovy po prodeji, a prostě se to doplatilo. PEníze bance poslala přímo advokátka, já jsem si pak zkontrolovala, že to přišlo, banka vystavila potvrzení o splnění závazku daného zástavním právem a bylo.

Lalelale
Závislačka 3113 příspěvků 20.12.18 10:29

Neboj nejsi první co tohle dělá. Kamarádkami koupila od někoho nesplacený byt. Jen nesmíš odradit možného kupce tím, že budeš vysvětlovat proč prodáváš jako tady ;) řekni že vás bude víc a tečka, ne že je byt nevyhovující a špatně řešeny

Bábrdl
Generální žvanilka 22058 příspěvků 20.12.18 10:30
@Anonymní píše:
Ahoj,

ráda bych našla někoho, kdo řešil podobnou situaci. Koupili jsme byt a koupili jsme špatně. Vím, že za takové věci si může člověk do velké míry sám. No stalo se, litujeme toho, a nevíme moc, jak teď z toho ven.

S manželem jsme bydleli ve 3 podnájmech, kdy nám 2× nečekaně vypověděli smlouvu (ne naší vinou, že bychom neplatili, nebo něco špatného dělali - ale v jednom případě se změnila rodinná situace majitele a potřeboval byt, ve druhém se objevili známí majitele, kteří potřebovali bydlení, tak je upřednostnil). Potom jsme si z nouze pronajali garsonku. V tom čase jsme už chtěli založit rodinu, takže krátce na to jsem otěhotněla. Ale ta garsonka byla opravdu zkouškou vztahu. Myslím, že kdo to nezažil, to nepochopí. Ale i kvalitné a dobré vztahy v garsonce trpí. No nakonec jsem začala velmi tlačit na změnu bydlení do 7. měsíce těhotenství.

Už jsme nechtěli zase zažít problémy vypovězení nájemní smlouvy a navíc platit cizím, měli jsme i našetřeno, tak jsme si vzali hypotéku a velmi narychlo koupili byt. Chyba! Já vím! Vybrali jsme sice super lokalitu, ale bohužel, byt je nevyhovující. Je to sice 3pokojový, ale velmi špatně dispozičně řešený. Opravdu je to nanic - praktičtěji se moc nedá vyřešit (radili jsme se i s architektem a prostě nejde s tím moc dělat). Nyní čekáme 2. dítě a hrozně bychom chtěli do budoucna jiný byt. Jenže tady bydlíme teprve 2 roky, hypotéka je ještě na 23 let a my nevíme, jak by se to dalo řešit.

Je tady někdo, kdo to tak udělal a prodával byt s neplacenou hypotékou?

To není nic neřešitelného :mavam:
Hypo se převede. Ale možná bude krapet problém s tím novým bytem, teď je jich trochu málo

Kriss Tina
Kelišová 7010 příspěvků 20.12.18 10:33

Určitě to jde, my akorát prodáváme dům s nesplacenou hypotékou, ten kupující si bere hypo na sebe, tahle se splatí z peněz co nám zaplatí…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64125 příspěvků 3 inzeráty 20.12.18 13:02
@Bábrdl píše:
To není nic neřešitelného :mavam:
Hypo se převede. Ale možná bude krapet problém s tím novým bytem, teď je jich trochu málo

A jeste jsou dražší než před temi 2 roky…

Bábrdl
Generální žvanilka 22058 příspěvků 20.12.18 13:15
@j.a.n.i1 píše:
A jeste jsou dražší než před temi 2 roky…

Ale to zřejmě i ten její.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64125 příspěvků 3 inzeráty 20.12.18 13:53

@Bábrdl To asi jo, ale i tak asi nebude úplně jednoduché splnit aktuální podmínky pro hypotéku. Kor když při první ona ještě pracovala a teď je doma a ještě mají o vyživovací povinnost víc, aby se pak zakladatelka nedivila, že sice tenhle byt prodají, ale budou moct jít akorát tak zpět do nájmu.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64125 příspěvků 3 inzeráty 20.12.18 13:55
@Anonymní píše:
Potom jsme si z nouze pronajali garsonku. V tom čase jsme už chtěli založit rodinu, takže krátce na to jsem otěhotněla. Ale ta garsonka byla opravdu zkouškou vztahu. Myslím, že kdo to nezažil, to nepochopí. Ale i kvalitné a dobré vztahy v garsonce trpí. No nakonec jsem začala velmi tlačit na změnu bydlení do 7. měsíce těhotenství.

Jako promiň, ale označovat garsonku za zkoušku vztahu, když tam bydlíte dva bezdětní mi přijde dost mimo. Jo, kdybys psala, že tam bydlíte teď, když čekáte to druhé, tak se dá souhlasit.

Bábrdl
Generální žvanilka 22058 příspěvků 20.12.18 13:56
@j.a.n.i1 píše:
Jako promiň, ale označovat garsonku za zkoušku vztahu, když tam bydlíte dva bezdětní mi přijde dost mimo. Jo, kdybys psala, že tam bydlíte teď, když čekáte to druhé, tak se dá souhlasit.

Nesouhlasím. To máš kus od kusu. Já bych v garsonce s druhým ZEŠÍLELA!
A to jsem milující, věrná, slušná…

ZuzanaT
Stálice 83 příspěvků 20.12.18 14:09

Vyřešit se to da, viz rady výše. Připadá mi ale, ze situace se opakuje, zase těhotná a zase tlačíš na pilu. Tak at vyber napodruhé dopadne lepe.

cocomoon
Kecalka 259 příspěvků 26.12.18 17:31

Máš 3 pokoje a vlastní byt. Co chceš prosimtě víc?
Když se přestěhujete někam jinam, tak za 2 roky opět začneš s tím, že ti něco vadí a budeš se chtít stěhovat?
Některý lidi nemají ani to, tak buď ráda.

A stejně nechápu tu nezodpovědnost lidí, co se vrhnou na koupi bydlení které budou splácet 25 let a ani si třeba nesednou k počítači a nezkusí si navrhnout interiér toho bytu co kupujou. Však to není věc co se kupuje každou chvilku, tak kam chvátat?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Útrapy Simony Krainové na exotické dovolené: Nejdříve sběr plastů, potom déšť!

Letošní Bali pojala krásná Simona Krainová (45) opravdu netradičně. Nejenže... číst dále >

Lascivní pohyby, vyzývavé oblečení a postava dvacítky: Šinkorová všem vyrazila dech

Herečka Daniela Šinkorová (46) dokáže dost překvapit. I když za chvíli oslaví... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >