Litujete některá, že jste si udělaly další dítě?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.18 12:29
Litujete některá, že jste si udělaly další dítě?

Ahoj holky, zakladám anonymně, byla bych ráda, kdyby se ponechal. Věc se má tak, že mám 1 dítě, kterému budou v březnu 4 roky. Vždycky jsem chtěla více dětí, ale ta touha mě brzy přešla. Manžel se k tomu stavěl, že by další klidně bral, ale až dítě bude větší, nejlépe 5 let a výš. Já bych byla spokojená klidně s jedním, ale poslední dobou se to ve mě neskutečně pere. Vlastně vždycky na podzim víc přemýšlím o dalším dítěti, než třeba v létě :lol: Přemýšlím víc nad tím, jelikož manžel začal o druhém dítěti často mluvit. Jak by si další přál, že nechce, aby dcera vyrůstala sama…Jako otec je fajn, i jako manžel. Ale zase, je dost pracovně vytížený a já budu na děti převážně sama. Další je, že babičky hlídací nemáme. Máme akorát jednu, která je skvělá, občas si vezme starší i na noc a my díky tomu můžeme s manželem někam vyrazit. S miminem to půjde těžko. A já se třeba hrozně bojím, že nám to poznamená naše fungující manželství. Hodně jsem na miminko zpohodlněla, hrozně se bojím, že to nebudu zvládat. Že budu odstrkávat starší, je už nebudu s manželem veselá, že se ze mě stane třeba uzlíček nervů, budu protivná… Abyste tomu rozuměly, jsem nejspíš máma na houno. Když se dcera narodila, nevěděla jsem vůbec, jak se pomalu k ní chovat ???? Nevěděla, proč brečí, jak třeba obléknout ven, byla zlaté dítě. Spala hezky a já stejně byla na nervy, když třeba brečela… A teď, kdyby se mi narodilo akční dítě, které se bude pořád budit, nevím jako???? :( Spíš prostě nemám ráda to miminkovský období. Všude se cpát s kočárkem, neustále být v pozoru, aby si něco neudělalo, nesnědlo… Bylo to hrozně super tak od 2,5 let, teď je to úplně nejlepší. Hrozně si vyčítám, že jsem se jí třeba nevěnovala tolik, když byla mimino, že jsem se cítila kolikrát hrozně… Vím, že působím jako sobec, i to o sobě vím. Spíš se hrozně bojím, abych dokázala být dobrá matka a třeba nelitovala, že jsem do toho šla

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Alkata
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 21.11.18 12:34

Ale jo. V afektu. Nekdy je toho moc. Ve skutečnosti ale nikdy. Jedno nebo dve je ale sakra rozdíl tak chápu, te to kor v dnešní době neni pro každého.

Mimochodem uz jen to, ze o sobě pochybujes a mas výčitky je známka toho, ze nejsi špatná máma. Evidentně ti na dítěti záleží. Dokonalý nejsme nikdo a všichni děláme chyby.

Příspěvek upraven 21.11.18 v 12:36

rozand
Závislačka 4034 příspěvků 21.11.18 12:34

Miminkovské období pomine po pár letech, to dítě budeš mít ty, manžel i dcera na celý život.

Jsem si jistá, že to zvládneš. A že ty pocity, které popisuješ, má s prvním skoro každá ;).

scentini
Závislačka 3524 příspěvků 21.11.18 12:38

Ne, jsem moc rada, ze druhou mame. Uz si to bez ni neumim predstavit. A jsem moc pysna na prvni, jak se krasne k male chova a miluje ji.

dickys
Zasloužilá kecalka 928 příspěvků 21.11.18 12:40

Já měla s prvním dítětem podobné pocity jako ty, v podstatě první půlrok jsem se cítila pořád na prd, měla jsem neustále z něčeho nervy, vůbec jsem si to mateřství neužívala. V roce malé se mi ale zbláznily hormony a zase jsem zatoužila po miminku :D Takže mám teď skoro 2 letou dceru a 6 týdenní miminko. No a musím říct, že teď je to po tom porodu úplně jiné, člověk tak nějak už ví, co má dělat, hlavně nedělám z toho vědu, vím, že každé blbé období za chvíli přejde, spánek se přeceňuje a někdy to člověk zase dospí když není zbytí :) Dá se říct, že tentokrát si to miminko opravdu užívám. Nicméně já mám hlídací babičky i fungujícího tatínka, jinak bych do toho nešla. Ty máš ale dítko už starší, samostatnější, předpokládám, že chodí do školky, takže já bych do toho šla.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.18 12:40

Ahoj, já to mám stejně jako ty. Syn má teda zatím 16 měsíců, ale až teď nastává období, kdy si to začínám užívat. S manželem jsme se shodli, že dítě chceme, až syn bude mít tak 5 let. Chceme ještě stavět, takže ať se miminko narodí až do hotového a vše je v klidu. Jenže čím víc nad tím přemýšlím, tak si říkám, že pak mi ten kolotoč začne nanovo - noční vstávání, pláč, neustálá pozornost, atd.. Miluji svého syna, ale nejsem ta máma, která by si vyloženě užívala miminkovské období. Ale zase druhé dítě chci, ať syn není sám, jenže na to teď není vhodná doba. :nevim: Takže to necháme osudu a uvidíme :)

Lucy75
Kecalka 414 příspěvků 2 inzeráty 21.11.18 12:41

já tě plně chápu…je to teď takové pohodlné, že jo :) Já osobně snad už od puberty toužila po dítěti, prostě být dobrou mámou - včetně toho miminkovského období - které je mmch. sice náročné, ale krásné a rychle uteče..Zároveň jsem si ale neuměla představit mít nějak víc dětí (představovala jsem si vždy právě jen jedno - aby se s ním pohodlně dalo vše zvládat, cestování , dovolené, kariéra..).. Nakonec to osud zaonačil dvojčaty :srdce: :srdce: a mám možnost vidět každý den v přímém přenosu, o co jsou ochuzeni jedináčci.. holky si spolu krásně vyhrají, vše spolu řeší, podnikají…i já sama jsem šťastná, že mám bráchu, je to jeden z nejbližších lidí… Takže shrnuto a podtrženo : rozhodování je těžké a obě varianty mají své pro a proti.. na druhou stranu dvě děti je v podstatě tak nějak akorát a spíš takovýto dotaz pokládají ženy, které váhají nad třetím 8) každá odpoví něco jiného, protože každý tyhle věci cítí jinak a má doma nastavené jiné zázemí, možnosti apod. Také nemáme hlídání (suplovaly to vždy kámošky :mrgreen: ), ale já osobně nikdy ani na vteřinu nezalitovala , že holky jsou DVĚ , naopak je to čím dál tím větší výhoda :srdce: přeju šťastné rozhodování.. třeba by bylo na místě nechat tomu volný průběh - prostě to nechat na osudu ;) ono dnes každý ani neotěhotní přesně tak, jak si plánuje ;) (jen mě nebijte, kdyby to vyšlo hned první měsíc :mrgreen: )…
krásný den, L.

pocker
Kecalka 253 příspěvků 21.11.18 12:42

Prvorozený zlaté miminko, hezky spal, jedl, žádný problém..u druhého je to horší, ve dne celkem dobrý, ale noci jsou hrozný, špatně spí, trápí ho atopický exém. Náš vztah to trochu poznamenalo. Manžel má taky novou práci, kde dělá od rána do večera včetně víkendu, hlídací babičky nemám, jsou pracující. Teď si uvědomuji jak je to opravdu náročné. Dvě děti jsem chtěla, mám je, nelituji. Ale další už nehci. Stačí mi až nad hlavu. Ale tím tě samozřejmě zakladateko nechci od dětí odrazovat.
Děti jsou RADOST, ale taky i starost.

Aduska10
Povídálka 25 příspěvků 21.11.18 12:43

Myslim, ze Vam nikdo neporadi. Je to na Vas. Vite co Vas ceka. ???? Ja mam dcerku 14 mesicu, druhe dite urcite chci. Jen je otazka jestli uz ted. Je to narocne byt mamou. Jeste kdyz Vam nikdo nepohlida a doma jste na vse sama. Taky bych udelala, nektere veci jinak a to asi kazdy. U prvniho dite, se clovek teprve uci.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1678 příspěvků 1 inzerát 21.11.18 12:46

Já si myslím, že takové pocity má každá mamina. Jestli druhé zvládne, atd. Sama jsem se bála, jak budu zvládat 2 děti. Máme kluky po roce. A také nejsem nějak odvařená z miminkovského období. Však pořád jen pláčou, člověk neví, co mu chybí, všude se tahat s kočárem, plenky, kojení, znovu probdělé noci, méně času na vztah a celkově volného času. Ale nikdy jsem nelitovala, ikdyž ty první roky byly opravdu náročné. S manželem nás to nijak nepoznamenalo, spíše sblížilo, více to upevnilo vztah. Mám pocit, že se milujeme více :) Dětem je teď 3,5 a 2,5 a jsou to parťáci. Nedají bez sebe ani ránu a ikdyž se pořád perou, je jim bez sebe smutno a mají se rádi. A je krásné sledovat je. Jaké mají mezi sebou pouto. A sama mám pěkný vztah se svou sestrou. Co jsme spolu zažili. Nechtěla bych být bez ní. Manžel má sourozence 2 a vztahy nadstandardní. I já je mám moc ráda. Takže za mně, nikdy bych dobrovolně neměla jedináčka, protože si myslím, že to nejvíc, co dítěti můžeme dát je sourozenec.

Limi123
Závislačka 3867 příspěvků 21.11.18 12:50

Nekdy toho mam plne zuby, nekdy mi bylo lito, ze nemam na prvniho tolik casu, ale nikdy bych to nevymenila. Oba kluci jsou uzasni. A s prvnim jsem byla totalne na nervy, byl uplakany, vecne nespokojeny, nevedela jsem, proc place a obcas jsem brecela s nim a stejne bych o sobe nerekla, ze jsem mama na houno. Holt je to neco noveho. Narozeni druheho uz byla rutina, preci jen clovek uz ma ty veci jako kojeni a prebalovani zmaknute, to se nezapomina.
Myslim, ze daleko pravdepodobneji budes litovat ,pokud si druhe neporidis, nebo minimalne nebude spokojeny manzel a to vase manzelstvi poznamena vic.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1678 příspěvků 1 inzerát 21.11.18 12:51

A k tomu hlídání, jak moje rodiče, tak manžela rodiče nám hlídají oba a i celkem pravidelně. Manžela rodina bydlí daleko (300 km. od nás), takže ti si pro kluky přijedou a mají je déle, teď naposled 10 dnů :) moje rodiče hlídají víkendy. Takže 2 děti nejsou žádná překážka, pokud vám hlídají jedno. S dvěmi dětmi je život bohatší, pestřejší. Neměnila bych :kytka:

Aamanda
Kelišová 5597 příspěvků 21.11.18 12:52

Mám tři děti, nejmladší je s trochu větším věkovým rozdílem, je to hyperaktivní neposlušný klučina po dvou holčičkách a lituju pravidelně :lol: :lol: . Miluji ho celým srdcem, stejně jako jeho sestry, ale když si uvědomím, že bych touto dobou už nemusela řešit spoustu věcí ohledně jeho výchovy a péče…jenže to bych měla život moc jednoduchý :lol: . Ale nedala bych ho ani čas bych nevrátila, kdybych mohla :srdce: . Vždycky jsem chtěla tři děti a ta touha byla mnohem větší než můj pud sebezáchovy ;) .

7.straka
Kecalka 335 příspěvků 21.11.18 12:52

Mám dvě děti, starší tyřleté, mladší má rok a půl. Obě je miluju úplně nejvíc na světě. Ale upřímně řečeno, mívám stavy, kdy si říkám „doprdele, tohle už jsem řešit nemusela“ hlavně v noci, vstávám třeba šestkrát na kojení a mám toho někdy plný zuby. Takže asi ne, nelituji, spíš se upínám na dobu, kdy ta menší povyroste, půjde do školky a já do práce mezi normální dospělý lidi.

Martha03
Zasloužilá kecalka 516 příspěvků 21.11.18 12:55

Ahoj. Tak já přidám trošku jiný názor. Momentálně mám měsíční miminko, pro mě první. Tedy jsem v tom nejranejsim období. Ano je to náročné, i mě už jde občas hlava kolem a to mám jen jedno :) noční vstávání, pláč, prdiky a neustálá únava. Mám super manžela i skvělou rodinu a všichni mi pomáhají, nicméně s hlídáním moc počítat nemůžu jelikož jsou všichni ještě pracující takže pouze omezeně. Jsem na tom asi tak jako ty s prvním, že začátku jsem neměla páru co si počít jak obléci apod. Nicméně nějak na to přicházím postupně. Rozhodně na tom nejsem tak, že bych si to teď nějak extrémně užívala, nemám čas na jídlo pomalu ani na záchod a věnovat se manželovi už vůbec ne. Přesto všechno určitě chci druhé dítě a manžel taky. Jedno je o strach, mám bohužel v rodině zkušenost s úmrtím dětí i když v dospelejsim věku z mladicke nerozvaznosti. A to že byl dotyčný jedinacek situaci ještě více umocnilo. Samozřejmě doufám a ťuk ťuk na čelo, že si budu své děti užívat až do své smrti, ale asi mne to poznamenalo v tom, že chci další dítě. Aby měla malá někoho za kým může jít a s kým bude tvořit rodinu, kdyby se cokoliv stalo třeba i mně a manželovi. Je to možná trošku depresivní, ale to je život. Děti si spolu vyhrají ale s postupujícím věkem se začnou více oddělovat sama to znam, moje sestra je o tři roky starší a v období puberty cca od 12 do 20ti let jsme se pořád jenom hádali a nerozuměli si. Postupem času jak jsme obě dospěli jsme si k sobě našli cestu a je to první clovek za kterým jdu pro radu. Můžeme spolu řešit rodinné věci, které víme jen my dvě. Máme se moc rádi a já vím, že až jednou přijde na nejhorší a rodiče nám odejdou tak budu mít ji.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Útrapy Simony Krainové na exotické dovolené: Nejdříve sběr plastů, potom déšť!

Letošní Bali pojala krásná Simona Krainová (45) opravdu netradičně. Nejenže... číst dále >

Zadlužený feťák? David Š. má značkové oblečení a postavu jako z fitka, vraždil pro pár tisíc

Rozdíl mezi nimi bije do očí. Když ke včerejšímu soudnímu stání dorazil Ivan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >