Litujete po čase anebo jste to nějak překonaly?

680
6.2.21 21:10

Litujete po čase anebo jste to nějak překonaly?

Ženy, muži, anketa :)

Opustily jste partnera kvůli jinému/jiné, byl rozvod (asi je jedno jestli od partnera nebo od vás). Samozřejmě původní rodinu jste viděly/i optikou odcházejícího - najednou vadilo vše.
S tím novým to ale po 3 letech nedopadlo anebo jste si chtěly/i jen užít zájmu toho nového. Návrat do původního vztahu není z různých důvodů možný.

Litovaly/i jste někdy tohoto odchodu anebo si říkáte, že díky za pár let intenzivních emocí, i když to byl omyl?

Pro diskutující - není to můj případ, takže rady tady nepadnou na úrodnou půdu. Zajímá mě to, protože jedna kamarádka se v tom teď nějak plácá a já vůbec netuším, jak to lidi prožívají. Mně, pokud by se to stalo, tak by mi to asi bylo líto, ale vidím to optikou hezkého manželství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25465
6.2.21 21:19

Litovala jsem toho, když jsem opustila první lásku kvůli jinému. Naštěstí osud nějak zafungoval, a po 10 letech jsem opustila manžela kvůli první lásce. Která je teď už 7 let životní láskou a manželem. Musela jsem projít špatným vztahem a nefunkčním manželstvím, aby mi došlo, že ten první byl ten pravý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3878
6.2.21 21:19

@darka15 asi jsem trochu mimo, ale odchod od manžela považuji za nejlepší rozhodnutí svého života a za 7 let jsem nikdy nelitovala. S novým to nedopadlo, ale přišel další a s tím jsem čerstvě zasnoubená. Vztah s tím po exmanželovi trval rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
680
6.2.21 21:21
@Kockazvysocan píše:
@darka15 asi jsem trochu mimo, ale odchod od manžela považuji za nejlepší rozhodnutí svého života a za 7 let jsem nikdy nelitovala. S novým to nedopadlo, ale přišel další a s tím jsem čerstvě zasnoubená. Vztah s tím po exmanželovi trval rok.

nejsi mimo, první krátkodobé vztahy bez dětí jsou asi trochu jiné

já mám hlavně na mysli manželství anebo vtah třeba 10tiletý a s dětmi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21905
6.2.21 21:21

@darka15 já nikdy v životě nelituji toho, co jsem udělala a jdu dál a dál - nenimrám se v minulosti, beztak je to k ničemu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4269
6.2.21 21:34

Všechno, co se mi stalo vedlo k tomu, že jsem teď jaká jsem. Pro můj vývoj to tak vše mělo být a jak píše @stinga, nemá cenu se babrat v tom, co bylo. Stejně s tím nic neudelas. Stejně jako neporadis kamarádce, každý si to musí prožít po svém. Když jsem byla v nefunkčním vztahu a všichni to viděli, já samozřejmě ne. Takže i když přijdes se svým racionálním nadhledem, je to k ničemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3878
6.2.21 21:37
@darka15 píše:
nejsi mimo, první krátkodobé vztahy bez dětí jsou asi trochu jinéjá mám hlavně na mysli manželství anebo vtah třeba 10tiletý a s dětmi

Tak moje manželství bylo 12leté a máme 2 děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10930
6.2.21 21:43

Pokud vztah nefunguje nebo je dokonce toxicky a clovek odejde, tak se dost divim, ze toho pak nekdo lituje. Leda by po case na to spatne zapomnel, to se stava.
(Predpokladam, ze ze stastneho vztahu se neodchazi.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2403
6.2.21 21:58
@Lucie_Sx píše:
Pokud vztah nefunguje nebo je dokonce toxicky a clovek odejde, tak se dost divim, ze toho pak nekdo lituje. Leda by po case na to spatne zapomnel, to se stava.

Tak někdy se odchází třeba jen pro to, že to není úplně ono, chybí jiskra, nebo má člověk přehnané nároky… A pak si až později uvědomí, co vlastně ztratil..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31378
6.2.21 22:13

Tohle nedokážu posoudit, ale několikrát jsem na vlastní oči viděl, jak funguje ten stav, kdy nového partnera dotyčná vidí přes růžové brýle a starého přes černé. I kdyby to byl Mirek Dušín, vadí jí na něm najednou všechno, jak dýchá, všechno.

Kolega mi takhle vyprávě, že když kdysi, v pravěku, měl milenku, tak mu na manželce vadilo úplně všechno, jak mluví, že dělá trapné vtipy, když vystoupila z auta a něco říkala dětem, měl pocit, že se mu všichni posmívají, jak má hrozný hlas… Zůstal tehdy kvůli dětem a ty pocity ho po čase přešly. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10930
6.2.21 22:19
@Beckyttine5 píše:
Tak někdy se odchází třeba jen pro to, že to není úplně ono, chybí jiskra, nebo má člověk přehnané nároky… A pak si až později uvědomí, co vlastně ztratil..

No a je takovy clovek schopny se zmenit…? Presvedcit sam sebe, ze to staci? Nevim.

Navic pokud toho druheho nemiluje, tak i kdyz to „jenom neni ono“, ma cenu zustat? Bez lasky?
A kdyz miluje, jak se muze zblaznit do nekoho jineho? To moc nejde dohromady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2403
6.2.21 22:26
@Lucie_Sx píše:
No a je takovy clovek schopny se zmenit…? Presvedcit sam sebe, ze to staci? Nevim.Navic pokud toho druheho nemiluje, tak i kdyz to „jenom neni ono“, ma cenu zustat? Bez lasky?
A kdyz miluje, jak se muze zblaznit do nekoho jineho? To moc nejde dohromady.

Chápu, jak to myslíš… Ale některé věci člověk doceni až se zkušenostmi..
Když si žena prožije peklo s hajzlikem, tak pak ocení hodného chlapa, jinak o ty hodne chlapy ženy často tolik nestojí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68921
6.2.21 22:57
@Lucie_Sx píše:

Tak to tady v úvodním příspěvku nepadlo. Jako důvod padla zamilovanost do nového a touto optikou krapet negativitsticky laděný pohled na toho stávajícího partnera. Nebo tak jsem to pochopila já

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5189
6.2.21 23:21
@Bábrdl píše:
Tohle nedokážu posoudit, ale několikrát jsem na vlastní oči viděl, jak funguje ten stav, kdy nového partnera dotyčná vidí přes růžové brýle a starého přes černé. I kdyby to byl Mirek Dušín, vadí jí na něm najednou všechno, jak dýchá, všechno.Kolega mi takhle vyprávě, že když kdysi, v pravěku, měl milenku, tak mu na manželce vadilo úplně všechno, jak mluví, že dělá trapné vtipy, když vystoupila z auta a něco říkala dětem, měl pocit, že se mu všichni posmívají, jak má hrozný hlas… Zůstal tehdy kvůli dětem a ty pocity ho po čase přešly. :nevim:

Klasická racionalizace. Obrana. Sám před sebou si tak zdůvodňoval a omlouval svoje vlastní selhání a lži.

„Ona je tak hrozná, že mě k tomu vlastně sama donutila. Já za to nemůžu. Já musel.“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31378
6.2.21 23:29
@Ms.Ragdoll píše:
Klasická racionalizace. Obrana. Sám před sebou si tak zdůvodňoval a omlouval svoje vlastní selhání a lži.„Ona je tak hrozná, že mě k tomu vlastně sama donutila. Já za to nemůžu. Já musel.“

Myslím, že tohle nebyl ten případ, on se nejdřív zamiloval a až pak mu začla připadat jeho žena strašná. Ale neodešel, je to roky zpátky, teď už je v důchodu.

Ale ten druhý případ taky znám. Viděla jsem to na vlastní oči. Přijela kámoška, s mužem a dětmi k nám na chatu (tyjo,, tam už jsem nebyla ani nepamatuju :think: ) a on byl úplně na ránu. Všechno, co udělala bylo špatně. Že už mají jet, ale že bude kolona a je to její chyba. Něco takového. Pofarali se, protože do ní šel tvrdě.

Tak jsem se jí ptala, co mu je a ona, že neví, ale že je takový už tak měsíc.

No a za pár týdnů přišel s tím, že „přeci musí vidě, že už jim to neklape, chyba je na obou stranách, nikdo jiný v tom není, prostě už si nerozumí, ble bla…“ No a do měsíce pod odchodu bydlel u své kolegyně. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat