Reklama

Lituji,že jsem dala druhou dávku Priorixu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

koala123
Ukecaná baba ;) 2290 příspěvků 13.01.17 18:38
Lituji,že jsem dala druhou dávku Priorixu

Synovi je 2,5 roku a včera mě doktorka řekla, že je druhá dávka povinná. Argumentovala jsem, že i do školky stačí jedna, ale prostě mě udolala milionem argumentů a já ho nechala naočkovat. Teď už je to samozřejmě jedno, ale je mi líto, že mi neřekla, že ta vakcína chrání cca 15 let a tak v období puberty nebude chráněn a to jsou ty nemoci pro člověka nejnebezpečnější. Přitom jsem tak dlouho pátrala na netu, ale tohle jsem se dozvěděla až dnes :(. Takže krom toho, že jsem ho nechala očkovat úplně zbytečně se ještě bojím, že jestli se mu něco stane, tak vážně úplně zbytečně, protože jsem mu tu druhou dávku mohla dát až za třeba těch pět let. Ale jak to má člověk všechno vědět? Pročítala jsem příbalový leták, volala do očkovacího centra a i doktorka tvrdila, že se to do 10 měsíců od první dávky přeočkovává. A teď se dozvím, že jsem to očkovat nemusela. Je mi z toho na nic. Taky jste dal někdo už dvě dávky?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama

Reakce:

terinka4444
Hvězda diskuse 66540 příspěvků 13.01.17 18:42

Já bych řekla, že většina běžné populace, dětské, má naočkovány dvě dávky.

nozu
Extra třída :D 11466 příspěvků 13.01.17 18:42

@koala123 no, teď s tím už nic moc neuděláš. Já mám dceru očkovanou v klasickém schématu, syn má 6 let a ještě druhou dávku nemá. Ale u něj jsme kvůli alergii a zdravotním indikacím posouvali hodně i tu první dávku. Ono se u nás běžně přeočkovává druhou dávkou do 10 měsíců, ale já jsem třeba tu informaci o klesání účinku v pubertě měla… Třeba na Slovensku je očkovací schéma priorixu jiné, tam se právě očkuje kolem těch dvou let a druhá dávka v 7 letech. U většiny dětí již ta první dávka chrání dostatečně, proto ten booster po půl roce není až tak nutný…

lopezeka
Povídálka 15 příspěvků 13.01.17 18:43

@koala123 2.dávku musíš dát dítěti myslím do 5 let, ale stejně ti bez ní nevemou dítě do školky, takže je to nejlepší oddálit co nejvíce…ale zas tak, aby ti jej vzaly..nebo je to naopak, že první dávka se dává než jde dítě do školky a druhá do 5-let? nejsem si ted jistá ale tak nějak to je..vím, že těch 5 let tam je..

Příspěvek upraven 13.01.17 v 18:45

saadet
Extra třída :D 11817 příspěvků 13.01.17 18:44

@koala123 a syn ma nejake problemy? Mel spatne reakce na predchozi? Jinak ja tvou otazku, v realnem zivote vsichni kolem me dali 2 davky :nevim: neznam nikoho s reakci.

koala123
Ukecaná baba ;) 2290 příspěvků 13.01.17 18:45

@terinka4444 Tady na E-miminu člověk najde spíš ty lidi, co to odkládají nebo neočkují vůbec, takže je možné, že hodně dětí to má a zbytečně se teď hroutím. No co už. Hlavně, aby neměl nějakou hroznou reakci.

koala123
Ukecaná baba ;) 2290 příspěvků 13.01.17 18:46

@saadet Děkuji za uklidnění. Neměl žádnou reakci na žádné očkování. Ani na Hexu, ani na Prevenar, ani na ten Priorix. Ale nikdy člověk neví.

nozu
Extra třída :D 11466 příspěvků 13.01.17 18:47

@koala123 určitě má většina dětské populace naočkované dvě dávky. A ty výjimky se soustředí zde, takže to vypadá, jako by většina dětí očkovaná priorixem nebyla…

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15243 příspěvků 13.01.17 18:47
@koala123 píše:
@terinka4444 Tady na E-miminu člověk najde spíš ty lidi, co to odkládají nebo neočkují vůbec, takže je možné, že hodně dětí to má a zbytečně se teď hroutím. No co už. Hlavně, aby neměl nějakou hroznou reakci.

Tady na emiminu vubec najde clovek zvlastni lidi… Realita byva jina.

Baba
Nadpozemská drbna 29697 příspěvků 13.01.17 18:48
@koala123 píše:
Synovi je 2,5 roku a včera mě doktorka řekla, že je druhá dávka povinná. Argumentovala jsem, že i do školky stačí jedna, ale prostě mě udolala milionem argumentů a já ho nechala naočkovat. Teď už je to samozřejmě jedno, ale je mi líto, že mi neřekla, že ta vakcína chrání cca 15 let a tak v období puberty nebude chráněn a to jsou ty nemoci pro člověka nejnebezpečnější. Přitom jsem tak dlouho pátrala na netu, ale tohle jsem se dozvěděla až dnes :(. Takže krom toho, že jsem ho nechala očkovat úplně zbytečně se ještě bojím, že jestli se mu něco stane, tak vážně úplně zbytečně, protože jsem mu tu druhou dávku mohla dát až za třeba těch pět let. Ale jak to má člověk všechno vědět? Pročítala jsem příbalový leták, volala do očkovacího centra a i doktorka tvrdila, že se to do 10 měsíců od první dávky přeočkovává. A teď se dozvím, že jsem to očkovat nemusela. Je mi z toho na nic. Taky jste dal někdo už dvě dávky?

Ze je ti na nic z druhe davky ockovani? Neblbni, proc?
Hroznych reakci bych se nebala, ty se vyskytuji prakticky jen na emiminu :roll:
Tak at je to v cajku

xkoup21
Zasloužilá kecalka 851 příspěvků 48 inzerátů 13.01.17 18:48

Ted uz to nema cenu resit. Taky mame 2 davky bez reakce.

koala123
Ukecaná baba ;) 2290 příspěvků 13.01.17 18:50

@lopezeka Jj. Na Slovensku se ta druhá dává dokonce po sedmi letech a u nás se jedná o těch pěti myslím. Ale dnes jde udělat test na protilátky, tak holt před pubertou mu to naberou a kdyžtak se přeočkuje, no. Ale štve mě, jak člověk pátrá týdny a stejně najde akorát rozdílné informace. A já udělala blbost. Stejně je to u Hexy. Někdo tvrdí odložit aspoň na půl roku, jiní nechají očkovat už ve třech :nevim:. To je u nás teď taky aktuální u toho menšího :(

saadet
Extra třída :D 11817 příspěvků 13.01.17 18:50

@koala123 tak to bych byla uplne v klidu :kytka: nehlede na to, ze kdyz uz tak byva reakce jen na tu prvni na deuhou ne ;) opravdu bud v klidu a hlavne nesud realitu podle emimi fantasy, tady je vetsina veci/nazoru/zku­senosti jak z holywoodu..

koala123
Ukecaná baba ;) 2290 příspěvků 13.01.17 18:51

@Baba Spíš mě mrzí, že už nebude mít ty protilátky v době, kdy je to pro organismus nejnebezpečnější. Kdybych přeočkovala až za pět let, o pět let bych mu tu ochranu prodloužila.

jeřáb
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 13.01.17 18:52

Se synem sem byla na přeockování minulý týden. Doktorka říkala, že pokud neměl reakci poprvé nebude ji mít ani teď. Hlavně se nestreduj teď už s tím nic neudělaš.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama