Lněné semínko na zácpu v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janinka.jani
Povídálka 12 příspěvků 27.04.18 20:16
Lněné semínko na zácpu v těhotenství

Ahoj, chtela jsem se zeptat, uzival tu nekdo lnene seminko kvuli zacpe v 1. a 2. trimestru?

Ja mam hrozne problemy s vyprazdnovanim (a s tim souvisejicimi hemoroidy) a pritom denne snim dost ovoce, zeleniny, jim jen celozrnne pecivo, piju min. 2 l vody denne, rano nalacno vodu s citronem, pravidelne kefiry, jogurty, svestky, fiky, datle, nic z toho nepomohlo. Pohyb mam.

Zlepsilo se to az diky slizu z lneneho seminka, jenze jsem slysela (a nekde i cetla), ze se muze uzivat az na konci tehotenstvi. Ja jsem teprve ve 13 tt. Jinde jsem to zase cetla jako doporuceni, jak na zacpu v tehotenstvi, tak nevim :nevim:

Mate zkusenost? Pripadne jeste jiny tip jak vyzrat na zacpu? :?

Dekuji

Reakce:
Kamkam
Ukecaná baba ;) 1257 příspěvků 27.04.18 20:28

Co lactulosa? Nebo jiné projímadlo vhodné v těhotenství.

mgdln
Závislačka 4658 příspěvků 27.04.18 20:33

A nebo sušené švestičky z něčí zahrádky. To zabere.

Sofie92
Závislačka 3129 příspěvků 2 inzeráty 27.04.18 20:38

Nebo magnosolv ten taky říkají, že hodně pomaha

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 27.04.18 20:42

Znama mi rikala o glycerinovych cipcich, ale zkusenost nemam…sama pry uzivala cele tehotenstvi a krasne po nich sla, uz je to ale nejakej patek ;) optala bych se ale jeste v lekarne ;)

Lucias241
Kecalka 220 příspěvků 27.04.18 20:50

Dobra je i kukuricka konzervovana.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.18 21:01

Jsem v šesté tydnu těhotenství a jediné co mi opravdu pomohlo je Lactulose sirup. Zkousela jsem vsechno mozne, ale bohuzel nic nepomahalo. Doporučili mi ho v lékárně a od te doby fakt nemam problem.

janickaIII
Závislačka 2621 příspěvků 2 inzeráty 27.04.18 21:01

Lnene semínko jim už asi 15 let a nedám na něj dopustit. Vždy poznám, když ho třeba 14 dni nejim. Jsem teď 14tt a semínko jim stále a dál ho jíst budu. Střídám mleté a celé, vždy si ho dám ráno do jogurtu nebo mléka a jde to hned a to ještě užívám utrogestan, který zácpě napomáhá. Ani doktor mi neříkal, že ho mám vysadit. Samozřejmě záleží na celkovém zdravotním stavu.

janinka.jani
Povídálka 12 příspěvků 27.04.18 21:05

Dekuju, holky :)
Vyzkousim kukurici i magnesium.
Projimadlum jsem se prave chtela vyhnout, radeji bych „prirodnejsi zpusob“, i kdyz laktuloza je vlaknina a glycerinove cipky jsou snad taky OK, jen prave nevim, jestli vylozene na kazdodenni, pravidelne uzivani…

Příspěvek upraven 27.04.18 v 21:09

Luciiiš83
Kelišová 5527 příspěvků 27.04.18 21:05

Já vstupuju do 19tt… Trpím na zácpu :(
Magnosolv pro mě neplatí to mě neprožene… Po glycerinovym čípku jdu, ale není to moc žádná sláva :nevim:
Užívám nějaký pátek alespoň probiotika, ale taky nic moc.
Takže jsem na tom stejně.

Charlie18
Kecalka 264 příspěvků 27.04.18 21:17

Já jsem lnene semínko jedla celé první těhotenství, moc mi na zácpu pomohlo, doktor mi to schválil. Teď mám rizikové, tak to nechci pokoušet a pomáhá mi švestkový kompot.

marka123
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 27.04.18 21:23

Stava ze susenych svestek, stava z cerstve repy, to jsou snad nejucinnejsi prirodni projimadla, lnene seminko by nemelo nicemu vadit

LucsynkaR
Kelišová 7396 příspěvků 28.04.18 07:08

Mě pomáhalo pravidelně každý ráno psyllium, 2 lžičky nalačno (to mimochodem pijí už léta a jak 2,3 dny vynechám, hned to poznam) a ke konci sušeného švestky, ale ne jen tak sníst. Večer jsem jich pár namočila do vody (cca 4 nebo 5) a ráno po psylliu jsem je snědla, vypila tu vodu a ještě zapila velkou sklenici vody :palec: plus jsem dávala pozor na pitný režim.
Jinak lnene semínko myslím nevadí :nevim: a Laktuloza urcite taky ne, muže se brát dlouhodobe a není návykova..

Magaly
Povídálka 42 příspěvků 28.04.18 07:48

Ahoj. Myslim, ze jeste nikdo nezminoval susenou syrovatku. Je prirodni a mne zabirala. Za zkousku urcite stoji.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Houdová odmítá dětem říkat, že převlečení sousedé jsou čert s Mikulášem

Fotky Mikulášů a čertů u krásné Heleny Houdové vyvolaly traumatické... číst dále >

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >