Loajalita manžela

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 22:19
Loajalita manžela

Dobrý večer ženy. Zajímal by mě Váš názor a to, jak se chovají Vaše drahé polovičky. Mám manžela už 8 let. Poslední dobou mám smůlu a dějou se mi věci, se kterýma se snažím srovnat. Například jsem už 3× potratila. Poprvé to bylo těžký, protože si lékař myslel, že se jedná o mimodelozni tehotenství. Ale nebylo a vzali mi vejcovod úplně zbytecně. Plod byl původně v děloze. Kamarádi gynekologové nechapou. Muj gynekolog mi řekl, že je to na žalobu a že kdy už jindy žalovat, než teď. On mě do nemocnice posilal a rozhodně nečekal, že mě vezmou hned vejcovod. Manžel je taky lékař a nereagoval na to vlastně nijak. V podstatě to bral asi tak, že mám ještě jeden vejcovod. Takže to není taková tragédie. Rozhodně by nikoho nežaloval. Moje doktorka obvodní řekla něco, co mi utkvělo v hlavě. Pry kdyby se tohle stalo jí, její manžel by tomu operatérovi šel rozbít ústa. Pak jsem potratila ještě jednou a teď naposled ve 14 tt. Musela jsem na revizi. Mám zánět dělohy…Ale k věci. Plod se odesílal už na genetiku a já se dnes dozvěděla, že v našem kraji trvá genetický rozbor až rok kvůli nedostatku zaměstnanců. Šla jsem to říct manželovi, že mi to přijde hrozný, protože jinde je to hotové do 2 měsícú. A že pokud to tak opravdu je (zitra tam zavolám) chci zkusit udelat ten rozbor nekde jinde. Ze to zařídím. K tomu jsem dodala, že mi to přijde vůči čekajícím na zdravé dítě neetické a ohrožující životy lidí. Nějaká paní mezi tím, než jí něco zjistili, 2× potratila. A on mi na to řekl, že ty výsledky jsou vlastně stejně k ničemu, ze ta pravdepodobnost, že je tam genetická příčina je obecně u lidí stejně malá. To bylo jediné, co k tomu řekl. Přijde mi (v mnoha dalších situacích), ze vůči mně vůbec není loajální. Jejo reakce jsou protichůdné, oponující, obhajující druhou stranu. Často se jedná o úplné hlouposti, ale shazuje mě. Treba jsem se zmínila kamarádce, že se nemůžu koukat na seriál Černobyl, protoze jsem na to téma psala bakalářku a dotýká se mě to a on se rozčílil, že je to absurdní, skoro křičel, že to přece není žadnej důvod…že on se na to nechce dívat, protože je to ztrata času, ale já čtu knihy o holokaustu a vadí mi tohle, že je to blbost, co jsem řekla. On je hodně racionální. V poslední době mi přijde, že si mě snad neváží, v ničem se mnou nesouhlasí. Nemám ten pocit, jakobychom táhli za jeden provaz. Vím, že to se mnou není lehké, byla jsem poslední dobou pořád nemocná apod. Ale zajímalo by mě, jestli Vy máte taky někdy podobné chovaní u partnera. Jestli to je mnou, nebo tím, že chlapi prostě nejsou tak empatičtí. Děkuji za názory…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 22:30

Ja mela takoveho byvaleho, casto mi oponoval a kdejaky muj povzdech se zmenil v diskuzi a nasledne hadku. Hrozne me to vycerpavalo, no asi te nepotesim, rozesla jsem se s nim, vadilo mi tam vic veci. Jinak ja osobne jsem trosku taky ten typ, co rad oponuje, ale delam to spis u obecnych veci protoze se rada na veci divam z mnoha uhlu a rada nad vecmi diskutuji. Tvuj muz ale nevypada ze by to byl jeho pripad, navic u natolik osobnich veci by mi to prislo nevhodne. Mel by te podporit. Ale oni chlapi jsou kolikrat v tomhle natvrdli, empatie nulova, nenapadne je jak moc se trapime a proste reknou svuj nazor. Ja bych mu asi rekla jak me jeho chovani zranuje, ze necitis tu podporu a chybi ti to.

Kfětoslava
Závislačka 3137 příspěvků 23.07.19 22:31

A dříve empatický byl? Traduje se, že mezi lékaři a právníky se vyskytuje hodně emočně plochých lidí jedoucích na výkony a já od známých znám dvě rozpadlá manželství s lékařem a rozvod a porozvodové období zrovna s těmi typy bylo daleko náročnější pro jejich inteligenci a jistou „pomstychtivost“ či jak to nazvat. Možná máte krizi, přechozený vztah, těžko říci. Ale na tvou otázku, neřekla bych, že chyba je v tobě a ano vyskytují se empatičtí muži.

Verun83
Extra třída :D 10384 příspěvků 23.07.19 22:33

Ty veci resis pres emoce, on racionalne. Ty je vnimas diky tomu jako zasadni, dle nej resis blbosti. Rekla bych, ze to tak ma dost muzu. Muj taky. Ale je velky diplomat, takze niky nemam pocit, ze by me shazoval a vzdy vedeme spis klidnou debatu. A ma v podstate pravdu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 22:33
@Anonymní píše:
Ja mela takoveho byvaleho, casto mi oponoval a kdejaky muj povzdech se zmenil v diskuzi a nasledne hadku. Hrozne me to vycerpavalo, no asi te nepotesim, rozesla jsem se s nim, vadilo mi tam vic veci. Jinak ja osobne jsem trosku taky ten typ, co rad oponuje, ale delam to spis u obecnych veci protoze se rada na veci divam z mnoha uhlu a rada nad vecmi diskutuji. Tvuj muz ale nevypada ze by to byl jeho pripad, navic u natolik osobnich veci by mi to prislo nevhodne. Mel by te podporit. Ale oni chlapi jsou kolikrat v tomhle natvrdli, empatie nulova, nenapadne je jak moc se trapime a proste reknou svuj nazor. Ja bych mu asi rekla jak me jeho chovani zranuje, ze necitis tu podporu a chybi ti to.

Máte pravdu. Asi mu to řeknu. Akorát budu muset být konkrétní a nevím, jak to v tomhle případě udělat, aby to nebral jako útok na jeho osobu. Otázka je, jestli se tím něco změní… :(

Lucie1906
Kecalka 398 příspěvků 23.07.19 22:34

Mě tak trošku z toho co píšeš přijde jako by mu vlastně bylo úplně jedno jestli to dítě budete mít nebo ne, jako by ho vlastně nechtěl. A vy už nějaké děti máte? Můj partner mě dokáže hodně podržet a podpořit ve všem ale je fakt že ti chlapi, teda alespoň ten můj semnou prožívat všechno ale né tak dlouho jako já, když jsme přišli o miminko my, tak to partnera taky hodně sebrala ale neprožíval to tak dlouho jako já. A partner byl takový pořád nebo to dělá až teď?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 22:36
@Kfětoslava píše:
A dříve empatický byl? Traduje se, že mezi lékaři a právníky se vyskytuje hodně emočně plochých lidí jedoucích na výkony a já od známých znám dvě rozpadlá manželství s lékařem a rozvod a porozvodové období zrovna s těmi typy bylo daleko náročnější pro jejich inteligenci a jistou „pomstychtivost“ či jak to nazvat. Možná máte krizi, přechozený vztah, těžko říci. Ale na tvou otázku, neřekla bych, že chyba je v tobě a ano vyskytují se empatičtí muži.

Nikdy nebyl nějak empatický…ale ze začátku jsme taky neprožívali tak narocné věci. A určitě me tedy nenapadal. Spis jsem citila, ze se mnou v mnohém souhlasí. Jinak jsme manželé a máme už jedno dítě. Tak přechozením to asi nebude..

Kfětoslava
Závislačka 3137 příspěvků 23.07.19 22:37
@Anonymní píše:
Nikdy nebyl nějak empatický…ale ze začátku jsme taky neprožívali tak narocné věci. A určitě me tedy nenapadal. Spis jsem citila, ze se mnou v mnohém souhlasí. Jinak jsme manželé a máme už jedno dítě. Tak přechozením to asi nebude..

Aha, já myslela, že jste bezdětní.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 22:39

Ahojky…Vubec si jeho postoj nedokazu vysvetlit…Ja jsem potratila v 11tt, plod odpovidal cca 9tt, zvladla jsem to doma, noc pred planovanou revizi…Manzel me premlouval, at jedeme do nemocnice, ale ja vedela, ze to nema smysl, ze nejsem vylacnena, trpela bych stejne, jen v nemocnici…Po tom vsem, kdy mi rano na utz rekli, ze jsem cista, o me pecoval jak nikdy, asi me nejakym zpusobem obdivoval…Nicmene jsem rh negativni, manzel pozitivni a nikdo mi nepichl antigen. Vlastne jsem to ani nevedela, az mi to volala mamka a jeli jsme po 24h do nemocnice v 9h vecer, panika atd, ze mi to nedali, ale nikdo se nad tim nepozastavil, stihli to v „norme“. Manzel zuril, napsal stiznost vedeni, efekt to nemelo, ale v mych ocich byl hrdina…Zvazoval i pravnika, ale to by nemelo zadny smysl, meli se na cem otocit, jakoze nemohli udelat rozbor plodu atd…Myslim, ze by se mel chlap za svoji ze u rvat. Ale kazdy takovy neni..Mozna hodne ovlivnuje to, ze je take lekar, ze to vidi z jineho „uhlu“…Ale jeho neempatii vuci Tobe nechapu, mel by Ti byt oporou, at ma nazor jakykoliv…Asi by jsi si s nim mela promluvit, zda neni zakopany pes nekde jinde a proto se chova jak chova..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 22:41
@Lucie1906 píše:
Mě tak trošku z toho co píšeš přijde jako by mu vlastně bylo úplně jedno jestli to dítě budete mít nebo ne, jako by ho vlastně nechtěl. A vy už nějaké děti máte? Můj partner mě dokáže hodně podržet a podpořit ve všem ale je fakt že ti chlapi, teda alespoň ten můj semnou prožívat všechno ale né tak dlouho jako já, když jsme přišli o miminko my, tak to partnera taky hodně sebrala ale neprožíval to tak dlouho jako já. A partner byl takový pořád nebo to dělá až teď?

Ten nesouhlas a znevažovani driv taky malinko bylo. Ale vždy kdyz jsem se chovala neracionálně-dle něj. Teď je to víc. Jinak to dítě chtěl hlavně on a už mnohem dříve nez já. Já mu treba rekla, že nevím, jestli po tom všem ještě zvladnu další snažení. Že už nechci další revizi (a potrat) a že pokud bych mela jít napotřetí jeste, tak už dalsi dite asi vzdam. A on se hrozně divil a řekl at to prece ted vubec neresim, ze se nic takoveho zatim nedeje. Ale podle mě vubec nechape, jak je to vsechno náročný. Navíc mam jeste chronické zdravotní potíže…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 22:44
@Anonymní píše:
Ahojky…Vubec si jeho postoj nedokazu vysvetlit…Ja jsem potratila v 11tt, plod odpovidal cca 9tt, zvladla jsem to doma, noc pred planovanou revizi…Manzel me premlouval, at jedeme do nemocnice, ale ja vedela, ze to nema smysl, ze nejsem vylacnena, trpela bych stejne, jen v nemocnici…Po tom vsem, kdy mi rano na utz rekli, ze jsem cista, o me pecoval jak nikdy, asi me nejakym zpusobem obdivoval…Nicmene jsem rh negativni, manzel pozitivni a nikdo mi nepichl antigen. Vlastne jsem to ani nevedela, az mi to volala mamka a jeli jsme po 24h do nemocnice v 9h vecer, panika atd, ze mi to nedali, ale nikdo se nad tim nepozastavil, stihli to v „norme“. Manzel zuril, napsal stiznost vedeni, efekt to nemelo, ale v mych ocich byl hrdina…Zvazoval i pravnika, ale to by nemelo zadny smysl, meli se na cem otocit, jakoze nemohli udelat rozbor plodu atd…Myslim, ze by se mel chlap za svoji ze u rvat. Ale kazdy takovy neni..Mozna hodne ovlivnuje to, ze je take lekar, ze to vidi z jineho „uhlu“…Ale jeho neempatii vuci Tobe nechapu, mel by Ti byt oporou, at ma nazor jakykoliv…Asi by jsi si s nim mela promluvit, zda neni zakopany pes nekde jinde a proto se chova jak chova..

Tak tohle mě rozbrecelo :,( To se Váš muž zachoval moc hezky.. :srdce:

e-Surfařka
Ukecaná baba ;) 1143 příspěvků 23.07.19 22:50

Tak někteří chlapi jsou empatičtí, jiní ne. Tady mi přijde, že to asi bude jeden z těch vyloženě racionálních lidí s vysokou inteligencí a malou empatií. Ty jeho názory jsou podle mne v podstatě správné, podání hodně necitlivý. Co vlastně dělá za odbornost? Ono třeba u chirurgů se říká, že taková chladnější racionální povaha bez emocí je vyloženě výhoda. Nesedí na něj třeba i trochu rysy aspergera? Každý nedokáže emoce dávat najevo, někdo je ani tak intenzivně cítit :think:

Kobrakai
Kecalka 344 příspěvků 23.07.19 22:54
@Anonymní píše:
Tak tohle mě rozbrecelo :,( To se Váš muž zachoval moc hezky.. :srdce:

Zas at Vam to neni lito…Kdyz jsem z kontroly s brekem prisla k autu, urcite ho to vzalo, ale choval se taky prakticky…Asi bych uplne nechtela, aby se rozbrecel a byl stejne nepouzitelny jako ja, spis se hned preorientoval na tu revizi co mne cekala a bal se o me…Vzal si ale volno, aby nyl do te doby se mnou doma. Zase to berte tak, ze kdyz je clovek lekar, setka se s takovou ruznou hruzou, ze je vuci tomu az imuni i pres to, ze se to tyka nekoho blizkeho. Verim tomu, ze to muze byt i tim…Kamaradka to mela tak, ze se 5 let snazili o druhe detatko…Nekolikrat potratila, pri umelem se nedarilo, az pred 10ti mesici nahle otehotnela samovolne, take s jednim vajecnikem a vejicovodem a to mel jeji manzel jeste spatny spermiogram…Ona si pichala hormony a pri kazde ms plakala, on to bral tak, ze uz jedno maji, tak se to nepos***. Ve finale se pak pri jeho slabe chvilce dozvedela, ze si daval za vinu, ze jim to nejde a proto se choval tak necitelne, zralo ho to uvnitr…Urcite se zadari, drzim moc pesti :srdce: Ja to mam za sebou v kvetnu a uz se ted nehlidame, tak uvidime :kytka: :hug:

Lama Lama
Hvězda diskuse 54380 příspěvků 23.07.19 22:56
@Verun83 píše:
Ty veci resis pres emoce, on racionalne. Ty je vnimas diky tomu jako zasadni, dle nej resis blbosti. Rekla bych, ze to tak ma dost muzu. Muj taky. Ale je velky diplomat, takze niky nemam pocit, ze by me shazoval a vzdy vedeme spis klidnou debatu. A ma v podstate pravdu.

Mám to stejně, řeším většinu věcí racionálně a mám s tím v komunikaci z lidmi více emočně založenými problém. Já se klidně pohádám, spíš bych tomu ale řekla jakási argumentační přestřelka, právě proto, že do toho nejsem emočně moc zapojená, vnímám to tak, že každá mince má dvě strany. V podstatě je mi jedno jakou minci představuje já nebo on. To, že se mnou někdo nesouhlasí neberu osobně a za minutu po té " hádce" o tom ani nevim. Naopak, jsem ráda, že mi někdo ukáže jiný pohled na věc, dozvím se nové věci, ikdyž s nimi nesouhlasím, pomůže mi to jednou porozumět jiným.
Na takové to souznění, kdy si budeme notovat, moc nejsem. Nějak mi to moc nepřináší. Kývnu, souhlasím, ale nezískám tím žádný nový pohled, nové onformace.
NO a todle je právě ta blbá situace, kdy ty v tom logicky máš spoustu emocí a to racionálno se tam moc nehodí. Ikdyž je mu to asi běží na mysli - ty to vidíš tak, on ti chce přinést jiný pohled - že to je sice blbý, že ty výsledky nemáš ( to ale nevyřkne), ale že to v zásadě není taková tragedia a není třeba se stresovat, protože pravděpodobnost je mizivá…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 22:58
@e-Surfařka píše:
Tak někteří chlapi jsou empatičtí, jiní ne. Tady mi přijde, že to asi bude jeden z těch vyloženě racionálních lidí s vysokou inteligencí a malou empatií. Ty jeho názory jsou podle mne v podstatě správné, podání hodně necitlivý. Co vlastně dělá za odbornost? Ono třeba u chirurgů se říká, že taková chladnější racionální povaha bez emocí je vyloženě výhoda. Nesedí na něj třeba i trochu rysy aspergera? Každý nedokáže emoce dávat najevo, někdo je ani tak intenzivně cítit :think:

Ty kráso. Vygooglila jsem si aspergerův syndrom a polil mě pot. Neříkám, že sedí všechno, ale víc polovina věcí určitě… Jdu dál studovat.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama