Lockdown s předškoláčkem - jak máte rozvržený den?

24
9.3.21 05:10

Lockdown s předškoláčkem - jak máte rozvržený den?

Zdravím, zajímá mě, jaký máte v současné době program dne s předškoláčkem. Hlavně rodiče, kteří pracujete z domova - jak to zvládáte sladit, co se vám osvědčilo? Díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19590
9.3.21 06:33

Úplně stejně, jako když se chodilo do školky. Máme výhodu, že můžeme pracovat v noci, kontakty s lidmi vyřizujeme po obědě, co děti odpočívají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.3.21 06:53

Dopoledne sedí pred televizí, odpoledne je venku. Zatím nemáme žádný list od školky, protože to nestíháme :oops:
Jsem učitelka a celé dopoledne mám online. Někdy odpoledne mám kroužky. Takže moc času na zábavný program není.
Pokud není syn na pohádkách, ruší mě co 5 minut. Když se může dívat, tak jen 3-4× za hodinu.
Aktuálně opravdu doufám, že MŠ pustí nejdéle po Velikonocích.

• Citovat
  • Nahlásit
5961
9.3.21 07:09

My se s manželem doma stridame, žádný zvláštní režim nemáme, dopoledne si dcera hraje, kreslí, kouká na pohádky, udělá si nějaký ten úkol pro předškoláky. Odpoledne se jde ven, scházíme se na hřišti s nejakyma detma ze skolky, občas je dcera u babičky, nebo si bereme domu kamarádku, nebo naopak je už od rána u kamaradky. Zvládame celkem v pohodě, ale samozřejmě doufám, že školka bude co nejdříve. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1099
9.3.21 08:03

@Alušáček A pak se všichni diví, že se to tak táhne a pořád máme nějaká omezení. Všichni na ne kašlou a ještě si stěžují. Logika. Srazy na hřišti, babičky, kamarádi… jako já nejsem žádný přehnaný dodržovač všech pravidel, ale že bych to zase cíleně bojkotovala kudy chodím, to teda taky ne.

Jinak režim nemáme žádný zvláštní. Celý den tocime pohádky, hraní, vyrabeni, uceni, úklid, procházky, jídlo… úkoly do školky děláme po obědě, když nejmladší spí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
9.3.21 08:08

Sedí skoro celou pracovní dobu u televize. Pak jdeme ven, zahrajem si nějakou hru, jako každé jiné běžné dopoledne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
697
9.3.21 08:26

Mám dvě školkové, momentálně si spolu hrají, já vařím. Dopoledne stridame TV, volnou hru, „řízenou činnost“ (věci ze školky, čtení, cvičení, úkoly pro předškoláky), zahradu dle počasí (tam jsou sami). Po obědě si chvilku čteme, nebo jim dávám hádanky. Pak hraje nějaká stažena disney pohádka, to dělám do práce (hlavně hovory po telefonu), pak svačina a venek, popř. hra se mnou, deskovky, rozcvička, temperky. Večer je má manžel, já pracuji, popř. pracuji v noci, ale mám krátký úvazek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5961
9.3.21 08:41

@Midaku Klídek, my všichni co se stykame jsme covid měli v nedávné době..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
9.3.21 08:42

Máme s manželem oba HO. Ráno má dcera puštěný Déčko, pak si hraje (většinou s Albi tužkou, staví vláčkodráhu, kreslí, tuhle udělala plyšákům piknik), před obědem zas TV (někdy pohádku, někdy chce Attenborougha :mrgreen: nebo jinej dokument o zvířatech), pak jde někdy spát nebo si hraje. Až s manželem dopracujem, tak jdem ven (hřiště, školkový kámošky, naši kámoši, prostě společenský vyžití, ať nám nehrábne), nebo je u babičky když má zrovna taky HO, nebo hrajem deskovky, vaříme na další den. Intenzita TV se mi nelíbí, ale aspoň že teda má ráda ty zvířecí dokumenty, utěšuju se že se aspoň něco dozví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
795
9.3.21 08:52

Rano/dopo tv, tempery, lego, hraje si s auty, nebo když je něco třeba vyřídit- logo, zubař aj. Po obědě čteme, děláme pracovní listy, pak se snažíme jít ven. To je se mnou, krátké hovory zvládne, pokud mám delší konferenci je s ním muž. Ten si ho přebírá Odpo/večer, kdy já dodelavam práci či vařím na další den. Já můžu svou práci dělat dělat po kouscich, muž ne, je programátor. Vadí mi, kolik času trávíme u tv, mobilu aj., ale teď to prostě jinak nejde. Máme plné úvazky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1882
9.3.21 10:32

@Alušáček
Mame to uuuplne stejne.

@Midaku
Ja na zrovna na tohle omezeni teda s prominutim se*ru! Nevidim duvod, proc by se me deti NEMELY videt se svym nejlepsim kamaradem ze skolky. Ja i ta maminka jsme doma na materske (ja pri ni tedy pracuju online), oba tatinci cele dny na HO a nakupy obema vozi rohlik. S prarodici se zadna z nes nestyka.

Hlavne ze fabriky jedou vesele dal zejo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1099
9.3.21 10:49

@kyticka86 @Alušáček hele mně je to úplně jedno, já taky nedodržuju všechno přesně do puntíku, jen mi vadí, jak si lidi stěžují, že ta omezení máme, ale zároveň je porušují, čímž vlastně napomáhají tomu, aby tady ta opatření byla ještě dýl nebo ještě přísnější… jenže je to přesně tak, jak píšete. Oni prostě nechápou, proč zrovna oni by se měli zrovna v tomto omezovat. No proč asi, že… U nás jsou totálně plná hřiště, rousky tam nemá vůbec nikdo, ani dospělí, natoz tak děti, chrchlaji tam jeden přes druhého a policajt jde okolo a dělá, že to nevidí. Ja chápu, že pro všechny je ta situace na prd, ale když nebudou žádné sankce, tak to lidi dodržovat nebudou, a když to nebudou dodržovat, nikam ne nepohneme. Když ta opatření budou jen na papíře, ničemu nepomuzou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
539
9.3.21 11:20

Tak třeba mně by dozajista hráblo. Na hřiště chodíme taky a s babičkou se taky občas děti vidí. Duševní zdraví je taky velmi důležitý, ne jen to fyzický. A když jsem doma třeba i s manželem, který sleduje zprávy skoro celytden, tak už bych byla zavřená asi v blázinci. Nejsme rodina, která musí být pořád někde na horách nebo u moře, ani na to nemáme peníze. Ale prostě 100% to dodržovat nedokážu.
Jinak k tématu. My si někdy během dne uděláme úkol, co přijde ze školky, to zabere tak 15 nebo 20 minut a zbytek kouká na tv, hraje si, trénujeme logopedii, chodíme ven. Máme ještě miminko. Nijak nehrotím nějak režim. Jen aby si každý den udělal ten úkol.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.3.21 12:09

Manžel vstává do práce dřív než obvykle, aby mě odpoledne střídal, já pracuju z větší části zdomu, případně různé pochůzky nebo když potřebuju jet něco zařídit plánuju na jejich spaní. Vymýšlím výlety, aby se unavili a dělám z obyčejných věcí zážitek, jedeme autobusem dvě zastávky po městě, odtamtud jdeme naházet slupky kozám a dojdeme na jinou zastávku, odkud jedeme domů. Je to občas masakr, snažím se je unavit, ale já jsem teda grogy o dost víc, když je oba tahám :lol: nebo jedeme mašinkou pro tatínka do práce a on nás vezme domů autem. Když spí, tak pracuju, vyřídím maily apod. Když jsou utahaný zvenku a je jim zas na chvíli vzácnost být doma, tak pracuju/vařím. Vaříme teda často spolu. Víc než školka jim podle mě chybí kroužky, sporty, plavání a možnost se vyběhat. Taky sázíme zeleninu, občas něco vyrobíme, ale to mě extrémně nebaví, byla jsem ráda, že to dělají ve školce :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5961
9.3.21 12:12

@Midaku U nás teda na hristi nikdo nechrchla, mě připadá, že všechny nemoci zmizely, zůstal jen covid.. My chodíme na méně frekventované hřiště, mám stejný okruh lidi s kterýma se vídáme, většina z nás už covid měla, navíc se testujeme v práci.. Kdyby byla otevřena školka tak ty stejně děti co si spolu hrají na hristi jsou spolu ve školce, kontaktu člověk nezabrání a upřímně si neumím představit držet dítě měsíc v izolaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat