Logopedická škola v Praze - dysfázie

Anonymní
26.1.20 09:43

logopedická škola v praze - dysfazie

Dobrý den

jaké jsou logopedické šklky v praze pro děti s vadami řeči, u nás dysfázie, jak jste spokojené? já jsme na vážkách, vratili jsme se ze zahraničí, kam dcera chodila do normální školy a pochytávala i druhý jazyk už, nicméne nemluví ve větách, neslyší dobře slabiky, místo bačkory třeba říká pakory atd..tady nebyla žádná logo školka a v česku mi logoped i pediatr navrhují speciální školku pro vady řeči, nebude to mí t opačný efekt, když bude s jinymi dětmi, co taky špatně mluví? já nevim, v zahraničí zas tvrdili, že je lepší, když bude v normální…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

845
26.1.20 10:38

A kolik ji je? Rika se, ze dite s dysfazii neprejima spatne mluvni vzory. Za me rozhodne logo skolka. Chodila jsem tam rok a spokojenost velka. Tak intenzivni peci jako tam nikde nedostane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.1.20 10:47

@Oriseka 4,5r, zvažuji to no, manžel zas nechce, že normální školka, at se nevyčlenuje a po školce logo kroužky, ja nevim no, nejste náhodou z Prahy, pokud ano, jaká logo školka?

• Nahlásit
  • Citovat
15934
26.1.20 11:18

Syn VD expresívní ted uz v prvni tride. Jak pise @Oriseka deti s VD spatne vzory mluveni neprejimaji. Tendence ze „zdrave“ deti táhnou jsme meli i my. Za me ano tahnou, ale ne v reci. Tahnou ve vsech ostatních oblastech ale v reci spis ne.
Logopedicka skolka je super v tom ze dítě ma kazdy den logo peci, dela ji behem dopoledne, kdy není unavene a pozornost a praceschopnost je lepši a maly kolektiv deti. V bezne školce ma zase sve kamarády z okoli, režim bezne skolky a velly kolektiv deti, ale veškera práce je na vas po odpolednech a vecer, navic musite řešit dojizdeni a logopedii zvlast. Nekdy je to velmi narocne dite po 17hod přinutit k výkonu a práci.

My nakonec tuto situaci vyřešili kombinaci obou systemu. 2× tydne soukromý logo stacionár a 3× tydne bezna státní skolka, do toho 1× tydne logo kroužek, doma jsem pracovali o vikendu a dny kdy nebyl v logo stacionári. Za nas super.
Jsme z Brna takže se školou neporadím ale logo klinika ma super logop. kroužky :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
845
26.1.20 11:43
@Anonymní píše:
@Oriseka 4,5r, zvažuji to no, manžel zas nechce, že normální školka, at se nevyčlenuje a po školce logo kroužky, ja nevim no, nejste náhodou z Prahy, pokud ano, jaká logo školka?

A tu diagnozu mate od klinickeho psychologa? Deti v dvojjazycnem prostredi jsou bezne opozdeny v reci o rok, nekdy i vic. Ja jsem tenkrat pred 30 lety chodila do predchudce Don Bosco a super. Dopoledne individualni logopedie pul hodiny+skupinova logo, odpoledne na doma ukoly. Skolka byla jen dopo, po obede se slo domu pracovat. Logo stacionar je v Zitne-tam je to na mesic jako skolka a ceka se treba rok. Syn ma taky logo vadu. Chodi dopo do normalni skolky s asistentem a odpo pracujeme tak hodinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.1.20 16:39

@Oriseka ano, máme, ona nemluví vůbec, jen jedno slovo, vetu nedá a ještě přehazuje slabiky, proto jsme se vrátili, že 2 jazyky docela napor a líp se mi to řeší v česku..pre do budoucna mohou být problémy ve škole a to nechci řešit v jinem jazyce, učení apod..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.1.20 17:07

Kdysi jsem byla na praxi v logo školce Don Bosco v Bohnicich a byla TOP. Dysfazii tam opravdu uměli. Navíc pokud se s dítětem opravdu dře, jde to zreedukovat až tak, že se nepozná rozdíl od „zdravého“ dítěte. Vaší dceři je už dost let, navíc byla ještě v dvojjazyčném prostředí. Já bych to skutečně viděla na dobrou školku plus další práce doma. :-( Je možné si zkusit sehnat třeba na pedagogické fakultě někoho na reedukaci, jako studenti jsme to dělali, ale platí se cca jako za výuku jazyků - tudíž to není nic levného.

Jinak nevím, v jaké zemi jste byli. Mám zkušenost, že angličtina je pro děti lehčí, než čeština. Určití lidé ve specifické situaci - cestující za prací po světě - dávali děti do mezinárodních škol, češtinu oželeli a dítě prosperovalo.

Anonym kvůli profesi. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
9
26.1.20 17:12

Syn chodi do logopedicke skolky v Sasankove na Praze 10. Velka spokojenost,12 deti ve tride, kazdy den logopedie…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
845
26.1.20 19:04
@Anonymní píše:
@Oriseka ano, máme, ona nemluví vůbec, jen jedno slovo, vetu nedá a ještě přehazuje slabiky, proto jsme se vrátili, že 2 jazyky docela napor a líp se mi to řeší v česku..pre do budoucna mohou být problémy ve škole a to nechci řešit v jinem jazyce, učení apod..

Tak to jo. To je dobre, ze jste se vratili. Jestli ani nespojuje slova, tak logo skolka je dobre reseni. Zkuste obvolat logo skolky, jestli by nekde nemohla nastoupit hned(treba i v soukrome) a taky se informovat jake jsou sance pristi rok. Jestli uz bude predskolak, tak by to mohlo byt dobre. Tenkrat to byla vylozene vyberova zalezitost, coz uz ted snad neni. Stejne vas ceka hodne prace, tak at mate nejvyssi moznou podporu. A asi budete potrebovat papir z PPP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama