Logopedické vady u 4,5letého dítěte

202
16.5.16 14:18

logopedické vady u 4,5letého dítěte

Dobrý den,
mám dotaz mám 4,5letého chlapečka..co špatně mluví neumí tak 6 písmenek,2 písmenka už se naučil chodíme k logopédce od 4 let. Písmenka co neumí si nahrazuje jinými písmenky což je normální, ale teď mi řekla doktorka, že písmenka co už umí konkrétně N si také nahrazuje jiným písmenkem… což je divné, občas komolí věty, ale že mi to vysvětlí na další návštěvě, jen řekla..nic vážného, ale má strach co to bude. Nesetkala se s ním nějaká z maminek?
Děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23216
16.5.16 14:22

No, já. Ale můj syn má vývojovou dysfazii.. Něco jako že nemá talent na řeč, hlavně výslovnost, vyjadřování, částečně i pochopení, porozumění. Nemá ten cit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23216
16.5.16 14:23

Mám dobrou zkušenost s vyšetřením ve spec. pedagogickém centru. Za chvíli bude předškolák, řešila bych to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
202
16.5.16 14:38

On tedy půjde do školy od 7 let a v jakém spec. pedagogickém centru jste byla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59318
16.5.16 14:54

@Penelop kluk mi to dělal, chodil do logo kroužku a upravilo se to před nástupem do školy.. měl ale špatně vyvinuté svaly kolem pusy, nešly mu měkké (š, č, ž, ř, r, k, l).. nahrazoval, nakonec se naučil. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23216
16.5.16 16:33

@Penelop v Ostravě. Zkus najít na netu co je nejblíž u vás. Jo, můj půjde do školy v sedmi, je v květnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4149
16.5.16 16:33

Dcera to dělala taky. U ní je to tím, že to má zažité - mluvit začala brzy, má obrovskou slovní zásobu a mele celý den… Učili jsme se postupně po slabikách, potom celá slova ve spojení s obrázky. Hodně jsme trénovali a trénujeme svaly kolem pusy, jazyk a je to o hodně moc lepší. Jinak mi logopedka říkala, že je jedna věc to písmenko umět vyslovit a další věc je to dát do slov a do vět. To je těžší, protože se jednak soustředí na to, co chce říct a jednak na správnou výslovnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama