Logopedie - co vám poradili?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
94
7.1.22 19:43

Logopedie-co vám poradili?

Dobrý den, je tu někdo, komu ve třech letech dítě nechce pořád moc mluvit a byl už na logopedii? Co vám prosím poradili? Případně co během návštěvy logopedie doktorka s dítětem dělá? Děkuju moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3075
7.1.22 20:13

@DSB2021 no jé, je…mě dvojčata nemluvily vůbec, proto museli do logo školky (i když na školku zralí nebyli) Trauma ze školky mají dodnes, i když šlo o speciální školku, tak děs…ale měli tam 4× týdně tu nejlepší logopedku.
Jako jediná je zaujala a začali mluvit. Na nikoho nereagovali, neodpovídali, totální nezájem. Jen ona to s nima uměla, chodíme dodnes (6let)

Mluvení u zrcadla, a vytváření svých slov, které zvládnou, nabydou sebevědomí a zárověn procvičují slabiky důležité pro další rozvoj. Např. Jábo (jablko), Jája (holka), Hopi - Pipo (zajíc) Pů (mědvěd) Bobo (krtek)… doma se mnou nechtěli, ale třeba s partnerem, kterého viděli méně, to rádi cvičili. Časem i se mnou, třeba venku na procházce jsme tohle furt procvičovali. Hlavně pomalu a dbát na správnost. Není nutný počet slov, ale správně vyslovené slabiky.
Taky hry jako pexeso a hry na pamět, postřeh.
Nejhorší jsou ty kecy okolí a rodiny „však oni jednou začnou mluvit“ bylo mi do breku, proč to teda všechno dělám, když podle všech přece začnou mluvit sami..ale říkám "co když nezačnou? " to jako pujdou do zvláštní školy?
Už trochu mluví, ale nikdo netuší kolik je zatím dřiny. Takže pro mě bylo nejhorší, obrnit se před kecama okolí. Taky jde na dětech vidět nižší sebevědomí, jak do nich děti ve školce (už v normální) šijou, proč tolik nemluví. Ale kompenzujeme to sportem, kde se cítí dobře a jde jim to. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8677
7.1.22 20:37

Začala jsem s oběma dcerami chodit k logopedce s takto starýma
nejdřív rozhýbaly jazyk a pak se řešily další písmenka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7192
7.1.22 20:57

@axlpol V KLIDU! u dvojčat je to normální.. holky chodily na logo do 6 let, pak naskočilo R i Ř a od té doby pohoda, klídek, tabáček ;) fakt je to dočasné, už se to bude jen lepšit a od těch 6/7 let se nepozná, že byla nějaká vada, tak jen vydržet :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat