Logopedie do domu - průzkum

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petucelli
Povídálka 13 příspěvků 08.04.18 08:47
Logopedie do domu - průzkum

Milé maminky,
obracím se na Vás s dotazem či takovým malým průzkumem. Momentálně se nacházím v Kanadě, předtím jsem však pracovala ve spec. MŠ a během té doby jsem vystudovala spec. pedagogiku. Tady jsem zjistila, že zde celkem funguje docházení logopeda přímo k dítěti domů místo k docházení do ordinace. Co jsem se zatím snažila zjistit, tak v ČR to není úplně rozšířené.
Ráda bych se vás zeptala co jsi z pohledu rodičů o tom myslíte a či byste něco takového ocenili?
Budu ráda za každou zpětnou vazbu.
Děkuji.
 Petra

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

KKatka23
Kelišová 7201 příspěvků 08.04.18 08:56

Já teda bych stopro ocenila! Mám děti blízko u sebe a žádné hlídání a už teď jako se mi blbě řeší doktoři, představa, že bych třeba s pětiletou jezdila k logopedovi a čtyřletá a dvouletá by tam jako měly někde sedět a čučet hodinu, tak z toho teda je mi zle už teď, to vám povím :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: takže za mě super nápad!

Billi
Nadpozemská drbna 25701 příspěvků 08.04.18 09:03

Ocenila bych to. Syn je v cizím prostředí nesoustředěny. Hlavně mám 2 děti a zvládlo by se to najednou. Takhle jezdíme 2×, protože často nemá termíny u sebe.

Petucelli
Povídálka 13 příspěvků 08.04.18 09:03

@KKatka23 Děkuju za odpověď. Já když jsem se s tím setkala poprvé, tak jsem byla překvapená, ale čím víc o tom přemýšlím, myslím, že by to mohlo být dobré.

Petucelli
Povídálka 13 příspěvků 08.04.18 09:05

@Billi Děkuju za odpověď. Viděla jsem. to v praxi tady, že děti velmi dobře spolupracují. Samozřejmě je to individuální.

kuchle
Zasloužilá kecalka 898 příspěvků 41 inzerátů 08.04.18 09:06

@Petucelli Já bych to také ocenila. Logopeda nepotřejume, ale pokud by byl takový, který by docházel k nám domů, určitě bych volila jeho. Syn je u cizích nesouustředěný a dcera se bojí.

Cuddy
Extra třída :D 14762 příspěvků 08.04.18 09:08

@KKatka23 A doma by ti mladsi deti to starsi dite, co se ma soustredit na praci s logopedem, nerusily?

Monchichik
Ukecaná baba ;) 1964 příspěvků 08.04.18 09:11

Určitě bych takovou službu využila. Je to super nápad. Obzvlášť když máš doma třeba ještě mimino, tak je celkem náročné se takhle načas někam dostávat. Takže za mě ano!

Petucelli
Povídálka 13 příspěvků 08.04.18 09:11

@kuchle Díky za odpověď, oceňuji to.

Petucelli
Povídálka 13 příspěvků 08.04.18 09:13

@Cuddy Samozřejmě to není pro každého a je nutný zařídit i podmínky, Vše je určitě individiuální.
@Monchichik Přesně tak, myslím, že úspora času hraje velkou roli. Díky za odpověď.

Ijen
Kecalka 342 příspěvků 08.04.18 09:14

My meli logopedku za rohem a syn celkem spolupracoval, kdyby dochazela k nam tak se samozrejme branit nebudu. Ale ona mela objednane deti jedno za druhym, kdyz bude dochazet domu stihne jich sotva polovinu. Takze je otazka spis pro logopedky, jestli by meli zajem. A dalsi otazka jsou uhrady.

lísteček1
Ukecaná baba ;) 1039 příspěvků 08.04.18 09:17

Dobry napad!
Kdyby to bylo u nas ve meste, tak bych to tedy vyuzila i kdyby to bylo placene.
Sama ted shanim soukromou lohopedku, ale je to marny.

Petucelli
Povídálka 13 příspěvků 08.04.18 09:18

@Ijen Určitě souhlasím, že je nutné zvážit i toto. Primárně mě teď zajímal názor rodičů, pokud je tu i nějaká logopedka budu jen ráda za reakci.
Tato služba už někde funguje pro dospělé či seniory, kteří potřebují péči logopeda, ale nemohou docházat do ordinace. Hrazená je ze strany klientů. Přiznávám, že jsem zatím nezjišťovala, jak to přesně chodí v Kanadě, ale určitě se o to budu dále zajímat. Každopádně, děkuju za odpověď.

Magical-eyes
Stálice 78 příspěvků 08.04.18 09:18

Je asi lepší zvládnout během dne více dětí v ordinaci, než půl pracovní doby strávit dojížděním. Peníze cestující logoped vybere od klientů, ale ty přesuny nejsou kvalifikovaná práce. Celkem kontraproduktivní. :nevim:

Petucelli
Povídálka 13 příspěvků 08.04.18 09:19

@lísteček1 Bohužel situace je taková, že dětí s vadou řeči přibývá a logopedů je nedostatek. Moc dobře si pamatuju, jak jsme s tím bojovali, když jsem pracovala jako učitelka ve spec. MŠ. Návštěva jednou za měsíc na 30 minut, byl zázrek.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Vedle něj sedět doma nebude! Kopřivová opět odjela bez Jágra, prý na týdny

Modelka Veronika Kopřivová (27) opět utíká od svého přítele Jaromíra Jágra za... číst dále >

Jak to jen dělal? Vědci popsali Jacksonův trik s popíráním gravitace

Vzpomínáte si na tanec Michaela Jacksona v klipu Smooth Criminal? Král popu v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

Slavné matky po čtyřicítce se varování odborníků nebojí

Ačkoli gynekologové ženy před mateřstvím ve starším věku spíše varují, matky... číst dále >

Reklama