Logopedie - vysoká škola

Anonymní
20.10.19 17:42

Logopedie - vysoká škola

Dobrý den, chtěla bych znát váš názor, který obor se vám jeví lépe a má lepší uplatnění, moc by mi to pomohlo.

https://www.muni.cz/…87-logopedie

https://www.muni.cz/…i-pedagogika?… (v případě tohoto oboru si budu vybírat specializaci mezi logopedie/surdopedie nebo psychopedie/somatopedie nebo psychopedie/oftalmopedie, psychopedie/etopedie) - popřípadě pokud někdo studoval, tak který si vybrat)

Děkuji mockrát,

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

499
20.10.19 18:27

Proč anonym? Tak záleží co chceš jednou dělat. Když budeš mít specku a státnice logo/surdo tak z tebe bude logopedický asistent stejně jako když budeš budeš mít bakaláře z logopedie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
499
20.10.19 18:29

Ještě doplním, že pokud přesně nevíš co bys jednou chtěla dělat, tak je lepší specka. My si zaměření volili až na konci druháku, takže bylo plno času seznámit se se všemi pediemi a pak se ve tretaku věnovat jen dvěma, které nás zajímají

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6421
20.10.19 18:59

Ten samostatný obor logopedie vzniknul kvůli tomu že si tuto specializaci volila drtivá většina celého oboru speciální pedagogiky. Dva roky jsme pořád slyšeli že na logo chodit nemáme, že tam chce každý :mrgreen:
(já teda zrovna ne, já chtěla etopedii)

Pokud seš si fakt jistá logopedii, jdi přímo na ni. Pokud si myslíš že bys v životě využila i ostatní specializace (aspoň okrajově) jdi na tu všeobecnou speciální pedagogiku.

Nicméně stejně si podej přihlášku na oboje, těžko říct jestli se na oboje dostaneš a pak vyber. Případně ber to kam se dostaneš ;)

Uplatnění je podobné, akorát u té všeobecné budeš mít i tu surdopedii a to se může hodit. Budeš Bc. tak či tak. Stejně to pak bude chtít toho magistra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.10.19 02:34

Já chci taky na logopedii, napiš mi SZ:slight_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie