Lokální anestezie u přišití uší u dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sromulenka
Kecalka 457 příspěvků 03.10.14 19:38
Lokální anestezie u přišití uší u dětí

Zdravím maminky, dnes mi kamarádka řekla, že jde s malým na operaci uší. Doktor jí doporučil lokální anestezii, což je lepší, ale zajímalo by nás, zda dítko tu hoidnku vydrží ležet v klidu. Ano jistě dostane zklidňující léky ale i tak.. Máte s tím některá zkušenosti? Děkuji moc :! :mavam:

Reakce:
lulinaaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.14 19:43

Ja bych byla pro celkovou. I z pohledu ditete, vzdyt je to stresujici koukat na doktory a citit to tahani atd. :think: nevim ale kolik malemu je.

mulder99
Povídálka 18 příspěvků 03.10.14 19:49

Já nejsem zdravotník, ale zachoval bych se podle věku dítěte. Menší děti bych asi dal pod celkovou, starší děti bych dal pod lokální. Každá celková anestezie je pro člověka ubíjející.
Napadlo mne, zda by nešlo počkat, až ten mrňous trochu odstárne? Uši se nechají přišít přeci kdykoliv, zde nehrozí nebezpečí z prodlení jako u jiných operací?

sromulenka
Kecalka 457 příspěvků 03.10.14 19:56

Prckovi bylo 5 let. Říká se, že právě do 5 let je to pro děti nejlepší. Později - více bolestivé. O celkové anestezii se dr. prý vůbec nezmínil.

Lenek
Kelišová 5644 příspěvků 03.10.14 20:01

@sromulenka mladší bratr měl lokální, ale byl až v 8(coz je 4 roky zpět) a zvládl to. U tak malých dětí nevím jestli to vydrží. Mě i staršímu bratrovi je šili v 6 a měla sem celkovou(ale to už je 20 let ) 8)

JulkaD
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.14 20:23

Ahojky, byla jsem jako dite v lokalni. Neco si z toho pamatuji a pak od mamky. Tahalo me to, brecela jsem, cukala jsem se jim, museli mi drzet hlavu etc :roll:. Kdybych si v tu dobu mohla vybrat ( :mrgreen: )-lokalno by to teda nebyla;). Ale nebolelo to, to nee, takze pokud mu daji nejake oblbovaky, bude mit na sale maminku, mel by to zvladnout ok

Takyjedna
Závislačka 4724 příspěvků 03.10.14 20:25

Já bych byla pro lokální, celková je prý i pro dospělého nebezpečná. Prý pak může mít člověk (dospělý) i výpadky paměti a jiné nežádoucí účinky? Natož dítě, to bych se bála Edit: teď jsem si to po sobě přečetla a vypadá to jako filipika proti anestezii. Já měla celkovou 2×, 14 dní po sobě a nic se mi z toho nestalo, pak mě čekala další a dali na výběr a přikláněli se k lokální, že je to pro organismus lepší. A to jsem byla dospělák

Příspěvek upraven 03.10.14 v 20:31

veronikacek
Kecalka 367 příspěvků 03.10.14 20:25

Dceri je sili pred 2roky, mela renkrat cerstve 6 a nechali sme celkovou narkozu, pred operaci byla docela nervizni a nedokazu si predstavit ze by mela lezet v klidu a cekat, uz to slysim „uz to bude? kdy uz to bude?“ nam trvala presne hodinu a pul…

Takyjedna
Závislačka 4724 příspěvků 03.10.14 20:36

@veronikacek To by se nejspíš ani nestalo, já jsem i tu lokálku částečně prospala, trošku jsem vnímala, ale okrajově, pak se mi chtělo spát, tak jsem si dáchla. Oblbovák, jako oblbovák. Ale asi záleží na operaci?

yourlady
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 04.10.14 00:08

Urcite lokalni, je setrnejsi, stryc je lekar, nedavno jsme se o tom bavili, vzdy doporucuje lokalni, i detem

Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 04.10.14 08:20

Jakože odstávající uši přišít?
Tak na tom jsem byla, když mi bylo 12 a je to můj asi nejhorší zážitek. Lokální - dali mi do každýho ucha snad 10 injekcí, každou jsem cítila. Přestávalo to během operace působit, dopichovali. Pro mě teda naprostý peklo. Kdybych šla znovu, tak do celkový.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >

Koptashow, na kterou byla radost se dívat: Václav Kopta Lvy zvládl skvěle

Jeho televizní pořad Koptashow, v němž slíbil odhalovat nejrůznější tajemství... číst dále >