Lopatkovec (Spathiphyllum )

Verca1990
21.6.15 14:48

Lopatkovec(Spathiphyllum )

Ahoj holky, má některá zkušenost s lopatkovcem? Mám jej hezký,0 ale nekvete..Už 5 let mi krásně roste, množí se, ale prostě nekvete..Nejsem zběhlá v kytkách, mám jej v hlíně, teď jsem se ale dočetla, že by měl být v rašelině..Může to mít vliv na kvetení? Díky..A další otázka, ulomila jsem omylem orchideu, měla asi 6cm, ještě žádný pupen, ulomilo se to nad kolínkem, tak jsem zastřihla asi 1cm nad tím kolínkem, je tam šance že pojede dál? Nebo ji mám odstřihnout celý ten výhonek nový?

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

13992
21.6.15 14:57

Pěstitelka jsem prachmizerná, orchideje nevedu, ale lopatkovců mám spoustu, ve stejné hlíně jako ostatní kytky. Kvete mi často (teď zrovna kvetou asi všechny). Mám ho ráda, protože snese i dost stínu, takže s ním zaplňuju všemožné kouty, mám ho dvakrát i v koupelně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verca1990
21.6.15 15:01

Tak teď tedy nevím, co dělám špatně… :think: :lol:

• Citovat
  • Upravit
4104
21.6.15 15:19

Mám tu jeden obří a kvete… je v obyč hlíně, co jsem nahrabala ze záhonu :think: už asi 7 let nepřesazený, chudák.

má ten tvůj dost světla??? já ho mám v rohu, z obou stran je okno. přímé letní slunce tam ale nesvítí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.6.15 15:25

@Verca1990 lopatkovec chce hodně zalévat a rosit :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verca1990
21.6.15 15:27

Mám ho na skříni, tu mám na konci obýváku od okna..Slunce na něho nesvítí ale ani tmu nemá..Tak zkusím ještě tedy přesun jinam..:)

• Citovat
  • Upravit
Verca1990
21.6.15 15:29

@eviku-miluna

Zalévám 1× týdně..Vždy ve středu-čtvrtek zkusím, pokud je suchý, zaleju, pokud ne, zalévám v něděli..Takhle to dělám každý týden a rosím denně.. :nevim:

• Citovat
  • Upravit
22609
21.6.15 15:33

@Verca1990 lopatkovec nechce přímě světlo, takže umístění na skříň je ideál. Já ho zalévám tak jednou za 14 dní. Dokud jsem ho měla na okně, tak taky nekvetl, teď jak je na skříni kvete.
Orchidej nevím, naštěstí jsem žádnou neulomila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.6.15 17:39

@Verca1990 můj lopatkovec se zmůže max na 2 květy ročně, ale jinak vypadá, že se mu daří, tak s tím neporadím. Květní stonek orchideje nechej tak, jak jsi ho zastřihla, měl by po čase vyrašit nový stonek u kolínka a bude pokračovat v růstu dále :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4104
21.6.15 20:50

@Verca1990
s tím zaléváním se mi to zdá ok, zalévat až má sucho… ať není přemokřený

přesun jinam bych zkusila (ne na slunce, ale klidně k oknu), třeba se mu na skříni nelíbí i něco jiného, cokoliv.

mě kvete prakticky neustále, nestalo se snad, aby na něm nebylo kolem 5 květů. mám pocit, že furt jenom odstřihuju odkvetlé květy :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56512
21.6.15 21:19

Mám ho v paludárku, vypádá, že dost skomírá, ale kvete často. tak se tomu tvýmu daří třeba moc dobře :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Reklama