Loupající se kůže na prstech - co to může být?

13496
25.12.10 22:51

Loupající se kůže na prstech-co to může být?

Ahoj holky
male se zacala celkem dramaticky loupat kuze na vnitrni strane palcu na rukou,zacalo to zrejme dnes jinak bych si toho vsimla,behem hodky to zacalo i na jinem prstiku,neboli ji to,ale pod tou kuzi ji ma takovou zarudlou,podrazdenou,zkontrolovala jsem ji i nozky a tam uz se loupou palecky taky.
V zivote to nemela,ji furt to stejne,takze alergie urco ne,ani zadna zmena kremu atd…
Procitala jsem net,nekde se pise,ze prodelana viroza,nekde spala(zadne priznaky nema),ekzem…
Zrejme pujdu v pondeli na kozni,ale zajimalo by me,zda s tim mate nektera zkusenost.
Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
25.12.10 23:07

nevim jak u deti, priteli se to nekdy dela na rukou a je to mykoza :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
25.12.10 23:14

Ahoj Tami,
ja mivala neco podobneho jako mlada holka, ale hlavne na stredni, jako uplne male dite ne, nevim jestli to tedy bylo totez. Delalo se mi to hlavne v zime, loupala se mi kuze na rukou, ale az skoro do masa a mela jsem to uplne popraskane :roll:
Dr. mi na to vetsinou predepsala Canesten, takze to asi vazne bude nejaka mykoza :nevim: nebo typ plisne nebo co, ja si myslela, ze to mam ze zimy/mrazu.. Ale ted uz jsem to dlouho nemela…
Chudak Emicka, at ji to moc neboli :huban:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.12.10 00:05

Bývá to při spále,nebo spíš po spále.....nemohla jí prodělat aniž by jste si všimla,že jde o spálu a přičítala to chřipce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lena F.
26.12.10 00:42

Taminko já osobně trpim na takové to loupání po nějakem stresu. Může to byt tim vánočním shonem.
At' se to co nejrychlej zahojí!

• Nahlásit
  • Citovat
9868
26.12.10 00:50

jj, asi bych to taky viděla na tu pospálovou reakci… nebo třeba 5 či 6 dětská nemoc, teď nevím, ale jednu z nich jsem prodělala už jako dospělá - teploty, bolesti v krku, ale vlastně jsem se i osypala na pár dní… pak to utlo a loupat jsem se začala s prodlevou pár dní a jen mezi prsty.
byla nedávno nemocná?
jinak možná ta mykoza - ta může být hned třeba jen z vlhkého ručníku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
26.12.10 00:53

Taminko, klasická mykóza - její původce se myslím dokonce jmenuje plíseň meziprstní… Je to běžný obyvatel lidského těla, problémy dělá jen při nějakém zapaření, opruzení a tak… Na nohy klasicky pomůže mast LAMISIL (ale je teda dost drahá), jestli je možné i na ruce, nevím…
Zkus navštívit dermatologa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9403
26.12.10 09:07

Já měla loupání do masa a byl to akutní nedostatek vitamínu B,takže jsem dostala injekce,ted nevím jestli 6 nebo 12 a pomohlo,ale určitě zajdi k lékaři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
26.12.10 09:31

tak zadnou nemoc v posledni dobe neprodelala,to bych si urcite vsimla.A spalu uz vubec ne,cetla jsem priznaky spaly a nic z toho nemela.
Dokonce ma tu kuzi na dlani u palce takovou cervenou a na jedne ruce tam ma dokonce jakousi krvavou tecku ci co to je..

Leno stresem z Vanocniho shonu?Jezis,copak uz i decka trpi necim takovym? 8-o

No urcite s ni zitra zajdu k dr,tak jsem zvedava co to bude..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4618
26.12.10 10:05

Tak me napadl taky spalovy bacil, mel to pred rokem syn kamaradky. Taky nemel zadne jine priznaky, jen se mu zacaly loupat dlane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
26.12.10 10:17

tak jsem si jen tak pro jistotu zavolala na pohotovost a dr me rekla,ze to opravdu vypada ze prodelala spalu a ze mame zitra hned naklusat na odbery krve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lena F.
26.12.10 10:39
Taminka píšeLeno stresem z Vanocniho shonu?Jezis,copak uz i decka trpi necim takovym? 8-o

Dítě vše proživá s Tebou…
A jestli malá měla meně pozornosti než obvykle kvuli tomu že jsi musela udělat tolik věci navic, tak ano muze něčim takovym trpět :kytka:

Dělávala jsem to taky že jsem chtěla stihnout skoro nemozné a zapomínala jsem o čem ti vánoční svátky opravdu jsou.

At' se Ti daři!

• Nahlásit
  • Citovat
13496
27.12.10 08:33

Leni dekuji za vysvetleni,ale ja nastesti Vanoce nejak neprozivam a nestresuji me,takze mala nemela cim trpet.

Jinak dnes rano jsem teda volala k mudre,sestricka mi rekla,ze pokud neprodelala nejakou virozu(coz urco ne,protoze me zna a vi,ze bych tam na stopro dosla)tak to muze byt i tim pocasim,jak se nosi a nenosi rukavicky a je mraz tak se muze kuze zacit olupovat a na nozkach kvuli vetsi vrstve obleceni(puncosky,ponozky,snehulky atd).Tak mam mazat a zkusit nejake vitaminy s B a uvidime.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1527
27.12.10 14:43

Synovi se taky oloupaly ruce, vypadalo to dost ošklivě. Může to být právě po nějaké streptokokové infekci (jako je spála), ale syn má výtěry z krku vpořádku. Takže taky nevíme co to je :think: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7217
3.5.11 22:50

Ahoj,
mám podobný problém. Také se mi začala (dnes) loupat kůže na prstech u rukou.
Oproti dceři zakladatelky jsem prodělala před cca měcícem virozu. (Pravděpodobně - u Dr. jsme nebyla)
Je možné, aby to bylo pouze oslabením organismu? Případně reakce na léky?
Trochu jste mne vyděsili tou spálou… :think: :-?
Když zalovím v paměti, stávalo se mi to už dřív (tipuji, že to mám tak popáté za život), ale nikdy jsme to u dr. neřešila. :nevim:
Díky za reakce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama