Loupající se nehtíky od lůžka

7368
25.7.11 13:00

Maminky prosím nevíte co by toto mohlo být? U dcerky ( 2 roky) - Na fotce to vypadá trochu hůř, nehet se loupe na celkem asi 5ti prstech na rukách , normálně se jí třepí ( po mne) , ale to na druhém odrostlém konci nehtu a toto se jí začalo ted dělat od lůžka, je to slaboučká vrstva nehtu a pod ním je normální nehet. Myslela jsme , třeba reakce po očkování ( míváme divné reakce), ale ted jsem to našla i u syna ( 5let)..
U syna se jednou za čas loupe kůže na ploskách nohou a prstech, vyloupe se a je zase ok, dcerce se to letos taky udělalo, na kožním neví co to je, prý to může být k nebo po nemoci..ted ale nemocní nebyly min 2 měsíce…
Zítra jedeme k dr, ta ale asi nebude vědět, a kožní se bojím taky že ne..
Za každou radu moc díky :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7368
25.7.11 13:09
:think:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10048
25.7.11 13:15

Divím se že na kožním neví co to je… :think: Mě to připadá jako nehtová plísen ale uz fest rozjeta a nebo nejaky onemocneni luzka. je videt totiz jak pod tim roste novej nehtik…sla bych k jinymu koznimu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15072
25.7.11 13:42

Pokud jsi to našla u obou dětí, tak to není náhoda a bude to nejspíš nějaká plíseň.

S tímhle bych jela na kožní rovnou a praktickou doktorkou vůbec neztrácela čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2399
25.7.11 13:49

Katko, tak přesně tohle měly moje děti vloni v listopadu, vypadá to hrůzostrašně, co? Dětská dr. to v životě neviděla a nevěděla co to je. Pátrala jsem na internetu tak dlouho, až jsem někde narazila na diskuzi, kterou založila maminka se stejným problémem. V soukromém mailu mi napsala toto:
*Dobrý den, ráda vám pomůžu.

Dopadlo to celé dobře, doktorka zkonstatovala, že jsou dvě možnosti- buď je to stav po větší viroze a prý se to často stává, takže popřemýšlet co dětem bylo. Nebo je to způsobené tím, že syn má prý atopický ekzém a díky tomu jsou nehty lámavější a snadno slézají. U nás to bylo určitě tou virozou. Syn prodělal záhadnou puchýřnatou nemoc a poté mu nehty začaly slézat, tak, že mu jich dohromady slezlo šest. Poté zase normálně vyrostly a od té doby se to neopakovalo.

bála jsem se, že to je nedostatek nějakého vitamínu, ale prý ne. Nehty se úplně normálně obnovily a problém se neopakuje. V dalších diskusích hodně lidi psali o plísni, takže by chtělo vyšetřit ještě toto. snad jsem vám trochu pomohla *

U nás to bylo stoprocentně z nějaké ošklivé virózy nebo bakteriální infekce, dcera prodělala několikátý zánět středouší, brala antibiotika a syn je bral též. Půchýřky se nejdříve udělaly na ručičkách u obou děti skoro současně. Nejdříve to byla jen taková světlá bublinka, která se později oddělila od lůžka. Jenže pak se to objevilo i na nehtech na nožičkách a to už opravdu vypadalo ošklivě. Nehtíky postupně slezly, ale trvalo dlouho, než nehty vypadaly zase hezky (hlavně u palců na nožičkách). Dětem se to už nikdy neobjevilo. Ale plísní to určitě nebylo, to by byl nehet zabarvený (dceři dělali testy letos na jaře, protože nehty na nožičkách měla pořád takové hrubé a lámající se. Ale už je má zase krásné růžové, nicméně trvalo to strašně dlouho).
Držím palce, ať mají děti zase brzy krásné růžové nehtíky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7368
25.7.11 15:28

Holky, díky, vím že plísen to není, na fotu to fakt vypadá hůž než v reálu, více to nějak vyniklo, ..
právě že když měl syn tu loupající kůži na nohách, taky nikdo nevěděl co to je..
Veveří, díky moc snad to bude ok, zítra raději stejně kožní zkusíme, jiné kožné tu bohužel není a jinde čekačky třeba měsíc..no to už budou mít po problému jako syn s nohama.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7368
25.7.11 15:31

Veveří - taky mne právě napadlo, po nemoci, jako ty loupající nožičky, ale už jsou fakt cca 2měsíce zdravé..
leda naposledy měli herpangínu ( jeslti to nebylo jak jsi psala ,že jste taky něco měli, příznaky jako klas. angína + může být na začátku zvracení a na rukách a nohách právě puchýřky, což jsou vlastně opary = herpesy, proto herpangína..), tak leda že by to bylo ještě hodně pozdě k tomu.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
18.8.11 16:37

Ahoj, mám úplně stejný problém a musím potvrdit, že jsem atopička a před měsícem jsem měla puchýřky a teď se mi sloupávají nehty přesně jako na fotkách. Hledala jsem na netu odpověď proč a díky Vám už vím, tak děkuji a snad se mi ty nehty dají zpátky zase do pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zdenina16
5.12.11 19:46

Ahoj všichni.Mám stejný problém,ale je to asi opravdu z virozy.Nejdříve jsem měla zlomenou nohu a po uzdravení se mi osipala ta stejná noha stašnýma puchejřema a doktorka řekla že je to reakce po té zlomené noze a že je to jaká si vyroza.Nicméně mám asi 2 týdny po viroze a na nechtech u ruky mám také stejné příznaky jako ty vaše dětičky a taky mi začínají slejzat nechty.Mamka mi říkala že by to mohli být i špatný játra,ale doufám že ne,snad je to z té virozy.To bych v životě nevěřila,že ze zlomené nohy může být tolok následků. :roll: Doufám ,že to nejsou ty játra.Až budete někdo vědět víc co by to mohlo být ,písněte !!!

• Nahlásit
  • Citovat
1
15.1.12 13:22

Dobrý den Katko,chtěla bych Vás moc poprosit jestli by jste mi mohla napsat jak jste dopadli s těma nehtíkama?Máme úplně stejné příznaky jako jste měli vy.Oběma dětem začínají slézat nehty.Pořád přemýšlím čím by to mohlo být.Nemocní byli zhruba před měsícem a půl a teď jsou úplně o.k., krom těch nehtů.Děkuji moc za odpověď Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
26.1.12 12:23
zdenina16 píše:
Ahoj všichni.Mám stejný problém,ale je to asi opravdu z virozy.Nejdříve jsem měla zlomenou nohu a po uzdravení se mi osipala ta stejná noha stašnýma puchejřema a doktorka řekla že je to reakce po té zlomené noze a že je to jaká si vyroza.Nicméně mám asi 2 týdny po viroze a na nechtech u ruky mám také stejné příznaky jako ty vaše dětičky a taky mi začínají slejzat nechty.Mamka mi říkala že by to mohli být i špatný játra,ale doufám že ne,snad je to z té virozy.To bych v životě nevěřila,že ze zlomené nohy může být tolok následků. :roll: Doufám ,že to nejsou ty játra.Až budete někdo vědět víc co by to mohlo být ,písněte !!!

pravda, já nemám játra úplně v pořádku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Louise
4.3.12 20:23

slézání nehtů

Dobrý večer maminky, tak u nás se vyskytl stejný problém. Můj 16 ti letý syn před vánocemi měl 3× po sobě angínu, nic nezabíralo. Během jeho nemoci začalo bolet v krku i mladšího syna, ale na antiviotika to nebylo a během tří dnů bylo vše ok až na to, že ho začaly hrozn svědit dlaně a šlapky. Do rána byl celý osypaný jakousi vyrážkou, na obličeji, v nose, na rukách i na nohách. Doktorka nám dala Zodac a prý je to virové. Do týdne se osypal i ten starší, ale byl plný antibiotik, tak to nebylo tak výrazné. Do týdne bylo vše v pořádku. Před měsícem začaly mladšímu klukovi postupně slízat nehty od lůžka a doktorka na to, že se musel někde bouchnout a tím si ty lůžka poškodil. Jenže to začalo i na druhé ruce a teď i na noze. Tak nevím, jestli mám hledat nějakého kožaře nebo ne. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Ingridmach
5.3.12 00:34

slézání nehtů

Dobrý večer. Mám 1,5 letou dceru, která měla v lednu virózu „ruka, noha, ústa“ (teploty, vyrážka na rukou, nohou a obličeji okolo pusy) a naprosto stejné svědění dlaní a nožiček. Koncem února jí začly slézat nehty na rukou. Byla jsem u dětské lékařky, ta nás poslala na kožní. Tam nám bylo řečeno, že je to přesně z této virózy a že obchodní lékaři to zatím moc neznají. Nejedná se o nic závažného, nehty slezou a zároveň rostou nové. Musí se jen raději pilovat a zastřihávat, aby se nezadrhly.
Louise píše:
Dobrý večer maminky, tak u nás se vyskytl stejný problém. Můj 16 ti letý syn před vánocemi měl 3× po sobě angínu, nic nezabíralo. Během jeho nemoci začalo bolet v krku i mladšího syna, ale na antiviotika to nebylo a během tří dnů bylo vše ok až na to, že ho začaly hrozn svědit dlaně a šlapky. Do rána byl celý osypaný jakousi vyrážkou, na obličeji, v nose, na rukách i na nohách. Doktorka nám dala Zodac a prý je to virové. Do týdne se osypal i ten starší, ale byl plný antibiotik, tak to nebylo tak výrazné. Do týdne bylo vše v pořádku. Před měsícem začaly mladšímu klukovi postupně slízat nehty od lůžka a doktorka na to, že se musel někde bouchnout a tím si ty lůžka poškodil. Jenže to začalo i na druhé ruce a teď i na noze. Tak nevím, jestli mám hledat nějakého kožaře nebo ne. :nevim:
  • Nahlásit
  • Citovat
Ma zi
5.3.12 11:27

Ahoj maminky,
můžu přesně zkopírovat předchozí maminky. Syn 4 roky a dcera 2 roky před měsícem prodělali tu divnou virozu „ruce nohy ústa“… pupínky v těchto partiích, teploty, zvracení. Neznal to ani náš pediatr. Sami jsme si to vyhledali na netu, dětský uznal, že by to mohlo být ono. Dnes jsem si všimla u syna těch loupajících se nehtíků, dost mě to vyděsilo a říkám si „zase něco??!“… :? Tady vidím, že to souvisí s tou novou nemocí. Zdravím, snad to bude v pohodě.
Na kožní tedy asi nepůjdem, po tom, co tady čtu..
pa M

• Nahlásit
  • Citovat
katka81
2.4.12 16:30

Dobrý den maminky chtěla jsem Vás poprosit moje dcera 4 roky má to samé ale na každém prstíku na ručičce.Nevíte co to je nevím jestli sní mám jít k doktorce.Pokud už některá víte co to je prosím písněte.Děkuji mockrát.K.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama