Lovecký pes - hlášení zvěře?

10596
23.4.17 23:17

lovecký pes-hlášení zvěře

Hezký večer
Máme 8mi měsíční jezevčici. Vše umí, ale nehlásí na zvěři. Vidí, utíká za ní, ale nevydá ani hlásku. Zkoušeli jsme doma jít „nastavit“ morče. Bedničku s morčetem očuchá, kňourá, klepe se, ale víc nic.
Víte někdo jak jí podpořit v hlášení?
Děkuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Aenne
24.4.17 01:39

Nevím, ale vím jak odnaučit psa od hlášení zvěře. Adoptovala jsem psa, který lovil všechno, měl lovecký výcvik a protože ubližovat jiným živým bytostem, které trpí, je neodpustitelné, tak jsem ho postupne odnaučila zvěř lovit a teď mu morčata lozi i po hlavě a nic.

:) Pokud máte zájem, poskytnu vám podrobný návod odvykacího, pacifikačního kurzu.

• Citovat
  • Upravit
Aenne
24.4.17 02:12
@Aenne píše:
Nevím, ale vím jak odnaučit psa od hlášení zvěře. Adoptovala jsem psa, který lovil všechno, měl lovecký výcvik a protože ubližovat jiným živým bytostem, které trpí, je neodpustitelné, tak jsem ho postupne odnaučila zvěř lovit a teď mu morčata lozi i po hlavě a nic.:) Pokud máte zájem, poskytnu vám podrobný návod odvykacího, pacifikačního kurzu.

Post scriptum: A to morče mu nenastavujte, ani nedelejte s nim výcvik, máme morčata a jsou do citlivé zvířatka, které se umí strašne trápit, když mějí strach. Dejte psovi radeji nejakou hračku pro kočky, ať si s ní hraje, ale ne bezbranné morče.

• Citovat
  • Upravit
5153
24.4.17 07:36

V osmi měsících je hrozně mlaďounká, dejte jí chvíli čas. Nevím jakým způsobem má vystavovat jezevčík, ale mě čuba začala samovolně vystavovat v cca roce a půl (zaujatý pohled, zvednutá packa ve směru zvěře) jednu chvíli vystavovala všechno, ale vzhledem k tomu, že s ní nedělám lovecký výcvik (ale sportovní kynologii) tak po odeznění puberty s vystavováním přestala.
Nebo zkuste kontaktovat cvičák nebo výcvikáře, co se mysliveckým výcvikem norařů zabývá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1685
24.4.17 08:12

Dejte dotaz na ifaunu, tam vám poradí zkušenější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5153
24.4.17 08:35

@Aenne Hlášení a vystavení zvěře není lovení, je to označení výskytu zvěře v okolí. Často se doporučuje naučit spolehlivě vystavovat psy se silným loveckým instinktem, protože po vystavení zvěře se pes snáze uklidní a jde zadržet dřív, než za zvěří vyběhne.
Ps. Pokud měl pes vystavit morče, které s ním i tak žije v jedné domácnosti, tak se morčeti žádná újma nestala. Na pach predátora by mělo být už zvyklé. A kromě toho zakladatelka píše, že morče bylo v bedničce, takže chráněné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama