Low Carb/Keto - dlouhodobé zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 11:10
Low Carb/Keto - dlouhodobé zkušenosti

Zdravím všechny,
o LC jde dočíst různě v diskuzích, ale mě by zajímaly dlouhodobější zkušenosti těch, kteří u toho vydrželi.

1. Trpěli jste při přechodu na LC/Keto, případně jak?
  2. Jak máte nastavená makra B-S-T (bílkoviny, sacharidy, tuky) při hubnoucím nebo udržovacím režimu?
  3. Jaké potraviny pro Vás byly objevem a nedáte na ně dopustit, jsou stálicemi ve Vašem jídelníčku?
  4. Pokud sledujete výdaje, jak velký zásah do rozpočtu byl přechod na LC - kolik cca utratíte za jídlo za měsíc a jakými položkami to nejvíc naskakuje?
  5. Jak dlouho jste na LC? Objevil se po nějaké době nějaký zdravotní problém/zádrhel, museli jste např. po pár měsících něco změnit?
  6. Jaké benefity Vám toto stravování přineslo?
  7. Držíte i IF (přerušovaný půst), případně s jakým oknem?

Můžete klidně připojit i nejoblíbenější recepty apod. V diskuzích toho jde najít spoustu, ale stojí to dost času, tak jsem si říkala, pro případné budoucí adepty, že by bylo fajn mít v jedné diskuzi jen zkušenosti těch, kteří mají delší zkušenost. Já odpovím také, v příspěvku pod diskuzí. Anonym uvádím čistě z toho důvodu, že se nechci opět pouštět do obhajování svého stravování před částí příbuzenstva, které sem chodí (tak prosím za pochopení).

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 11:19

1. Překvapivě netrpěla, první týden velké chutě na sladké, ale jen v hlavě. Hlad jsem měla snad jen první dva dny.
2. Jsem jedlík, takže to nepřeháním, a B-S-T mám tak 70-40-130 - a stále hubnu, resp. na váhu teď nic, ale stále se mi mění poměr svalů a tuků v těle ve prospěch svalů.
3. Vyloženě objev žádný (třeba avokádo mi fakt nejede). Objevem byl čekankový sirup, se kterým peču LC dobroty, které jí i děti (jinak děti jedou v normálním režimu). A v lednici a špajzu máme pořád: vajíčka, slaninu, mascarpone, šlehačku/zakysanou smetanu, olivy, tuňáka…
4. Je to dražší, hodně to naskočí rybami, mandlemi (peču z mandlové mouky), ale není to zase takový rozdíl (cca 20%?), protože odpadlo nakupování „junk food“.
5. Asi 5 měsíců, problém mám během menstruace (obrovské chutě, hlad a silnější krvácení - nevím proč). A musím doplňovat hodně hořčíku, jinak mě chytají křeče.
6. Mnohem méně výkyvů energie i nálad (kromě té periody, tam jsem protivná až hrůza), zmizení tuku z překvapivých míst (např. mi výrazně zeštíhlela kolena :mrgreen: )
7. Když držím 16/8, tak hubnu rychleji, ale nepovede se mi to každý den, spíš tak 60% ano, 40% ne. Ale ráno teda hlad nemám.

Tiger-lily
Hvězda diskuse 35046 příspěvků 25.07.19 11:26

Zkus pročíst tuto diskuzi . Není jen o Keto koktejlech, najdeš tam i spoustu odpovědí na tvé otázky ohledně Low carb. A určitě ti ráda odpoví @Lenka_Hal, která s touto dietou má dlouhodobé zkušenosti.

histep
Kelišová 5187 příspěvků 25.07.19 11:31
@Anonymní píše:
1. Překvapivě netrpěla, první týden velké chutě na sladké, ale jen v hlavě. Hlad jsem měla snad jen první dva dny.
2. Jsem jedlík, takže to nepřeháním, a B-S-T mám tak 70-40-130 - a stále hubnu, resp. na váhu teď nic, ale stále se mi mění poměr svalů a tuků v těle ve prospěch svalů.
3. Vyloženě objev žádný (třeba avokádo mi fakt nejede). Objevem byl čekankový sirup, se kterým peču LC dobroty, které jí i děti (jinak děti jedou v normálním režimu). A v lednici a špajzu máme pořád: vajíčka, slaninu, mascarpone, šlehačku/zakysanou smetanu, olivy, tuňáka…
4. Je to dražší, hodně to naskočí rybami, mandlemi (peču z mandlové mouky), ale není to zase takový rozdíl (cca 20%?), protože odpadlo nakupování „junk food“.
5. Asi 5 měsíců, problém mám během menstruace (obrovské chutě, hlad a silnější krvácení - nevím proč). A musím doplňovat hodně hořčíku, jinak mě chytají křeče.
6. Mnohem méně výkyvů energie i nálad (kromě té periody, tam jsem protivná až hrůza), zmizení tuku z překvapivých míst (např. mi výrazně zeštíhlela kolena :mrgreen: )
7. Když držím 16/8, tak hubnu rychleji, ale nepovede se mi to každý den, spíš tak 60% ano, 40% ne. Ale ráno teda hlad nemám.

Ty asi tady hezky odpovídáš sama sobě? Anonymní tulipán anonymnímu tulipánu? :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 11:34

@Tiger-lily Já tu diskuzi znám, a spoustu odpovědí jsem si tam vyzobala, ale právě, že se musí dost dohledávat mezi těmi koktejly. @Lenka_Hal je guru, té moc děkuju, že trpělivě odpovídá na otázky (a hlavně je schopna to podložit i vědecky).
Zajímá mě, jestli právě lidé, kteří s tím mají dlouhodobější zkušenost (nejen 3 týdny na zhubnutí), se toho stravování drží a stále na něj nedají dopustit, nebo jestli i někdo třeba po roce přejde na jinou stravu (že mu to z nějakého důvodu přestane vyhovovat).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 11:36
@histep píše:
Ty asi tady hezky odpovídáš sama sobě? Anonymní tulipán anonymnímu tulipánu? :mrgreen:

Kdyby sis přečetla úvodní dotaz, tak tam píšu, že odpovím v diskuzi také. Přijde mi slušnost, když už se ptám formou „ankety“, odpovědět také. A odpovídat přímo do dotazu mi přišlo nepřehledné.

Tiger-lily
Hvězda diskuse 35046 příspěvků 25.07.19 11:38
@Anonymní píše:
@Tiger-lily Já tu diskuzi znám, a spoustu odpovědí jsem si tam vyzobala, ale právě, že se musí dost dohledávat mezi těmi koktejly. @Lenka_Hal je guru, té moc děkuju, že trpělivě odpovídá na otázky (a hlavně je schopna to podložit i vědecky).
Zajímá mě, jestli právě lidé, kteří s tím mají dlouhodobější zkušenost (nejen 3 týdny na zhubnutí), se toho stravování drží a stále na něj nedají dopustit, nebo jestli i někdo třeba po roce přejde na jinou stravu (že mu to z nějakého důvodu přestane vyhovovat).

Jo tak, ty to tu už máš zmapované, dala jsem ty odkazy pro případ, že jsi tu novější a ještě to neznáš. ;)

histep
Kelišová 5187 příspěvků 25.07.19 11:40
@Anonymní píše:
Kdyby sis přečetla úvodní dotaz, tak tam píšu, že odpovím v diskuzi také. Přijde mi slušnost, když už se ptám formou „ankety“, odpovědět také. A odpovídat přímo do dotazu mi přišlo nepřehledné.

Aha. Tam jsem nedočetla, pardon.

carsa
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 25.07.19 11:43

Odpovědi v textu

@Anonymní píše:
Zdravím všechny,
o LC jde dočíst různě v diskuzích, ale mě by zajímaly dlouhodobější zkušenosti těch, kteří u toho vydrželi.
  1. Trpěli jste při přechodu na LC/Keto, případně jak? Nijak, ale já nikdy nebyla cukrožrout.
  2. Jak máte nastavená makra B-S-T (bílkoviny, sacharidy, tuky) při hubnoucím nebo udržovacím režimu? Jím je „povolené potraviny“ nic nepočítám.
  3. Jaké potraviny pro Vás byly objevem a nedáte na ně dopustit, jsou stálicemi ve Vašem jídelníčku? V podstatě nic. Vystačím s s trojbojem - maso, vajíčka, mléčné výrobky + zelenina.
  4. Pokud sledujete výdaje, jak velký zásah do rozpočtu byl přechod na LC - kolik cca utratíte za jídlo za měsíc a jakými položkami to nejvíc naskakuje? Myslím, že u mě vcelku nijak. Utratím stejně jako před tím. Možná v zimě je dražší zelenina, ale hodně využívám mraženou. Nejím a nekupuju žádné „mňamky“, jen základní potraviny, takže to do peněz neleze-
  5. Jak dlouho jste na LC? Objevil se po nějaké době nějaký zdravotní problém/zádrhel, museli jste např. po pár měsících něco změnit? Cca 3 roky. Žádný problém nikdy nebyl Naopak se cítím výborně a to hodně sportuju.
  6. Jaké benefity Vám toto stravování přineslo? Výborné zdraví, vytrvalost - běhám maratony a jezdím dlouhé štreky na kole.
  7. Držíte i IF (přerušovaný půst), případně s jakým oknem? Ne, mám docela velký kalorický výdaj, nepovažuju to u sebe za přínosné

Můžete klidně připojit i nejoblíbenější recepty apod. V diskuzích toho jde najít spoustu, ale stojí to dost času, tak jsem si říkala, pro případné budoucí adepty, že by bylo fajn mít v jedné diskuzi jen zkušenosti těch, kteří mají delší zkušenost. Já odpovím také, v příspěvku pod diskuzí. Anonym uvádím čistě z toho důvodu, že se nechci opět pouštět do obhajování svého stravování před částí příbuzenstva, které sem chodí (tak prosím za pochopení).
Uživatel je onlineLenka_Hal
Extra třída :D 10217 příspěvků 25.07.19 16:51

Guru? :lol: Smarja…to prosim pekne zni priserne. :mrgreen:
Tak ja vyplnim za sebe:

1.Trpěli jste při přechodu na LC/Keto, případně jak?
Netrpela, jen jsem prvni dva tydny hur behala…

2.Jak máte nastavená makra B-S-T (bílkoviny, sacharidy, tuky) při hubnoucím nebo udržovacím režimu?
Mam je tak zhruba, nechavam je dost menit vlastnim telem. Kdyz mam vic hlad, snim vic tuku, kdyz sportuju vic, mam i vic chut na proteiny…

3.Jaké potraviny pro Vás byly objevem a nedáte na ně dopustit, jsou stálicemi ve Vašem jídelníčku?
Spis recepty a ingredience, jako lnene seminko, psyllium…

4. Pokud sledujete výdaje, jak velký zásah do rozpočtu byl přechod na LC - kolik cca utratíte za jídlo za měsíc a jakými položkami to nejvíc naskakuje?
Vydaje moc nesleduju, ale naskakuje to dost za dobre maso a specialni mouky. Jinak si myslim, ze to clovek muze delat i s malym rozpoctem.

5. Jak dlouho jste na LC? Objevil se po nějaké době nějaký zdravotní problém/zádrhel, museli jste např. po pár měsících něco změnit?
Ty jo, to uz asi bude osmym rokem? Zadrhel, ani nevim. Spis jak mam vic energie, musim myslet na ruzna rezimova opatreni, abych spala. I tak jednou za cas se brzo vzbudim a konec.. :think:

6.Jaké benefity Vám toto stravování přineslo?
Prave ta energie. Kvuli tomu vic sportuju, to na ten spanek pomaha nejlip. Ale tech veci, co pak clovek pres den zvladne :think:
Lepsi MS, pro me jednoznacne od zacatku, lepsi plet, lepsi traveni (totalni pravidelnost). A myslim, ze i okamzite otehotneni po 40ce muzu pricit LC.

7. Držíte i IF (přerušovaný půst), případně s jakým oknem?
Nekdy jo, nekdy ne, podle toho, jak se citim, a jestli mam sport rano. Okno byva tak maximalne do tech 18-9 hodin…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 17:06
  1. netrpěla jsem
  2. sacharidy 50 g denně, ale občas se dostanu na 80. Bílkoviny cca 60 - 75 g, tuků mám víc než bych měla mít, dohanim tím kJ. Oříšky, arašídy a oleje…
  3. tvrdý tvaroh - hodně bílkovin a dýňový olej, toho mám velkou spotřebu
  4. nevím přesné částky, ale určitě neutratim o dost víc než před LC. Utratim dost za ten dýňový olej.
  5. cca 4 měsíce
  6. benefity- mám o 10 kg méně ( 165/54), cítím se skvěle, lépe se mi sportuje. Předtím problémy s vyprazdňováním, nyní úplně ukázkové, bez nadýmání. Více energie.
  7. nedržím

Vyřadila jsem i kořenovou zeleninu - zásobní orgán má dost cukrů, ale občas si dám.
Jinak mám hodně ráda tvrdý nastrouhany tvaroh, solím trochou ume octa a pokapu tím dynovym olejem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 17:08

A ještě bonus je i ten, že čtu složení potravin, nestačím zírat, kolik je ve všem přidaného cukru a hledám lepší varianty.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 17:18

@Lenka_Hal taky se chystám těhotnět, myslíš tedy, že to může mít vliv? Už mi je taky dost let.

Uživatel je onlineLenka_Hal
Extra třída :D 10217 příspěvků 25.07.19 17:22
@Anonymní píše:
@Lenka_Hal taky se chystám těhotnět, myslíš tedy, že to může mít vliv? Už mi je taky dost let.

Ja jsem o tom presvedcena :D Ja otehotnela v 41 hned prvni mesic. Samozrejme, ze kdyz se dobre tehotnelo pred tim, hraje to jeste vetsi roli, ale jsem presvedcena ze LC s dostatkem tuku je pro plodnost idealni :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 17:23
@Lenka_Hal píše:
Ja jsem o tom presvedcena :D Ja otehotnela v 41 hned prvni mesic. Samozrejme, ze kdyz se dobre tehotnelo pred tim, hraje to jeste vetsi roli, ale jsem presvedcena ze LC s dostatkem tuku je pro plodnost idealni :kytka:

Moc díky za odpověď :kytka:

Váš příspěvek
Reklama