Lpí zubaři na velkých zubech?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
wuchinka
Kecalka 163 příspěvků 20.12.17 20:23
lpí zubaři na velkých zubech?

Taková otázka spíš na zubaře, ale možná i jako pacienti máte zkušenost:bývalá kolegyně a zároven kamarádka dostala horní protézu a je z ní docela zklamaná. Je jí 55 a nechce aby bylo příliš vidět, že zuby nejsou jej. Zubař jí udělal protézu sice hezkou, ale v její puse upoutává nechtěnou pozornost, protože zuby jsou velké, takové jako mají lidé v osmnácti a ona má navíc úzké rty. Zubař nicméně broušení odmítl, že takhle prostě zuby mají vypadat. Zaujalo mně to, protože mám stejný problém-tedy ne že bych měla protézu, ale mám vepředu dostavbu, jedničky a dvojky. Když jsem řekla zubařce, že jsem vždy byla majitelem menších zubů a že se mi takový vyceněný úsměv nelíbí, odvětila že prostě existuje jisté špičákové vedení a že si zvyknu :? No, nezvykla jsem si a moc se radši nesměju.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Nicollka1993
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 20.12.17 20:29

Mám stejný problém :( korunky na celém předním vršku, od jedniček po trojky. Po nasazení a poté kouknutí do zrcadla jsem 2 dny brečela a nedokázala se kouknout ani do zrcadla :( Zuby mi připadají obrovské, nepřirozené. Dle zubařky jsou prý ideální a velikostí přiměřené k ostatním zubům, mě ale přijde že mi trčí z pusy ven. Okolí mi je naopak ale chválí, nevím zda říkají pravdu ale mě neurazili :nevim: Mám je přes měsíc a vzhledově si asi nikdy nezvyknu..

Malaga
Generální žvanilka 24841 příspěvků 20.12.17 20:31
@wuchinka píše:
Taková otázka spíš na zubaře, ale možná i jako pacienti máte zkušenost:bývalá kolegyně a zároven kamarádka dostala horní protézu a je z ní docela zklamaná. Je jí 55 a nechce aby bylo příliš vidět, že zuby nejsou jej. Zubař jí udělal protézu sice hezkou, ale v její puse upoutává nechtěnou pozornost, protože zuby jsou velké, takové jako mají lidé v osmnácti a ona má navíc úzké rty. Zubař nicméně broušení odmítl, že takhle prostě zuby mají vypadat. Zaujalo mně to, protože mám stejný problém-tedy ne že bych měla protézu, ale mám vepředu dostavbu, jedničky a dvojky. Když jsem řekla zubařce, že jsem vždy byla majitelem menších zubů a že se mi takový vyceněný úsměv nelíbí, odvětila že prostě existuje jisté špičákové vedení a že si zvyknu :? No, nezvykla jsem si a moc se radši nesměju.

Tak zuby jsou různých velikostí…pokud je protéza funkční, což by zřejmě přestala po zbroušení být, tak je nesmysl brousit.
Proto se dělá zkouška zubů ve vosku, aby si pacient řekl zda mu tvar a velikost zubů vyhovuje (někteří zubaři to mají za příplatek, protože pac. na toto nemá „NÁROK“, MÁ JEN NÁROK NA FUNKČNÍ NIKOLIV ESTETICKOU NÁHRADU, TO UŽ JE NADSTANDART…)
A zase čím menší zuby, tím víc umělé dásně, aby zůstaly zachovány poměry kvůli výšce skusu…

Malaga
Generální žvanilka 24841 příspěvků 20.12.17 20:32
@Nicollka1993 píše:
Mám stejný problém :( korunky na celém předním vršku, od jedniček po trojky. Po nasazení a poté kouknutí do zrcadla jsem 2 dny brečela a nedokázala se kouknout ani do zrcadla :( Zuby mi připadají obrovské, nepřirozené. Dle zubařky jsou prý ideální a velikostí přiměřené k ostatním zubům, mě ale přijde že mi trčí z pusy ven. Okolí mi je naopak ale chválí, nevím zda říkají pravdu ale mě neurazili :nevim: Mám je přes měsíc a vzhledově si asi nikdy nezvyknu..

korunky ve předním úseku bývají pocitově masivnější než vlastní zuby…záleží i na velikosti pahýlu či čepové nástavby

Nicollka1993
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 20.12.17 20:35

@Malaga To říkala i zubařka. Je to asi jen o zvyku, nevím.. Vám jsem foto přeci posílala :oops:

Malaga
Generální žvanilka 24841 příspěvků 20.12.17 20:39

@Nicollka1993 jj, já vím… ;)

Lexa88
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 2 inzeráty 20.12.17 21:18

@wuchinka já jsem po úrazu a mám vepředu nové zuby, můstek. Své původní zuby jsem měla větší (delší) zubař mi nové
udělal dle mého přání a já jsem nadmíru spokojená. Stálo to teda plno peněz, ale super. Asi záleží zubař od zubaře.

Malaga
Generální žvanilka 24841 příspěvků 20.12.17 21:19

@Lexa88 no zrovna ve stomatologii je to hodně o penězích…

Yuzi
Kecalka 171 příspěvků 20.12.17 21:20

Tetě taky dělali zuby vpředu a dali jí vyzkoušet ten voskový model-jak tady zminuje Malaga-a ten jí připadal velký. Zubař teda přistoupil na malinké zbroušení ale nerad. Výsledek byl, že tak tak dovřela rty, ale zubař řekl, že když nešišlá, nic už upravovat nebude.Byla z toho špatná, asi dva měsíce měla i problém chodit ven :oops:

Bábrdl
Generální žvanilka 21708 příspěvků 20.12.17 21:23
@wuchinka píše:

To moc nechápu? Zuby se nějak významně zmenšují? :think:

vonajebohyne
Echt Kelišová 9527 příspěvků 20.12.17 21:27
@Bábrdl píše:
To moc nechápu? Zuby se nějak významně zmenšují? :think:

Kelcaky nejsou prsa, ty nevykojis :mrgreen:.

Bábrdl
Generální žvanilka 21708 příspěvků 20.12.17 21:29
@vonajebohyne píše:
Kelcaky nejsou prsa, ty nevykojis :mrgreen:.

Proto mě mate ta zmínka, že jí udělal zuby „jako mají osmnáctiletí“

wuchinka
Kecalka 163 příspěvků 20.12.17 21:32

@Malaga pokud je to nasazovací protéza, kde se nějak musí zohlednit aby to celé drželo, tak to bych pochopila. Ale tam kde se „buduje“ v chrupu bych čekala více pochopení pro přání pacienta :think:

wuchinka
Kecalka 163 příspěvků 20.12.17 21:41

@Bábrdl neříkám významně zmenšují..ale určitě časem se poněkud okusují, opotřebovávají. Mně zubařka řekla, že moje zuby jsou o dvacet let starší než já, že takové by měli být zhruba v šedesáti :(

Malaga
Generální žvanilka 24841 příspěvků 20.12.17 21:44
@wuchinka píše:
@Malaga pokud je to nasazovací protéza, kde se nějak musí zohlednit aby to celé drželo, tak to bych pochopila. Ale tam kde se „buduje“ v chrupu bych čekala více pochopení pro přání pacienta :think:

naopak částečná protézka bude držet lépe než celková…a to hlavně na dolní čelisti…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Glosa: Nejhorší je milenka, která nepochopila, že už dávno skončila

Už už se zdálo, že trapné publicitě vyvolané Alicí Kovácsovou (52), bývalou... číst dále >

Došly peníze, nebo se mu nechce platit? Rosol žádá o snížení alimentů

Inspiroval se u svého nového kamaráda Tomáše Řepky? Lukáš Rosol měl požádat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >