Lpím na člověku

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
27.10.21 14:16

lpím na člověku

Dobrý den všem, už rok se potýkám s problémem, kdy lpím na jedné osobě, jsem na něm závislá a neskutečně mi to ubližuje.. na jednu stranu s ním nechci být v kontaktu a na jednu stranu se můžu zbláznit, že s ním nejsem v kontaktu. (nevídáme se osobně, pouze ho mám v hlavě a občas mne kontaktuje zprávou, kdy mi zblbne hlavu a pak mne odkopne). Jak z toho ven?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
432
27.10.21 14:27

Zablokovat číslo, nekomunikovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5252
27.10.21 14:28

A viděla jsi tu osobu někdy? Přijde mi, ze je to celé jen v Tvé hlavě :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.21 14:29
@brisco píše:
A viděla jsi tu osobu někdy? Přijde mi, ze je to celé jen v Tvé hlavě :think:

ano, měli jsme spolu „vztah“ který trval pár měsíců

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.21 14:30
@Eva.asdfghjkl píše:
Zablokovat číslo, nekomunikovat

já mám v sobě tendence, dělat naschvály, jakože přidávat fotky na sociální sítě, ať reaguje atd… nedokážu právě zablokovat, nebo smazat…

• Citovat
  • Nahlásit
353
27.10.21 14:34
@Anonymní píše:
já mám v sobě tendence, dělat naschvály, jakože přidávat fotky na sociální sítě, ať reaguje atd… nedokážu právě zablokovat, nebo smazat…

Dokážeš, ale nechceš. Pak to neřeš a dal si ublizuj, asi ti to v něčem vyhovuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5252
27.10.21 14:36
@Anonymní píše:

V tom případě se běž léčit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.21 14:39
@Nikolxx píše:
Dokážeš, ale nechceš. Pak to neřeš a dal si ublizuj, asi ti to v něčem vyhovuje.

ano, to je ono… nechci.. stále jak kdyby čekám, že se něco změní..

• Citovat
  • Nahlásit
27.10.21 14:48

Myslím, že tady může skutečně pomoci jen dlouhodobá cílená psychoterapie, která by tě naučila vážit si sebe samé, pracovat se sebou a začít žít svůj život. Teprve pak je člověk obvykle schopen vystříhat ze svého života to toxické, což tento „vztah“, který popisuješ, nepochybně je.
Těmi provokacemi na sociálních sítích jen dokazuješ, že si v této mizérii tak trošku sebedestruktivně libuješ. Je to bludný kruh. Ptáš se, jak z toho ven, tak tady máš odpověď: Nechej si pomoci od odborníka a začni docházet na pravidelná sezení. Nauč se vážit si sebe sama. Od toho se pak bude vše ostatní odvíjet. Ať už nové vztahy, kariéra, nebo právě schopnost rozlišit, co (a koho) ve svém životě potřebuješ, a co ne.

Tak hodně štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.21 14:58
@Kočka nedomácí píše:
Myslím, že tady může skutečně pomoci jen dlouhodobá cílená psychoterapie, která by tě naučila vážit si sebe samé, pracovat se sebou a začít žít svůj život. Teprve pak je člověk obvykle schopen vystříhat ze svého života to toxické, což tento „vztah“, který popisuješ, nepochybně je.
Těmi provokacemi na sociálních sítích jen dokazuješ, že si v této mizérii tak trošku sebedestruktivně libuješ. Je to bludný kruh. Ptáš se, jak z toho ven, tak tady máš odpověď: Nechej si pomoci od odborníka a začni docházet na pravidelná sezení. Nauč se vážit si sebe sama. Od toho se pak bude vše ostatní odvíjet. Ať už nové vztahy, kariéra, nebo právě schopnost rozlišit, co (a koho) ve svém životě potřebuješ, a co ne.Tak hodně štěstí.

To zní hezky, a vůbec to nepopírám. Můžete mi někoho doporučit?

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
18672
27.10.21 15:20

Psychoterapie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3375
27.10.21 15:20

Je to takovy trochu Stockholmsky syndrom, ja ti rozumim. Zazila jsem, vedela jsem, ze mi kontakt s tim clovekem ublizuje, ale predstava, ze ho nadobro vymazu ze zivota, me desila. Opravdu nic jineho nez vymazat a zablokovat nefunguje. Ten muj me nechtel nechat jit, volal z neznamych cisel, chodil mi domu na me zvonit, skoro rok. Ale vydrzela jsem a dnes jsem moc rada. Samozrejme si na nej nekdy vzpomenu, ale uz to neni takove zoufalstvi. S odstupem casu clovek vidi, ze takova toxicka zavislost ti mnohem vic bere, nez dava. Je to v podstate jako droga, chces prestat, ale zivot bez si nedovedes predstavit. Abstak je ocistec, ale kdyz vydrzis, tak zacnes veci videt s cistejsi hlavou, prestanes byt jako na houpacce, kdy se jednu chvili tetelis, ze ti nekde lajknul nejakou nastrazenou past a pak brecis do polstare, protoze vis, ze to je tak maximum, co z neho mas. Preju ti, aby ses dokazala odpoutat, stoji to za to. :hug:
PS Vymazat, zablokovat, vydrzet!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18672
27.10.21 15:23
@Anonymní píše:
To zní hezky, a vůbec to nepopírám. Můžete mi někoho doporučit?

nějakou ženu, ať si nepřeneseš svoje fixace na terapeuta. Jinak se prostě podívej ve svém okolí, objednej se a počítej s dlouhými čekacími dobami, než se uvolní místo.

Pokud k tomu nemáš další psychické obtíže a nemáš peníze na přímé platby, tak se podívej jestli v poradně pro rodinu ve vašem okrese nabízí individuální terapie a zavolej tam.

Pokud máš obtíže, zajdi za praktikem pro žádanku (čekací doby budou ještě delší, než na někoho za přímou platbu).

Je možný že se vejdeš do do toho, že ti pojišťovna proplatí 10 sezení u lidí co by jinak pracovali na cash.

Seznam včetně toho jeslti jsou dostupní zde

https://dusevnizdravi.vzp.cz/…m-terapeutu/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.21 15:28
@Silverine247 píše:
Je to takovy trochu Stockholmsky syndrom, ja ti rozumim. Zazila jsem, vedela jsem, ze mi kontakt s tim clovekem ublizuje, ale predstava, ze ho nadobro vymazu ze zivota, me desila. Opravdu nic jineho nez vymazat a zablokovat nefunguje. Ten muj me nechtel nechat jit, volal z neznamych cisel, chodil mi domu na me zvonit, skoro rok. Ale vydrzela jsem a dnes jsem moc rada. Samozrejme si na nej nekdy vzpomenu, ale uz to neni takove zoufalstvi. S odstupem casu clovek vidi, ze takova toxicka zavislost ti mnohem vic bere, nez dava. Je to v podstate jako droga, chces prestat, ale zivot bez si nedovedes predstavit. Abstak je ocistec, ale kdyz vydrzis, tak zacnes veci videt s cistejsi hlavou, prestanes byt jako na houpacce, kdy se jednu chvili tetelis, ze ti nekde lajknul nejakou nastrazenou past a pak brecis do polstare, protoze vis, ze to je tak maximum, co z neho mas. Preju ti, aby ses dokazala odpoutat, stoji to za to. :hug:
@Silverine247 píše:

Ano, umíš to dokonale popsat, já asi tím, že v tom jsem a nemám ten správný nadhled, tak se v tom ztrácím.. vždy umíme poradit jiným, jen ne sobě..

• Citovat
  • Nahlásit
294
27.10.21 15:36
@Anonymní píše:
Dobrý den všem, už rok se potýkám s problémem, kdy lpím na jedné osobě, jsem na něm závislá a neskutečně mi to ubližuje.. na jednu stranu s ním nechci být v kontaktu a na jednu stranu se můžu zbláznit, že s ním nejsem v kontaktu. (nevídáme se osobně, pouze ho mám v hlavě a občas mne kontaktuje zprávou, kdy mi zblbne hlavu a pak mne odkopne). Jak z toho ven?

Práce tě vyléčí…umej všechny okna a udělej generální ůklid bejváku…to tě vykurýruje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat