Lubrikační gely pro podporu početí

152
13.6.20 16:55

Lubrikační gely pro podporu početí

Ahoj chtěla bych se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s lubrikačními gely pro podporu početí.. Který si myslíte, že je nejlepší?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1220
13.6.20 18:06

@Ivuska53 ahoj..my pouzivali Conceive gel..u prvniho nam to trvalo celkem 3 cykly, ted u druheho napoprve..samozrejme v kombinaci se sledovanim ovulace a uzivanim vitaminu..muzu jen doporucit :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
13.6.20 18:09

@Žaludovka a jaké vitamíny bereš? Já zkusím vše možné.. Jezdím do Kadaně do poradny pro poruchy plodnosti tak zkouším dělat i něco navíc..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
433
13.6.20 18:56

V tomhle výzkumu vyšel nejlépe Preseed.
Zkusili jsme ho zatím jen 1×, tak těžko říct.

Ale vzhledem k tomu, že pH mého „vaječného bílku“ je kyselé, tak to potřebuju něčím vyrovnat a Preseed je zásaditý, takže by to mohlo něco udělat.

Otázkou je, jestli stejně nechcípnou při cestě skrz čípek, protože tam se ten gel nedostane, takže je tam pořád stejně kyselo.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/…/PMC3947082/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
433
13.6.20 18:57

No ale dle výzkumu rozhodně lepší než normální lubrikační gel, ty škodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.6.20 18:59
@Ivuska53 píše:
Ahoj chtěla bych se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s lubrikačními gely pro podporu početí.. Který si myslíte, že je nejlepší?

Zkušenost mám s Concieve, ale zázrak se fakt nestal. Za mě je to s odstupem času (5IUI a 1IVF) jen o pocitu, že člověk něco dělá. Neublíží to, ale zázraky to fakt dělat neumí. Spermiogram máte udělanej? Hormonální profil máš, AMH nabraný, základní imuno a genetika? Jinak je to ztráta času…

Ještě vím, že ten gel dělá i Gynella, ale… za ty peníze lepší nějaký vyšetření či konzultace než plané naděje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
433
13.6.20 19:02

@jahodova.limonada
Tak pokud to někdo zkouší teprve krátce (a nechce/neměl by se hned hnát k doktorům) a nebo nemá dost vlastní lubrikace, tak je to určitě užitečná věc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.6.20 19:14

@Callista myslím, že v momentě, kdy ženská uvažuje o těhle podpůrných prostředcích, většinou to pravděpodobně už nějakou dobu nejde… ale třeba nemá ovulční hlen nebo se dost nevzruší, ano, taky možnost. V tom případě může použít tak něco. Ale je pak jedno, po jaké značce sáhne, tyhle gely spermie narozdíl od běžných lubrikantů zabíjet nemají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
13.6.20 20:17

@jahodova.limonada já toho mám za sebou hodně.. 2015 potrat ve 20tt.. Následně problémy s cystu doktor to neřešil.. Pak jsem přešla k jinému během měsíc první operace odstranění endometria (cysta) s částí vaječníku a celým ložiskem endometriozy.. Za 3 měsíce další operace odstranění deformace dělohy přepážka 3,5 cm údajně příčina potratu.. Od 5/18 snažení po roce jsem byla poslána do Gynwellu v Kadani.. Objednaná až na leden 2020 tam zjistili zase cystu na stejném místě..Dostávala jsem Ovitrell. Nyní květen operace odstranění endometria a srůstů.. Kontrola vejcovodů byla ok.. Všechno ok i přítel ok.. Kvůli endometrioze nám doktorka nedává moc šance na přirozené početí.. Takže opět Ovitrell pokud to dostanu tak Clostík a IUI když ani to tak první IVF.. Řekla jsem si že tomu ještě navíc pomůžu co to dá.. Tak jsem k první i druhý operaci koupila hyalobsrrier gel na první operaci mě stal 2800 a na druhou cystu 3800.. Proto bych chtěla vyzkoušet ten gel.. :slight_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.6.20 20:36

Asi hlavně záleží, v čem tkví problém. Zkoušela jsem Ritex i Conceive, jestli se zadařilo díky gelu, nevím. Po třech měsících užívání Fertiprony se mi posunula ovulace z 20. na 15. DC a dál to pojistil Utrogestan, protože moje LF byla 6 dní max.

• Nahlásit
  • Citovat
152
13.6.20 20:55

Ten problém je nejspíž v té endometrioze.. Já dobrala včera progesteron a dnes jsem to měla podle kalkulačky dostat asi je to tím.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1220
14.6.20 19:00

@Ivuska53 brala jsem Inofolic a partner myslim kotvicnik..jinak te uklidnim..nam nikdo taky nadeji prirozene nedaval..narodila jsem se jen s jednim vejcovodem, mela jsem taktez nejaka loziska endometriozy (i kdyz lehci variantu),partner se zase narodil s jednim varletem a o prvni jsme se zacli pokouset az kdyz mi bylo 32…no a jak rikam, syn nam trval presne 4cykly a ten prte v brisku bylo na poprve :palec: za me bylo zasadni poznat jak me telo funguje a jak rika partner, nepripoustet si, ze bude problem..takze pozitivni mysleni :palec: drzim palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
433
14.6.20 19:25

Pro zajímavost recenze na Amazonu

Četla jsem ty psané recenze a většina z lidí, co hodnotili 5 hvězdičkama, otěhotněla po použití gelu velmi rychle, ačkoli se předtím již nějakou dobu neúspěšně snažili. Takže podle hodnocení to vypadá, jako že to pomůže cca 50% párů. Což je samozřejmě uplně chybná statistika, neb lidi, kteří neotěhotní, většinou nemají takovou motivaci o tom psát recenze.

Ale i tak to vypadá, že některým lidem to asi dost pomůže a stojí za to to zkusit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
433
14.6.20 19:32

Nejzábavnější recenze :D

*In January 2017 my wife and I threw caution to the wind and stopped using contraception with the expectation that we would most likely fall pregnant with little to no effort.

After nine months our devil may care attitude to making children had changed into a genuine desire to experience parenthood.

For the next nine months we took various actions in an attempt to become pregnant; ovulation sticks, calendars, different positions, even my wife popping her legs in the air after coitus to encourage the sperm to pool against the cervix. Nothing.

Month by month we grew more concerned that we might be infertile and so booked appointments with our GP. A few tests later we found there were no obvious issues with either of us and were told to keep trying to conceive naturally.

It was at this point that a friend of ours recommended this product. She and her partner had used the lubrication several times in the past and had three children. That was enough for me. I promptly ordered the product in the hope it would arrive before our holiday. It didn't. Despite my Prime membership. I must hasten to add that this is not a criticism of Amazon's delivery time but rather due to my own lack of forward planning.

Never the less, we went at it like rabbits on holiday. I received an email to say the item had been delivered to my home address on the second day of our holiday. On the third or fourth day my wife began to feel sick and we later calculated this to be the likely date of conception. We were pregnant. Success.

In short, despite not actually using this product we fell pregnant within 24 - 48 hours of its delivery our home address. We weren't even in the same country. 100% would recommend.*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
14.6.20 20:31

@Žaludovka děkuji za útěchu.. :hug: Už jsem objednala ten gelík a vitamíny GS mamavit s hořčíkem.. tak jsem zvědavá.. takovéhle příběhy se šťastným koncem se hezky čtou.. Člověk pak nevidí to špatné ale to dobré když dojde do cíle.. Určitě bude vše v pořádku u tebe i u mě.. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama