Luhačovice, Zlaté hory nebo Jeseníky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
alameda
Kecalka 294 příspěvků 10.11.14 16:25
Luhačovice, Zlaté hory nebo Jeseníky?

Rozhoduju se mezi těmito třemi možnostmi. Máme žadanku od naši alergoložky. Děti trpí načasté nemocí dýchacích cest a také ekzémy. Ktere lazne by jste mi doporučily? Nějake tipy, rady?? Děkuji:)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Jana Martinková
Ukecaná baba ;) 1412 příspěvků 10.11.14 16:28

Zlaté Hory je léčebna - hlavní procedurou je speleoterapie - pobyt dítěte v jeskyni.
Jeseník a Luhačovice jsou lázně. Více vyžití pro děti (hřiště atd.) je v Jeseníku. V obou lázních jsou inhalace, perličkové koupele, bazén, skupinové cvičení. V Jeseníku je i solná jeskyně.

Vermun
Závislačka 3347 příspěvků 10.11.14 16:44

Také s dovolením budu sledovat, právě lázně vyřizujeme.

Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 10.11.14 16:47

Já jsem byla 2× s dcerou v Luha, pak byla sama 2× a příští rok asi taky pojede. Byli jsme přelom květen -červen, počasí bylo úžasné.

alameda
Kecalka 294 příspěvků 10.11.14 16:51

Aha, tak ty zkate zlate hory asi nic:) tak ted jeste rozhodnout jestli Jesenik nebo Luhacovie. Ale prece jen v tom Jeseniku asi bude lepsi vzduch co?

Vermun
Závislačka 3347 příspěvků 10.11.14 16:56

@Anulka jaké máš zkušenosti s Luhačovicemi? Ty máme nejblíže, syn bude mít v době pobytu 1,5 roku. V které té budově jste byli ubytovaní? Jak jsou vybaveni pro takové prcky? Jaký mají přístup zaměstnanci?

Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 10.11.14 16:57

Jeseníky jsou takové, že ráno, tam je dlouho chladno a odpol. taky brzo. Je to tam takové drsnější.

Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 10.11.14 17:01

Mamky s takovými „prcky“ jsou ubytované buď na Vítkově nebo Miramonti. Mají tam postýlky, krmící židličky (na Miramonti to vím 100%, Vítkov nevím). Procedury jsou pod jednou střechou, Vítkov má soc. zařízení na pokoji, na Miramonti to předělávali před dvěma lety, jak to tam je bych se musela zeptat kamarádky (pracuje tam jako dětská lékařka). Na Miramonti bývalo kdysi soc. zařízení na chodbě společné, pro několik pokojů, kvůli toho, tam byla dost velká rekonstrukce, aby bylo WC i sprch. kout na pokoji.

Vermun
Závislačka 3347 příspěvků 10.11.14 17:05

@Anulka mohla by jsi to prosím zjistit?

Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 10.11.14 17:09

@Vermun jj písnu ji mailík a zeptám se, jak to na Miramonti vypadá teď, pro mamky s malými dětmi ;-) a přepošlu ti to do SZ.

Vermun
Závislačka 3347 příspěvků 10.11.14 17:24

Díky

andelka83
Generální žvanilka 20579 příspěvků 10.11.14 17:49

Moje děti taky trpí často na záněty dýchacích cest, oběma pojišťovna schválila ozdravný pobyt, a Dr doporučila Zlaté Hory. Tak v lednu jedem. :D

alameda
Kecalka 294 příspěvků 10.11.14 17:51

A jak to chodi v tom Jeseniku? U Zlatych hor jsem cetla ze tam sestry lezou lidem normalne na pokoj, a pry se vstava v 6…je to tak i v tom Jeseniku? Pripada mi to jako nekde na tabore…:/

Marcy2
Kecalka 170 příspěvků 10.11.14 17:52

Byli jsme v Luha loni, dětem ještě nebyly dva roky. Na dýchací potíže je to určitě bezvadné, rodiče s ekzémy si dost stěžovali, že péče nebyla moc dobrá. Jinak my byli na Vitkově - veškeré vybavení pro děti tam je - židličky, postýlky, místo pro kočárky. Řekla bych, že Vítkov je lepší pro malé děti, na Miramonti jsou i větší děti bez rodičů.

Marcy2
Kecalka 170 příspěvků 10.11.14 17:56
@alameda píše:
A jak to chodi v tom Jeseniku? U Zlatych hor jsem cetla ze tam sestry lezou lidem normalne na pokoj, a pry se vstava v 6…je to tak i v tom Jeseniku? Pripada mi to jako nekde na tabore…:/

Když jsem to řešila, bylo mi řečeno, že je rozdíl mezi lázněmi a léčebnou/ozdra­vovnou. Lázně mají mnohle volnější režim - jsou povinné procedury a zbytek je zcela na každém.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

Články z Expres.cz

Noční harašení Pavla Řezníčka: Po litrech alkoholu osahával svou múzu

Charismatický herec Pavel Řezníček (52) přišel na České lvy za gentlemana,... číst dále >

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >