Lumbalni punkce bolest zad

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jajuj
Stálice 57 příspěvků 03.09.18 17:29
Lumbalni punkce bolest zad

Ahojky holky dnes jsem byla na lumbární punkci dělali mi to atraumatickou jehlou. Bolest při zákroku žádná jen tlak a pak nával horka ale k dotazu je normální že i po ty lepší jehle bolí záda? po 4 hodinách ležení mě pustili doma jsem hned zalehla a asi tak po 2 hodinách po propuštění mě začali bolet záda v miste vpichu, kříži a nohy že sotva chodim na netu pisou jen o bolesti hlavy Děkuji :*

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Danus1
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 03.09.18 17:48

Moje dcera potom druhy den se nemohla ani narovnat a poradne chodit jak ji to bolelo. Ten den po zakroku byla v pohode, ale az druhy den ji to zaclo. Bolelo ji to asi dva dny, pak uz dobry. Ona I ten druhy den zacala zvracet, ale to nevim jestli to bylo zpusobene lumbarni punkci a nebo tim virusem co mela. Ale vim, ze hned po me dceri delali punkci chlapeckovi a ten mel druhy den stejne potize jako ma dcera a taky zvracel a pritom ten ani zadny virus pry nemel. Doktorka ji prohlidla, kdyz jsme s ni jeli druhy den do nemocnice a rekla, ze je v poradku, ze ji to prejde. Zada ji bolely tak dva dny a pakk se to zlepsilo a zadne nasledky nema.

Uživatel je online-Evka-
Závislačka 3730 příspěvků 03.09.18 17:49

Ano, bolela mě několik dní.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1407 příspěvků 03.09.18 18:01

4 hodiny ležení??? Tak dlouho? Já dostala necelých 10 minut. A pak mazala rovnou do práce. Vydržela jsem tam 6 hod, pak už mě záda taky začala taky hodně bolet. Hlava jen trochu. Druhý den jsem normálně šla pracovat, ale celý den jsem se kroutila jak žížala, záda bolela. Chodila jsem do skladu si na chvilku lehnout na zem. To pomáhalo. Ale oproti klasické jehle tohle byla naprostá pohoda.

jajuj
Stálice 57 příspěvků 03.09.18 18:17

@Danus1 Ty blaho tak snad to taky rychle prejde :)

jajuj
Stálice 57 příspěvků 03.09.18 18:28

@-Evka- Tak to je pěkný boli to pár hodin a už to je nesnesitelný

jajuj
Stálice 57 příspěvků 03.09.18 18:30

@Lerista jj 4 hodiny doktori byli opatrný stal nad nima furt primář a kontroloval je

Uživatel je online-Evka-
Závislačka 3730 příspěvků 03.09.18 18:37

@jajuj Mám takový dojem, že 4h jsou nějaký standard. U jedné nemocnice jsem četla, že se má ležet 20 minut a pak klidový režim na odd - po těch cca 4 hod pouštěli domů.
Pro mne docela důležitá informace, jelikož v leže mi na malou nejde. Tak aspoň vím pro příště, kdyby náhodou. Já nakonec ležela jen 3,5h, ale byla tam jedna, co jí „to teklo hodně“ a měla doporučené ležet déle, což neudělala a měla postpunkční bolest hlavy a nevolnost.

LenkaHl
Stálice 100 příspěvků 03.09.18 19:07

Já teda nic neměla. Nevím zda ti to doktor řekl nebo ne, ale mě vyloženě nakázal abych ten den pila jen kofein (dopíjet vodou). Takže cola a kafe pro mě byly ten den číslo jedna. A také ten den se minimálně hýbat, jen na záchod a nalít si pití. Chodit narovnaně, i když to jde špatně, právě proto aby tě neboleli záda a hlavně hlava. Kamarádka to nedodržovala a pak měla tlaky v hlavě, že musela na kapačky.
Zkus ten kofein, třeba na něj ještě není pozdě.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1407 příspěvků 03.09.18 19:13

U nás na neurologii to sekají jak Baťa cvičky. Na jednoho člověka 30 minut i s přípravou a další…Zbytek dne klidový režim, což znamená nesportovat, ale do práce prý člověk normálně může. Při minulé lumbálce obyčejnou jehlou jsem poctivě ležela těch 24 hod a stejně ty bolesti. To bych nepřála ani nejhoršímu nepříteli. A preventivně se nalejvat kávou.

jajuj
Stálice 57 příspěvků 03.09.18 20:13

@LenkaHl S tím kofeinem my to řekli jen je problém v tom že mi kofein vadí takže vypit litr coca coly bylo pro mě za trest a kafe už vůbec nepiju chodim narovnane nebo se aspoň snažím záda už trochu přestávají ale začíná se mi motat hlava a mit zavrate taky jste pri tom mela navaly horka? pritel mrzne a ja musim mit okno dokoran :D

LenkaHl
Stálice 100 příspěvků 03.09.18 20:16

Hele já taky nejsem kafař :D A bylo to pro mě peklo, ale zas jsem zatla zuby. Nevím jestli to bylo opravdu tím kofeinem, nebo jsem prostě byla ten vyvolený jedinec co nemá žádné problémy, ale den bez spánku mi za to stál :) Stejně je to docela vtipný, že ti řeknou odpočívejte, ale zároveň se máš nálejvat kofeinem a to moc odpočívat nejde :D

jajuj
Stálice 57 příspěvků 03.09.18 20:41

@LenkaHl To je pravda no :D zatím se ta bolest přežít dá snad se nebude stupňovat 8o Ale po 2 letech si dát něco s kofeinem je taky něco cítím se jak kdybych si dala Buch vi co :D

LenkaHl
Stálice 100 příspěvků 03.09.18 21:08

Já měla tolik energie, že jsem mohla trhat světové rekordy vejpůl :D Jinak hodně štěstí, ať už testy nebo to kvůli čemu ti lumbálku dělali je v pořádku a hlavně ať se brzy cítíš lépe :)

jajuj
Stálice 57 příspěvků 03.09.18 21:18

@LenkaHl Taky tak :D Děkuju doufám že výsledky budou ok :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >