Reklama

Lupénka a extrémní vypadávání vlasů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.17 18:39
lupénka a extrémní vypadávání vlasů

Ahoj všem, jsem zoufalá a hledám radu, kde se dá. Mám lupénku ve vlasech, ve svém okolí jsem jediná, nikoho s takovýmto problémem nemám, neznám. Tak ani nevím, jak těžký jsem případ :nevim: Nicméně problémy s vlasy mám už téměř dva roky, problém jsem začala řešit téměř okamžitě, jen jsem prostě nenašla kožaře, který by můj problém nepodcenil. Až letos v létě jsem se dostala na kliniku, která se tímto zabývá. Ten z vás, kdo lupču má, ví, jak může být nepříjemné. Podstoupila jsem světlo léčbu, ta mi vlasy a pokožku hlavy ještě zhoršila. Na dehtový šampon jsem alergická atd..atd… Problém je v extrémně silném padání celých pramenů vlasů. POdotýkám, že jsem jak po chemoterapii :zed:, už mám na hlavě holá místa. Nedávno jsem podstoupila vyšetření krve ( v jiné souvislosti) a to je v pořádku. Má, nebo měl někdo podobný problém, prosím?

Reklama

Reakce:

Denisa56
Kelišová 6035 příspěvků 26.11.17 19:34

Moje kamarádka má těžkou formu lupénky, pobírá na ni plný invalidní důchod. Musela to bohužel vyřešit tak, že chodí dohola. Když má období, že je lupénka trošku lepší, tak si vlasy nechává růst, ale většinou to není na dlouho. Ale nijak poradit neumím, vím jen, že jí dosud žádná léčba nezabrala, teď jí svitla naděje na biologickou.

Tomášek8
Kecalka 175 příspěvků 26.11.17 20:14

Pokud ti nepomohla kombinace mastí a světlolecby, tak :nevim: Balneofototerapie obvykle zabírá, ale je potřeba to absolvovat cca 20×. Asi máš oslabenou imunitu a chce to vice času. Nicméně jsem četl i o plísni ve vlasech, která má za následek velké vypadavani vlasů a vypadá to jako lupenka. Hlavně je potřeba se teď vyhnout stresu a zdravě jist. Co vím, tak jedné známé pomáhá koupel s konopím. Ale dle mě jsou potřeba masti a pořádně je vmasirovat do vlasů, ale ty obsahují kortikoidy… Normálně zabalit hlavu do ručníku a nechat to třeba přes noc. Určitě jsou lidi, co si to vyléčí sami, ale ještě si nechej napsat tu mast. Samoléčba se ne vždy vyplatí. :kytka:

SaraB
Povídálka 48 příspěvků 27.11.17 10:08

Musíš dát nejdřív do pořádku vlasovou pokožku, protože ta určuje podmínky pro růst vlasů. Zkoušela si Rašelinovou proceduru? Ta je uurčená přímo na vlasovou pokožku. Já mám Seboroickou dermatitidu, to je taky chronické onemocnění kůže a tohle mi dost pomáhá. Pozor na kortioidy, krátkodobě jsou ok, ale dlouhodobě ztenčujou pokožku a ten stav se potom nenávratně zhoršuje.

Tomášek8
Kecalka 175 příspěvků 28.11.17 19:54
....... a ten stav se potom nenávratně zhoršuje.

Mě teda kombinace těch mastí s dehtem nebo kortikoidy a hřebenu s modrým světlem pomohla a cca 2 roky je to OK. :nevim:

SaraB
Povídálka 48 příspěvků 28.11.17 23:11
@Tomášek8 píše:
Mě teda kombinace těch mastí s dehtem nebo kortikoidy a hřebenu s modrým světlem pomohla a cca 2 roky je to OK. :nevim:

Kortikoidy fungujou, o tom žádná. Ale chce to je využít jednorázově, třeba na 7 dní. Bohužel znám lidi, který to berou dlouhodobě a to je pak spirála, ze který se člověk těžko hrabe ven.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Doma a s vínem! Menzelovi zveřejnili spokojenou fotku z rodinné večeře

Rodina Jiří Menzela (80) slaví! Slavný režisér se po téměř roce, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >