Jak se zbavit lupů?

Anonymní
26.12.20 15:33

Lupy - jak se jich zbavit

Zdravím :) už asi půl roku mám kvůli špatnému šamponu problémy s lupy a stále se jich nemůžu úplně zbavit. Zkoušela jsem alpecin, ale ten nepomohl. Radši bych zkusila něco přírodnějšího. Nemáte nějaké tipy??

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
846
26.12.20 15:37

Zkus brezovou vodu ;) a nestridat sampony! Ja s tim bojovala celou vecnost a pak jsem upravila jidlo a lupy byly pryc, tak trebas zkusit i tuhle moznost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12095
26.12.20 15:47

Na lupy je dobrý nizoral

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1539
26.12.20 15:48

Přírodního ne, ale Nizoral zabírá perfektně. Dvě tři umytí a mám po problému…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
316
26.12.20 16:09

Jojo jedině Nizoral :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
26.12.20 16:16

Místo šamponu jsem používala jedlou sodu, čajovou lžičku do kelímku vody. Po umytí opláchnout vodou, pak vodou s octem. Vypadá to možná divně, ale lupy zmizely.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
388
26.12.20 16:18

Nenapsala jste, jestli vas trapi suche lupy nebo mastne.
Na mastne Nizoral nebo Vichy Dercos zeleny
Na suche Ka Roche-Posay Kerium
A doplnit becko, selen, zinek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2410
26.12.20 16:47

Nizoral :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4465
26.12.20 17:08

Nejlepší co mi kdysi poradila kamarádka kadeřnice a zzatím každému je lopuchová voda. Stojí pár korun a dlouho vydrží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15528
26.12.20 17:20

1. nejdřív pozabíjej kvasinky které se ti nevhodnou péči na hlavě přemnožily. K tomu používej třeba nizoral - ale ne jako šampon ale jako léčivý přípravek. TEdy použij ho víc než normálně opravdu důkladně napěň a promasíruj aby se dostal k pokožce hlavy zabal do folie a ručníku a nech působit 20 minut. Posléze důkladně spláchni.
Používej dvakrát třikrát do týdne po dobu dvou týdnů. Pokud to nepomůže, zajdi na kožní.

2. udržuj pokožku hlavy zdravou a tím srpávným mikrobiálním prostředím, aby se tam nemnožily ty věci co dělají lupy.

• po každém mytí na závěr použij kyselý oplach - nejjednodušší je vzít 50 ml octa nalít do půllitru vody a spláchnout tím vlasy - s tm že hlavně to chceš k pokožce hlavy, ale i vlasům jako takovým to dělá doře.
  • suš si vlasy nechoď s mokrými - vlhko a teplo svědčí kvasinkám. Pro zdraví vlasů foukej jen od kořnků ke konečkům přes vhodný hřeben a jen vlažným vzduchem a nebo použíjeve ochranu na vlasy proti teplu.
  • pečující přípravky patří jen do délek ne na pokožku hlavy.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1523
27.12.20 21:05

Zkoušela jste chvíli dělat olejové zábaly? Ricinový nebo kokosový olej, občas dát na několik hodin, pak smýt…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17986
27.12.20 21:09
@Anonymní píše:
Zdravím :) už asi půl roku mám kvůli špatnému šamponu problémy s lupy a stále se jich nemůžu úplně zbavit. Zkoušela jsem alpecin, ale ten nepomohl. Radši bych zkusila něco přírodnějšího. Nemáte nějaké tipy??

Eucerin na citlivou pokožku hlavy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.20 22:48

Určitě Březová voda a v lékárně se dá koupit konopný šampon a ten je super

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu