Luxace kyčle - trakce - hospitalizace

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

RibelleA
Povídálka 12 příspěvků 10.04.18 08:06
Luxace kycle-trakce-hospitalizace

Maminky podělíte se prosím semnou o zkusenost z hospitalizace pri trakci miminka v Plzenske FN? Asi nas to vazne nemine, tak bych se chtěla zeptaz co a jak…treba jaky je denni rezim? Co ma miminko na sobe(co muze mit)..ted nosime pod perinkou jen overalky…nebo co vas napadne i ohledně maminky- co sebou? Jak obleceni, jidlo??Nebo da se chodit ven? Pokud je moznost nadstandardu-je cena jako jinde 400 za noc, nebo vzhledem k dlouhe dobe je to levnejsi???Jak s prikrmem??Je na pokoji nejaka kuchynka??? Jak vecicky a prani? Budu rada za všelijaké postřehy a vychytavky…budu vdecna za kazdou zkusenost ???? Dekuji

Reklama

Reakce:

-Sára
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 10.04.18 08:16

Ahoj my byli v brně. tam trakce trvají 14 dní. sebou jsme měli plenky hodně bodycek ponožky. strasnou spoustu hraček. Na omyvani miminka zinku. Nesměli jsme sundavat z trakce. Na pokoji byla tv lednice mikrovlnka atd.pro jídlo se chodilo ven s vlastním jidlonosicem. Ale já před nástupem hodně volala do toho brna na detske oddělení a ptala se co a jak.my teď máme sádru 5 týden a příští týden jdeme na presadrovani. hodne stesti je to masakr ale dá se to vydržet ono vlastně ve finále ani nic jiného nezbyde.

RibelleA
Povídálka 12 příspěvků 10.04.18 08:26

Zitra mam nastup na jeden den…daji nam cosi na 14dni a pusti nas s tim domu…tak uz vim co budu ten den v te nemocnici delat 8) ptat se a ptat se…uz jste takhle daleko???Jak vam zavidim :,( uz at sme alespon po trakci a se sadrou doma…ano uz jen predstava je náročná…nesu to hrozne…je mi ho lito a bude jeste vic az tam bude nekde „viset“ :,( ale jak rikate-nic jineho ani nezbude :(

-Sára
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 10.04.18 08:40

Kolik je malému? moje dcera měla 5 měsíců když ji zjistili luxaci. takze už se mi pretacela atd. zvladla to ale v pohodě. Rychle to uteklo.ted má tu sadrovou spiku tak to prebalovani je horsi. Všechno kolem oblepuju slipovymi vlozkami a dovnitř dávám plenku kterou jsem na krajích obstrihla aby se mi tam vesla. Právě brno má ty trakce jen 14 dní jinak co vim tak třeba praha má 6 týdnů a tam můžou ty miminka sundavat na umyvani a krmeni to v brně jsme nemohli.vam tu konstrukci na postylku pujci domů?

RibelleA
Povídálka 12 příspěvků 10.04.18 09:25

@-Sára Je nam 9tydnu…od narozeni bojujem s perinkou, ale vcera nam v Plzni rekli, ze zlepseni nepřichází a ze se trakci nevyhneme pokud se to ma zakloubit :( Jen 14ct dni???Proc to neni i v Plzni???!!!Nic nam domu nedaji…zkousela sem se ptat…ale ne. Tohle na 14dni domu jak sem pochopila je „pred“ trakce…natahnou mu do něčeho nozicky a s tim pry doma byt muzem, ale pak ty 4 tydny…uz musime byt pod dohledem v nemocnici kvuli uhlu tahu nohou… :,( Tady se smi sundat na papani a koupani, ale radeji bych nesundavala a byla za 14dni doma…

RibelleA
Povídálka 12 příspěvků 10.04.18 09:27

Sem na tu sadru desne zvedava :( jak je to oak s přesunem???Auto? Autosedacka???Ko­carek???A pak ta hygiena??? :( neumim si to predstavit…asi prehanim(jw to jen nozicka diky bohu…)ale je to náročné :( a dlouhé :(

-Sára
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 10.04.18 09:41

Do autosedacky dávám menší polštář a pas má bohužel jen ten velký co je v autě. Kočárek byl problém do te vanicky se mi nevešla tak jsem dala sportak. V postýlce ji pokládám tu nozicku polohovacím valeckem. A co se týká hygieny tak to je ocistec :zed: manžel mi ji drží a já ji nad umyvadlem osprchuji jen vlasy zbytek těla jen omyvam zinkou. Ta sadra už teď po 5 týdnech fakt smrdí. Příští týden ji dají novou už kratší a tu bude mít tři týdny. Tak se těším. myslim ze v té plzni je to tak že 14 dní se visi doma pak 25 dní v nemocnici. Za nadstandart se platí 300 na den. cetla jsem to tady v diskusi.my v tom brně jsme neměli ten úhel kdy jsou nohy pak úplně roztazene. To tam nedělají. A přesto se trakce povedla a dle rtg kloub drží. ona měla jen levou nohu označení 3a.

RibelleA
Povídálka 12 příspěvků 10.04.18 09:55

@-Sára ocistec??? :( no potes…to bude neco…je mi tech mrnousku tak lito! Mame take 3a na leve nozce…ta sadra je na obou nozickach ikdyz mate tu druhou zdravou??Ja si to gakt neumim predstavit…to tu sadru budete mit 8tydnu???Silene…nam rekl 6…tak snad jen 6…bude leto a jeste se mame stehovat a ja a malej budem muset byt v nemocnici…presne tphle clovek nechce a ja k tomu jeste jak beru ty nemocnice hodne zle :(…sem na to vazne zvedava :(

-Sára
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 10.04.18 10:02

To je fotka z nemocnice takhle to vypadá.

-Sára
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 10.04.18 10:05

Jo a ta vrchní plenka co tam mám je o dvě čísla větší. vevnitr je v té spice udělaný otvor a ten mám právě oblepeny at to nezatece dovnitř. Neboj vypadá to hrozně ale dá se to zvládnout :kytka:

RibelleA
Povídálka 12 příspěvků 10.04.18 10:33

8o…máte pravdu..vypada to hrozne teda. Obdivuju kazde mimco i maminku…vlastne cele rodiny, ze to zvladaji. Nejak se to dat musi..malicky se musi uzdravit a je to jen nastesti nozicka…jen se prostě zatim neumim asi nad to povznest…Ale zabojuju! Dekuju za kazdou radu a info. Kdyby te mela fotku v autosedacce jak to davate byla bych vdecna…

Alik 736
Povídálka 26 příspěvků 02.05.18 12:15

Ahojte.Mi uz lezime 10 dni na trakcich v nemocnici v Třinci. Na jednej nozicke mame Ia a na druhej 4.Este 4 dni bude mat mala nozicky dorovna a potom nam ich vyvesia dohora.Mala ma 2.5 mesiaca a zvlada to v pohode. Horsie to znasam ja.Mala je stale priputana a zo zaciatku mi dost blinkala tak jej zahustuju mliecko a je to lepsie.Po kolkych dnoch vam zacali roztahovat nozicky od vyvesenia? Dufam ze nam ten cas teraz zacne troska rychlejsie utekat a 6 tyzdnou ubehne ako voda

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč chyběla Petra Němcová na královské svatbě? Vadila slavnějšímu milenci?

Ačkoliv se mělo za to, že na královskou svatbu nebyl pozvaný nikdo z Čechů,... číst dále >

MikeJePán ze Zlaté mládeže očima Arména: Je to největší ostuda mé země!

Na svůj původ by měl být člověk hrdý. Když se mě tedy na něj kdokoliv zeptá,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co už byste nikdy neměli dělat, pokud chcete opravdu zhubnout

Plavková sezona se blíží a vaše předsevzetí zhubnout alespoň nějaké to kilo... číst dále >

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

Reklama