Lymfangiom - zkušenosti s operací?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

katap
Závislačka 4489 příspěvků 27.04.14 18:08
Lymfangiom - zkušenosti s operací?

Maminky, máte někdo zkušenost s lymfangiomem u dítka? Mám 20-ti měsíčního chlapečka a čeká nás v blízké době operace a já mám samozřejmě hlavu jak pátrací balon… :roll: :,(

Reklama

Reklama

Reakce:

katap
Závislačka 4489 příspěvků 29.04.14 21:48

Samozřejmě nikomu tento problém nepřeji, ale opravdu nikdo nemáte zkušenosti? Moc by mi pomohlo to s někým probrat :(

Jana88s
Povídálka 22 příspěvků 20.01.17 22:37

Ahoj, my máme taky lymfangiom.. :( Stále Vás trápí a nebo už máte od něho pokoj?

alna
Povídálka 44 příspěvků 14.04.17 13:41

Ahoj, mému 20 měsíčnímu synovi diagnostikovali také lymfangiom. Má ho na levém líci. Operaci zatím nedoporučují, prý se to tam špatně operuje. Jaké máte zkušenosti a rady?

Jana88s
Povídálka 22 příspěvků 04.06.17 22:05

Ahoj, my ho měly na levé straně krku nad klíční kostí. Píšu v minulém čase, jelikož jsme v květnu podstoupily operaci a malýmu lymfangiom odstranili. Synovi je 6měsíců.
Prvně jsem tu bouli našla, když malýmu byly 3 týdny.
Co bych mohla poradit, tak se obrátit na motolskou nemocnici. Perfektní přístup, perfektní doktoři. Operoval nás pan doktor Rami Katra. Je to ve svém oboru velká kapacita a právě operuje ty lymfangiomy. A vy se s tím léčíte kde?

alna
Povídálka 44 příspěvků 05.06.17 12:39

Ahoj,
my se léčíme v dětské FN Brno. Za měsíc nás čeká magnetická rezonance a pak se bude rozhodovat co dál.
Moc děkuji za informaci, zvážíme i nemocnici Motol, zatím čekáme co ta MR.
Přeji malému hodně zdravíčka :mavam:

Jana88s
Povídálka 22 příspěvků 05.06.17 15:43

@alna na Brno jsem slyšela taky chválu, byl nám doporučen doktor Šterba, ale máme Brno trochu z ruky a v Motole jsem byla spokojená od začátku tak jsme tu zůstali. Budu držet pěstičky ať MR dobře dopadne. :palec: :kytka:

alna
Povídálka 44 příspěvků 06.06.17 13:34

@Jana88s Pokud nás bude čekat operace, budu ráda za jakékoliv informace. Moc děkuju a přeji hezké léto :)

Reklama

katap
Závislačka 4489 příspěvků 12.10.17 18:09

Ahoj! Reaguji poměrně dlouho, ale třeba někomu pomůže.
Za nás rozhodně doporučuji nemocnici v Motole. Opravdu perfektní přístup a jednání. :palec:
A konkrétní zkušenosti s lymfangiomem. Synovi se objevil v levém podpaží v 1,5 roce. Bylo to šílené, opravdu velká boule z ničeho nic. Nejhorší bylo, než se vůbec přišlo na to, co mu je. To jsme si opravdu vytrpěli svoje a hlavně syn. :,( To jsme si prožili v plzeňské nemocnici. Pak po magnetické rezonanci si nás převzal Motol a už to bylo super. Původní plán byl zkusit nechat vstřebat, ale bohužel boule spíše rostla, tak se nakonec přistoupilo k operaci. Bohužel jsme spadli do velmi malé kategorie pacientů s recidivou a do pár týdnů byl lymfangiom zpátky a nás čekala druhá operace :( Pak už naštěstí bylo vše v pořádku. Za rok a půl se při viroze objevila bulka nad levou klíční kostí, to bylo šílené. Tady už naštěstí se opravdu vstřebala a je klid a snad už to tak i zůstane…
Myslím na všechny, kdo si tím prochází :srdce:

alna
Povídálka 44 příspěvků 13.10.17 13:40

Ahoj, tak my už máme MR za sebou, lymfangiom se potvrdil. Operace nás čeká, ale je odsunutá plus minus za dva roky, je to hlavně kvůli špatné přístupnosti. Malý to má na celé levé půlce tvářičky, tak se do toho doktoři zatím moc nehrnou, tedy pokud se to nezačne zvětšovat, to pak máme dojít hned.

Veškerá vyšetření probíhala v Brně v dětské nemocnici, nemůžu si na nic stěžovat, všichni byli skvělí a pan profesor Slapák evidentně věděl o čem mluví, ale i tak uvažuji, že by ta operace proběhla potom v Motole.

@katap přeji hodně zdraví a ať se to malému už nevrací :hug:

káťa
Extra třída :D 10360 příspěvků 16.11.17 15:45

Ahoj, mel ho segry chlapecek uz od narozeni, za uchem a dost se mu zvetsoval. Je temer rok po operaci, taky v Motole, a vse je v poradku ;)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Články z Ona Dnes

Šest překvapivých návyků, které mohou vést k cukrovce

Ačkoliv název nemoci napovídá, že hlavním viníkem jejího propuknutí je... číst dále >

Příběh Blanky: S manželem jsme dítě nechtěli, teď ho má s kolegyní

Až donedávna jsem si myslela, že se s manželem na všem shodneme a že budeme... číst dále >

Reklama