Lymfatické uzliny - zvětšení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.19 21:31
Lymfatické uzliny zvětšení

Ahoj holky, v prosinci jsem si zjistila na pravé straně krku pohmatem 2 uzliny… Měla sem v tu dobu zánět dutin tak se to prikladalo k tomu. Zánět vymizel a uzliny zůstaly do dnes… Paní dr mi brala krev (krevní obraz, borelióza, toxoplazmoza atd.) bylo mi jen zjištěno toxoplazmoza a prodelany EB virus jinak vše v pořádku. S výsledky sem byla na infekčním a podle infekčního sem v pořádku(mam v sobě protilátky),takze bylo vyloučeno že jsou uzliny od toxo. V únoru mě poslali na sono kde mi na pravé straně bylo zjištěno několik zvetsenych lymfo. uzlin největší 22mmx7mm… Prostě nevědí od čeho jsou. Se zprávou sem šla k obvodní a řekla počkáme 1 až 2 měsíce pak vás pošlu na kontrolní sono jestli se zvětší půjdu na výřez. Jenže před 2 dny jsem si uzlinu nahmatala i na levé strane :,( kde před tím měsícem nebyla. Bojím se aby to nebylo něco závažnější, poradíte mi některa co mám stim dělat… Místo aby zmizeli objevují se dalsi 8o

Reakce:
ocean.mama
Kecalka 165 příspěvků 17.03.19 21:44

Babicka mela rakovinu miznich uzlin :( asi bych necekala dva mesice a zkusila bych jit znovu k doktorce, aby ti to vyrizli/nabrali vzorek. Nechci te ale strasit, muze to byt i cokoliv jineho.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.19 21:50

@ocean.mama toho se právě bojím :,( přeci není normální aby mi rostly další :,( :hug:

ocean.mama
Kecalka 165 příspěvků 17.03.19 21:55

Zkus byt u doktorky neodbytna, jestli je to neco vaznejsiho tak 2mesice cekat je dlouho. Na druhou stranu, to by ji hadam napadlo ze to muze byt rakovina a pokud by mela podezreni, jednala by jinak a rychleji. Tim bych se zkusila uklidnit

ocean.mama
Kecalka 165 příspěvků 17.03.19 21:59

Jdi znovu k obvodni a rekni, ze sis nahmatala novou a ze mas strach, ze je to rakovina. Urcite ti poradi/uklidni/posle na sono drive :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.19 22:00

@ocean.mama No zítra tam půjdu, už jen proto že se mi objevila i na druhé straně odhaduji že má něco přes 2 cm :think:. Tak budu doufat že stim už začnou něco dělat

Agrion
Závislačka 2904 příspěvků 17.03.19 22:26

Jeste bych doporucila nechat odebrat serologii na „Cat-scratch- desease“ - Bartonella henselae. Muj muz mel pred 2 lety taky brutalni lymfadenopatii na krku a jako spravny chlap a doktor k tomu :lol: uz se videl pod kytickama. Nakonec to byla ta Bartonella - po 2 tydnech ATB se uzliny zacaly zmensovat ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.19 22:28
@Anonymní píše:
Ahoj holky, v prosinci jsem si zjistila na pravé straně krku pohmatem 2 uzliny… Měla sem v tu dobu zánět dutin tak se to prikladalo k tomu. Zánět vymizel a uzliny zůstaly do dnes… Paní dr mi brala krev (krevní obraz, borelióza, toxoplazmoza atd.) bylo mi jen zjištěno toxoplazmoza a prodelany EB virus jinak vše v pořádku. S výsledky sem byla na infekčním a podle infekčního sem v pořádku(mam v sobě protilátky),takze bylo vyloučeno že jsou uzliny od toxo. V únoru mě poslali na sono kde mi na pravé straně bylo zjištěno několik zvetsenych lymfo. uzlin největší 22mmx7mm… Prostě nevědí od čeho jsou. Se zprávou sem šla k obvodní a řekla počkáme 1 až 2 měsíce pak vás pošlu na kontrolní sono jestli se zvětší půjdu na výřez. Jenže před 2 dny jsem si uzlinu nahmatala i na levé strane :,( kde před tím měsícem nebyla. Bojím se aby to nebylo něco závažnější, poradíte mi některa co mám stim dělat… Místo aby zmizeli objevují se dalsi 8o

Mě přijde divné,že byly relativně dlouho na jedné straně.Při infekci a po infekci bývají zruřené uzliny v té dané oblasti.Tzn. na obou stranách krku.V obou tříslech…Snad jedině pokud by to souviselo s jedním zubem.

@ocean.mama píše:
Zkus byt u doktorky neodbytna, jestli je to neco vaznejsiho tak 2mesice cekat je dlouho. Na druhou stranu, to by ji hadam napadlo ze to muze byt rakovina a pokud by mela podezreni, jednala by jinak a rychleji. Tim bych se zkusila uklidnit

Takto to u lékaře opravdu nefunguje.S onkologickými nemocemi máme doma bohaté zkušenosti-a kdo nejvíc honil vyšetření a léčbu jsem byla vždy já.Lékaři jsou v poklidu.Každý z mého okolí říkal-kdyby to bylo špatné,tak už vás honí rychle.Manžel podezření na melanom.Okolí radilo-jeďte na Vinohrady,hned ten den pihu odstraní,je to závažná diagnoza.Bohužel neprůstřelné.Takže jsme nechali pihu vyříznout na chirurgii.Vyšel potvrzený maligní melanom.A myslíš,že někdo něco honil?Bylo potřeba vyříznout větší kus zdravé tkáně.Rozesílala jsem histologický nález,bez odezvy.Takže piha zjištěna v říjnu a vyjádření onko týmu co dál v léčbě týden před štědrým dnem.Takže asi tak.
Jsem zdravotník,tzn.přeci jenom si poradím rychleji a lépe se orientuji než laik.

Agrion
Závislačka 2904 příspěvků 17.03.19 22:29

Jsou uzliny na pohmat bolestive? A jak vypadaly na SONU? Mas popis? Existuje nekolik kriterii malignity … vaskularizace, pomer delky/sirky, vzhled hilu…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.19 23:07
@Agrion píše:
Jsou uzliny na pohmat bolestive? A jak vypadaly na SONU? Mas popis? Existuje nekolik kriterii malignity … vaskularizace, pomer delky/sirky, vzhled hilu…

Druhá anonymni - manžel má melanom. Na usg uzlin je jedna popsána že má nepravidelný tvar. Nikdo se tím nezabýval. Jen za tři měsíce kontrola. To bylo před odebráním sentinelové uzliny. Ta byla bez nádorových buněk. Ale nikdo nezkoumal zda ta asymetrická je sentinelova či jiná. Pokud jiná tak nevím proč ji při operaci neodebrali. A hlavně není zaměřena jak je veliká.
Je možné, že je to jen asymetrická uzlina,, bez toho abychom se museli bát?

Agrion
Závislačka 2904 příspěvků 18.03.19 09:47

V medicine je mozne uplne vsechno. Pokud byla sentinelova uzlina cista, tak je to dobre znameni ;) Nasledujicich 5 let by ho meli kazde 3 mesice kontrolovat - kuzi a uzliny ultrazvukem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.19 10:22

@Agrion Děkuji moc za odpověď.Je to pro nás vše čerstvé.Nyní v pátek jede na ultrazvuk uzlin a příští týden poprvé do melanomové poradny.Z onko týmu měl provedené CT břicha,pánve a hrudníku-naštěstí negativní.I když víme,že vyhráno není ještě dlouho.Navíc měl dvakrát akutní leukemii,tam je také pořád riziko,že se vrátí.A je po operaci nádorů na mozku a po čase ještě gamanůž.Takže se pořád bojím,aby bylo vše na všech stranách dobrý.Těch možností,odkud zaútočí nemoc znova je bohužel hodně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.19 11:23

@Agrion jsou nebolestive..... Byla jsem dnes u obvodní a mám se rovnou objednat na hematologii kdyby tam nedej bože něco bylo tak mi to tam prý zjistí :nevim:

Váš příspěvek
Reklama