Lyžování Itálie - koronavirus

8312
25.2.20 10:36

Lyžování Itálie-koronavirus

Chtěla bych se zeptat na názor ostaních-příští týden máme jet lyžovat do Itálie. Všude se píše, že ZATÍM se v této oblasti koronavirus nevyskytuje.Ale v různých článcích varují, že při vycestování do Itálie se musí počítat s tím, že se může stát, že se virus vyskytne v okolí a člověk bude dva týdny v karanténě. Nemám obavu z toho, že bychom koronavirus chytili či na něj zemřeli. Ale bojím se opatřeních, která mohou nastat.Co dva týdny v Itálii-vzhledem k práci je to téměř nereálný, jak by se to dalo zařídit. Prodloužit dovolenou-to by nám nestačila dovolená na to, co už máme zaplacené a domluvené na léto. Kdo by hlídal déle pejska, už takto je to náročný. A kdo by platil hotel-cestovka? My?
Nemám ráda paniku, nikdy jsem se přehnaně nebála o sebe ani rodinu. Mám nadhled.Ale té ev. karantény se bojím. Co byste dělali vy? Stornovali zájezd s tím, že přijdete o peníze? Nebo zachovali chladnou hlavu a užili si lyžování, na které se tak dlouho těšíte?
Cestovní kancelář na svých stránkách dává pravidelně informace.Ale samozřejmě nyní není nic, co by bylo jednoznačné. Např.-do oblasti se nepojede.Nebo pojede, bez sebemenšího rizika. Čeká se, co nařídí ministerstvo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4144
25.2.20 10:41

Vzala bych v úvahu možné komplikace s karanténou která vás tam může postihnout a dle toho bych se rozhodla.
Jak moc vám to uškodí, nejen finančně když tam zůstanete / o kolik přijdete při stornu dovolené

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.2.20 10:45

@lasička1
Presne z toho duvodu to rusim.
Mame jet s ck busem, tzn plna zavislost na CK.
Jako je to blbe, ale ty manevry jsou velky a nimdo si nemuze byt jisty co se bude dit v Italii za den, dva. O penize prijdu a jsem s tim smirena. CK bude tvrdit, ze je vse ok, je to jejich zivnost.

• Nahlásit
  • Citovat
8312
25.2.20 10:55
@Anonymní píše:
@lasička1
Presne z toho duvodu to rusim.
Mame jet s ck busem, tzn plna zavislost na CK.
Jako je to blbe, ale ty manevry jsou velky a nimdo si nemuze byt jisty co se bude dit v Italii za den, dva. O penize prijdu a jsem s tim smirena. CK bude tvrdit, ze je vse ok, je to jejich zivnost.

Máme jet také s cestovkou busem. Kdyby to bylo malé středisko, tak si řeknu, že ta šance nákazy v okolí není tak veliká. Ale jedeme na Sella Rondu, což je masa lidí. Propojená 4 střediska, takže mraky lidí, kde když jeden onemocní, tak nevím zda budou držet v karanténě větší okruh lidí? Nebo jen ty, co mohli být ve styku s tím, kdo nákazu má? No ještě včera jsem byla nad věcí, dnes jsem nějaká nalomená tím, že nevím, jak se rozhodnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.2.20 10:59

@lasička1
My mame sice jet do mensiho strediska, za to uz tam nakaza byla objevena u 3 obcanu z Milana ( rychle exportovali zpet domu), takze o tom, ze to bylo tam kam jedem jsem se dozvedela az dnes.

• Nahlásit
  • Citovat
8312
25.2.20 11:02
@Anonymní píše:
@lasička1
My mame sice jet do mensiho strediska, za to uz tam nakaza byla objevena u 3 obcanu z Milana ( rychle exportovali zpet domu), takze o tom, ze to bylo tam kam jedem jsem se dozvedela az dnes.

Takže není pravda, že lyžařská střediska jsou naprosto mimo nákazu? Asi se o tom jen moc nemluví-protože kdyby Itálie najednou přišla o lyžaře ve všech střediscích, byl by to šílený finanční propad pro všechny. A můžu se zeptat, ve kterém středisku to bylo?
Když si nyní uvědomím ty obrovské kabiny pro 100 osob, tak na mě jdou mdloby…co všechno tam můžeme chytit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.2.20 11:03

Nemám obavu že bychom se nakazili, nebo zemreli? 8o to jsi dobrá!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.2.20 11:07
  • Nahlásit
  • Citovat
58999
25.2.20 11:11
@K. Rocánková píše:
Nemám obavu že bychom se nakazili, nebo zemreli? 8o to jsi dobrá!

Rušila by jsi zájezd kvuli chřipce? Bála by jsi se, že na ní zemřeš a že se nakazíš?

Zakladatelko, vnímám to podobně jako ty. Neřešila bych nákazu jako takovou, pokud je to v Itálii, to, že to doputuje k nám je naprosto nevyhnutelné, na druhou stranu to není Ebola, aby člověk jančil. Ale ty opatření mohou být velmi nepříjemná, mít dopad, obvzláště v cizí zemi, na hotelu, s prací, pejskem… Takže jo, asi bych zvážila, zda si to vůbec s vědomím toho, jak to bude dále probíhat, užijete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2868
25.2.20 11:14

Holky Benátky jsou taky uzavřený nebo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2957
25.2.20 11:17

@snee nejsou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2868
25.2.20 11:18
@Jitul.kaaa9 píše:
@snee nejsou

díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1551
25.2.20 11:21
@K. Rocánková píše:
Nemám obavu že bychom se nakazili, nebo zemreli? 8o to jsi dobrá!

Hele ja treba taky nemam strach z toho, ze bychom na to zemreli, z vlastni nakazy tez strach nemam, jedine co by mi delalo starosti, ze mohu nakazu prenest na svou babicku nebo tchana, kteri na tom nejsou zdravotne nejlip a mohla by to pro ne byt rizikova zalezitost. My si ale cestu do Rima za 3 tydny rozmysleli z duvodu komplikaci pri mozne karantene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
412
25.2.20 11:42

@lasička1 řeším úplně stejné dilema, jen s tim rozdílem, že máme odjezd až za měsíc. Je to malé středisko, kam vedou v zimě jen dvě cesty a když to tam zavřou i s náma, tak pro nás vojenský speciál asi nikdo nepošle :) takže zatím fakt nevím a vyčkávám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1515
25.2.20 11:50

Já bych nejela, ale přesně, spíš kvůli karanténě. Co s dětma na pokoji v hotelu zavřený 14 dní. :roll: nedejboze nějaké přesuny do místních nemocnic. čert vem peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama