Lyžování po 20 letech

Anonymní
8.1.20 09:49

Lyzovani po 20 letech - lyze

Starsi dcerka uz lyzuje, loni jsem ji dala do lyz. skolky, rada bych uz ji koupila bazarove lyze. Mladsi skoro 4 roky uz chce taky a ja bych to taky mozna rada zkusila. Spise nez k pujcovnam s pochybnymi opryskanymi lyzemi bych rada koupila nejake bazarove za par tisic.

Mam celkem stud ze svych, mam 168 cm a 95 kg a stydim se s touto vahou jit do servisu, aby mi je seridili, tak jsem nasla navod, jak si seridit vazani doma a myslim, ze se zabiju uz uplne 8o :mrgreen:

Lyze koukam na 150 cm. dlouhe, boty potrebuju vel 42, kazde vazani se da roztahnout i na takhle velkou botu? A ma vubec vazani na damskych lyzich nosnost metrak?? Muzu si koupit od jednoho lyze, od druheho boty a pujde to na sebe?

No prekerka, asi si koupim spis sanky :mrgreen:

Ano vim, jsem almara, mela bych se zavrit doma v komore, ale radsi bych s detma na svah. :srdce:

Prodejte mi nekdo presne tyhle lyze a na dam pokoj. :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19573
8.1.20 10:05

:mrgreen: byla jsi v nejake pujcovne, ze mluvis o opraskanych lyzich? Ja bych ti teda spis doporucila tu pujcovnu, kde ti to seridi, pomohou vybrat a kdyz zjistis, ze se s tim metrakem spatne lyzuje, tak ti nebude doma zavazet lyzarske vybaveni. Zvlas pokud se na lyze vracis po dlouhe dobe s nejistym vysledkem. A teda kvuli studu riskovat potrhane vazy ze spatne serizeneho vazani… Ale drzim palce, at te to chytne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
417
8.1.20 10:14

V půjčovně mají top vybavení, i když sama mám dobré, čtyři roky staré lyže, občas si zajdu půjčit nějaký nový model a koukám, jak se lyže mění. Nech si seřídit vázání raději od profíků, existují samozřejmě i vázání, kde si kolečkem nastavíš kg, ale fakt to takhle neřeš. Jestli chceš lyžovat, běž do půjčovny, vyzkoušej třeba tři typy lyží (velké, malé oblouky, tvrdší, měkčí, různé délky, apod.) a až potom si kup takové, co ti budou vyhovovat. Stud hoď za hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2581
8.1.20 10:16

Seřízení bych se nebála, stud nech doma, tyhle věci vůbec neřeš. Ano, lyže i boty si kup od koho chceš, kombinace všeho je možná. Doma bych to fakt nedělala, to větší profíci si seřizují tam kde to uměj.

Já se chci jen vyjádřit k těm půjčovnám. Dcera několik let lyžovala na lyžích z půjčoven přímo na svahu, a i kamoška, která jezdila dříve závodně, se o jejich lyžích vyjádřila pochvalně,,,jednak všechno značkové a v super stavu,,,to bazarové jsou horší. Dceři už jsem teda po těch letech taky koupila bazarové /a opravdu trošku horší než si půjčovala/, jen prostě aby měla svoje. Takže od nákupu tě neodrazuju, vůbec ne, je hájím ty z půjčoven, a možná napoprvé po těch letech bych hned nekupovala…jedině pokud si stopro věříš, že u toho zůstaneš, i když kvlůli dětem asi jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.20 10:31

Já vážím ještě víc než ty, a ani by mě nenapadlo to řešit zrovna s ohledem na servis lyží :mrgreen: Neblbni, klidně si tam pak skoč, lepší než to seřídit blbě a lyže ti pak budou vystřelovat na sebemenší bouli :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
48982
8.1.20 10:36

Ty jsi asi dlouho nebyla v žádné půjčovně lyží, co? V prosinci jsem si na pár dnů půjčovala lyže a byly v perfektním stavu.
Být na tvém místě, tak si zajdu do půjčovny. Vyberou ti lyže podle potřeby, když ti nebudou vyhovovat, tak ti je vymění. Když tě lyžování chytne, tak si pak můžeš koupit stejný/podobný typ, jako jsi měla z té půjčovny.
A do seřízení doma bych nešla. Pokud to neumíš, tak to může být dost o ústa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1764
8.1.20 11:21

Pokud neplánujes jezdit alespon4× za sezónu, koupě lyží se absolutne nevyplati. Buď koupíš levný nekvalitní nebo utratis majlant za něco, co za dvě sezóny bude mít třetinovou, ne li nižší cenu. Jde vidět, ze jsi dlouho nebyla v půjčovne. Já nemít svůj snowboard, už bych taky jen půjčovala. V půjčovnach mají nejnovější modely.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.1.20 13:01

V pujcovne jsou nahodou casto kvalitni lyze (tedy v tech u sjezdovek mozna ne - tam jsem si jednou pujcovala a byly dost hrozne). Synovi pujcuji vzdy na celou sezonu celou vybavu a velka spokojenost. Ja mam sice vlastni lyze, ale jednou jsem si pujcovala skialpinisticke a super: Nejnovejsi model v hodnote na prodejne ca 20.000.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat