Reklama

Lyžování Rakousko Velikonoce 2017

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Plano
Kecalka 170 příspěvků 20.02.17 11:03
Lyžování Rakousko Velikonoce 2017

Doporučíte prosím nějaké středisko v Rakousku, kde se bude určitě lyžovat i o letoších Velikonocích? Chceme si vyjet na tento prodloužený víkend 14.-17.4. do Rakouska a jeden den by si manžel s dcerou (5let) rád zalyžoval, zbytek strávíme turistikou. Mám trochu pochybnosti ohledně termínu, vím, že na ledovci se určo lyžovat bude, ale je to od nás daleko, pojedeme z Brna. Měla jsem na mysli Hochkar nebo třeba Semmering, co myslíte? Někdo nějaký tip, kde bude ještě sníh a sjezdovky i pro menší děti? děkuji popř. i za tip na ubytování.

Reklama

Reakce:

lasička1
Echt Kelišová 8020 příspěvků 20.02.17 11:21

Myslím, že kromě ledovců to v dubnu na lyžování nebude.

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 20.02.17 12:14

@Plano
Sorry, ale obě dvě jmenovaná střediska jsou v půlce dubna bez šance. Semmering je nízko (985m - 1340m), teklo to už minulej tejden (co vím od známých co tam byli). Nehledě, že o „kvalitě“ tohoto střediska si myslím svoje (za to je někdo ochotnej platit? Jezdit tam?). Hochkar cca 1400 - 1800, taky nízko na duben.

A na ledovce, to vzhledem k tomu, že po celém území Rakouska se jede po dálnici, není časově tak daleko.

Jezdíme na Stubai, bydlíme ještě za Brnem a jsme tam tak za necelých 7 hodin.

Kacka2
Závislačka 4265 příspěvků 20.02.17 12:45

V dubnu na lyzovani uz jedine ledovec. A na turistiku si zase myslim, ze to bude jeste brzo, ale to zalezi na pocasi. A cesta neni zas tak strasna, jeli jsme pred dvema tydny Prerov-Zell am See ( kousek odtamtud je Kaprun) za 8 hodin i se zastavkou na obed a nakupem.

Plano
Kecalka 170 příspěvků 20.02.17 13:32

OK, díky za postřehy, tak nějak jsem to tušila, nemám s rakouskýma horama co se týče lyží moc zkušeností. Prohledala jsem ty ledovce a celkem se mi zalíbil Dachstein/Ramsau, to už by mohlo být OK, že? Děkuji

Plano
Kecalka 170 příspěvků 20.02.17 13:38

@Kacka2 Díky za reakci, tu turistiku jsem myslela ne horskou, ale spíš nějaký okruh „dole“, kde už bude jistě krásné počasí a teplo, projít se v přírodě, popř. podívat se do nějakého pěkného městečka/vesnice, pak nějaký wellness třeba, takový pohoda prodloužený víkend. S 5-ti letou neočekávám moc nějakou túru, takže musím vymyslet hodně alternativ :-)

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 20.02.17 17:09
@Plano píše:
Prohledala jsem ty ledovce a celkem se mi zalíbil Dachstein/Ramsau, to už by mohlo být OK, že? Děkuji

To je otázka. Už bude po sezoně, ta z ceníku končí 18.3.. A celoroční provoz nemají. Může být sníh, může to být mokrý, provoz už být nemusí. :nevim:

Nevím, proč řešíte lyže na Velikonoce se školkáčem, kdyby školákem, tak to možná pochopím, ale i ze školy se dá uvonilnit. Pokud chcete jet na lyže, jela bych v době, kdy jsou rozumný podmínky :nevim: Mnohdy je na lyže pozdě už o jarákách, který jsou v březnu :nevim:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama